چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۰ | ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
واگذاری مدیریت پایانه‌های مرزی به وزارت راه
۱۰:۳۰ | ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
گرندکس

واگذاری مدیریت پایانه‌های مرزی به وزارت راه

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تصمیم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برای واگذاری مدیریت پایانه‌های مرزی به وزارت راه، گفت: بازرگانان از این تصمیم دولت خرسندهستند.

به گزارش پرشین خودرو، محمد اسلامی درباره تصمیم اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برای مدیریت پایانه‌های مرزی به وزارت راه و شهرسازی، اظهار کرد: ضرورت اصلی این اقدام تسهیل‌گری، ساده‌سازی و روان‌سازی در تبادلات مرزی بوده است.


وی با بیان این‌که پایانه‌های مرزی چند سالی است دچار نابسامانی حداکثری است و به یک انتظام‌بخشی و مدیریت اداری نیاز دارد، ادامه داد: باید توجه کرد که هر دستگاهی، کماکان وظیفه خود را دارد، بر اساس ضوابط و رویه‌های قانونی وزارت راه و شهرسازی بر مبنای موافقت‌نامه‌هایی که با کشورهای هدف داریم، این مدیریت را انجام می‌دهیم.


وی یادآور شد: پیش از این، هر دستگاهی در پایانه‌های مرزی کار خود را انجام می‌داد که این شیوه، ناهماهنگی‌، دوباره‌کاری، موازی‌کاری و به‌هم‌ریختگی و آشفتگی در پی داشت. ستاد هماهنگی اقتصادی مانند مرزهای هوایی و دریایی که مسئولیت آنها بر عهده وزارت راه و شهرسازی است، پایانه‌های مرزی را نیز به اصل خود واگذار کرد.

 

محمد اسلامیوزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی میلیاردها تومان را صرف ساخت پایانه‌های مختلف در مرزهای کشور کرده است، افزود:مسئولیت پایانه‌های مرزی، همچون مرزهای دریایی و هوایی به این منظور بر عهده وزارت راه و شهرسازی گذاشته شده تا کار به شکلی واحد دنبال شود. بر مبنای این مدیریت واحد، وزارت راه و شهرسازی، ساعت کار، نحوه حضور و پاسخگو بودن دستگاه‌های مسئول در پایانه‌های مرزی را هماهنگ و کنترل خواهد کرد.

اسلامی با تاکید بر این‌که با این تصمیم، پایانه‌های مرزی ساماندهی می‌شوند، اضافه کرد:‌ تجار و بازرگانان نیز از این تصمیم ابراز خرسندی کرده‌اند، چراکه از موازی‌کاری، دوباره‌کاری و تکرار برخی از فعالیت‌ها که تا قبل از این، دستگاهی متولی کنترل آن نبود، جلوگیری خواهد کرد.

وی هرگونه تغییر در شیوه اداره پایانه‌های مرزی را منوط به ارزیابی شرایط موجود اعلام کرد و گفت: افرادی را منطبق با این وظیفه ماموریتی در پایانه‌های مرزی منصوب خواهیم کرد تا بتوانیم هماهنگی‌های لازم را ایجاد و تسهیل کنیم.

منبع: تسنیم
 

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!