سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۵۸ | ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
3 ایستگاه مترو تا پایان پاییز بهره‌برداری می‌شود
۱۳:۵۸ | ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
گرندکس

3 ایستگاه مترو تا پایان پاییز بهره‌برداری می‌شود

شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: با بهره برداری از ایستگاه مترو بریانک و افتتاح ایستگاه های مترو در اتوبان نواب پیوستگی اجتماعی و تسهیل دسترسی محله های پیرامون این خیابان پس از سال ها مجددا برقرار خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، نصراله آبادیان با اشاره به افتتاح ایستگاه مترو دامپزشکی در محل اتصال خط ۲ و ۷ در اواخر مهر ماه از بهره برداری ۲ ایستگاه دیگر تا آخر فصل پاییز خبر داد و افزود: ایستگاه کمیل و ایستگاه رودکی منشعب از خط ۷ در سنوات گذشته افتتاح شده اند و اکنون خروجی های دوم آن ها که توسط شرکت بهره برداری مترو تهران در دست اجراست؛ تا پایان فصل پاییز افتتاح خواهد شد.

آبادیان با بیان این که اتوبان نواب موجب از هم گسیختگی محله های پیرامون این خیابان و ایجاد مشکلاتی برای دسترسی ساکنین محله های بریانک و سلامت به حمل و نقل عمومی شده بود، یادآور شد: راه اندازی ایستگاه های مترو باعث می شود پیوستگی اجتماعی بین مناطق ۱۰و ۱۱ که به واسطه عبور بزرگراه نواب شکافی ایجاد شده بود؛ مجددا برقرار شود .

او همچنین از آغاز عملیات اجرایی خروجی دوم ایستگاه بریانک خبر داد و بیان کرد: با توجه به این که ساکنین محله سلامت دسترسی به شبکه حمل و نقل عمومی نداشتند؛ با همکاری سازمان نوسازی شهر تهران قطعه زمینی در محدوده منطقه ۱۱ طی تفاهم نامه ای به شرکت مترو واگذار شد تا خروجی دوم ایستگاه مترو بریانک در آن ساخته شود که اوایل سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید.

بنا بر اعلام روابط عمومی شهرداری منطقه۱۱ ، به گفته آبادیان، خط هفت مترو ۶ ایستگاه در منطقه ۱۱ دارد و با راه اندازی تمام آن ها تعداد ایستگاه های مترو در این منطقه به ۱۴ می رسد که علاوه بر تسهیل دسترسی شهروندان از نقاط مختلف شهر تهران به مرکز پایتخت و مراکز تجاری، کاهش آلودگی هوا، کاهش ترافیک و رفاه شهروندی را به دنبال خواهد داشت .
 

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
برچسب ها:
مترو
نظر بینندگان
!
!
!