شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۶ | ۱۳۹۹/۰۷/۱۸
رودستر تسلا به 5 میلیون مایلی مریخ رسید!
۱۱:۳۶ | ۱۳۹۹/۰۷/۱۸
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

رودستر تسلا به 5 میلیون مایلی مریخ رسید!

خودرو رودستر تسلا به پنج مایلی مریخ رسیده که نزدیکترین فاصله تا این سیاره است.

به گزارش پرشین خودرو، خودروی رودستری که اسپیس ایکس در سال ۲۰۱۸ میلادی به فضا فرستاده شد، اکنون به پنج میلیون مایلی مریخ رسیده که نزدیک ترین فاصله تا این سیاره به حساب می آید.

این خودروی رودستری که الون ماسک به فضا فرستاد، روز چهارشنبه گذشته برای نخستین بار به مریخ نزدیک شد.

پشت فرمان این خودرو یک مانکن به نام استارمن در لباس فضانوردی قرار دارد. رودستر مذکور و مانکن بخشی از محموله ای بودند که همراه قسمت دوم یک موشک فالکون هوی (متعلق به اسپیس ایکس) در سال ۲۰۱۸ میلادی به فضا فرستاده شد.

 

تسلا


اسپیس ایکس روز گذشته در یک توئیت اعلام کرد خودروی مذکور برای نخستین بار به مریخ نزدیک شده و اکنون در فاصله پنج میلیون مایلی این سیاره قرار دارد.

جاناتان دوول یکی از ستاره شناسان مرکز فیزیک اخترشناسی هاروارد-اسمیتسونیان در این باره می گوید: این فاصله بسیار زیادی است.

او با استفاده ازابزارهای آزمایشگاه JPL ناسا این خودرو را ردیابی کرد که به نظر می رسد همچنان در مسیری قرار دارد که قبل از پرتاب موشک فالکون برای آن تعیین شده بود.

 

تسلا


رودستر تسلا تاکنون ۱.۷۵۰۷ بار دور خورشید مدار زده و بیش از ۳۷ میلیون مایل از زمین فاصله دارد. طبق اطلاعات موجود این خودرو طی ۲ سال و ۸ ماه گذشته حدود ۱.۳ میلیارد مایل سفر کرده اما مدتی طول می کشد تا دوباره به زمین نزدیک شود.

به گفته دوول خودروی تسلا در سال ۲۰۴۷ میلادی از فاصله ۵ میلیون کیلومتری زمین می گذرد.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!