شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۵۹ | ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
رونمایی از نسخه تقویت‌شده دوج دورانگو SRT هل‌کت
۱۶:۵۹ | ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
اجاره خودرو

رونمایی از نسخه تقویت‌شده دوج دورانگو SRT هل‌کت

هنسی پرفورمنس از نسخه تقویت‌شده خودروی شاسی‌بلند دوج دورانگو SRT هل‌کت مجهز به پیشرانه سوپرشارژ با قدرت ۱۰۱۲ اسب ‌بخار و گشتاور ۱۳۱۴ نیوتن‌متر رونمایی کرد.

به گزارش پرشین خودرو، دوج دورانگو SRT هل‌کت با قدرت ۷۱۰ اسب ‌بخار و گشتاور ۸۷۵ نیوتن‌متر تولیدشده توسط پیشرانه ۶/۲ لیتری خورجینی هشت سیلندر سوپرشارژ، یکی از قدرتمندترین خودروهای شاسی‌بلند جهان است.


بااین‌حال متخصصان شرکت تیونینگ خودرو هنسی پرفورمنس تصور می‌کنند که دورانگو هنوز به افزایش قدرت نیاز دارد؛ بنابراین آن‌ها کیت HPE1000 را برای آن معرفی کرده‌اند. این همان کیتی است که ‌اکنون برای سایر وسایل نقلیه مجهز به پیشرانه هل‌کت (Hellcat) مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.


کیت ارتقای هنسی شامل سیستم سوپرشارژر جدید ۲/۶۵ لیتری، مبدل‌های کاتالیزوری جریان بالا و سوپاپ میان‌گذر سوپرشارژر، تنظیم دریچه گاز، ارتقای انژکتورهای سوخت و پولی، کالیبراسیون HPE، سیستم جریان بالای تقویت مکش هوا و چند تغییر دیگر است که پیشرانه را به قدرت ۱۰۱۲ اسب ‌بخار در ۶۵۰۰ دوربردقیقه و گشتاور ۱۳۱۴ نیوتن‌متر در ۴۲۰۰ دور بر دقیقه می‌رساند.

 

دوج دورانگو SRT هل‌کتتیونر آمریکایی ادعا می‌کند که زمان سرعت‌گیری ۰ تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت این خودرو از ۳/۵ به ۲/۸ ثانیه کاهش یافته و دوج دورانگو SRT هل‌کت یک خودروی ۱۰ ثانیه‌ای است که مسیر یک‌چهارم مایل (۴۰۰ متر) را در ۱۰/۸ ثانیه با سرعت ۲۰۳ کیلومتر بر ساعت طی می‌کند. خودروی ۱۰ ثانیه‌ای به خودرویی می‌گویند که می‌تواند در مسابقه درگ، مسیر ۴۰۰ متر را در زمان ۱۰/۹ ثانیه یا کمتر به پایان برساند. هیچ اشاره‌ای به حداکثر سرعت جدید این خودرو نشده است؛ بااین‌حال مدل کارخانه‌ای دوج دورانگو SRT هل‌کت می‌تواند به بیشینه سرعت ۲۹۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد.

هنسی پرفورمنس اطمینان حاصل خواهد کرد که دورانگو SRT هل‌کت اصلاح‌شده همان‌طور که در نظر گرفته شده است عمل می‌کند؛ زیرا کار آن‌ها علاوه بر نصب تمام قطعات، آزمایش جاده‌ای تا ۳۲۰ کیلومتر و آزمایش دینامومتر را نیز شامل می‌شود. ضمانت یک‌ساله یا ۱۲,۰۰۰ مایل (۱۹,۳۱۲ کیلومتر) نیز برای این نسخه‌ی تبدیل‌شده دوج دورانگو ارائه خواهد شد.

مشتریان نباید در بخش ظاهری انتظار تغییر خاصی داشته باشند؛ زیرا این شرکت تیونینگ خیلی به طراحی بیرونی علاقه‌مند نیست. در عوض آن‌ها در بیرون و داخل خودرو لوگوی HPE1000 و پلاک شماره سریال قرار می‌دهند که شامل داخل کابین و محفظه پیشرانه نیز می‌شود.

منبع: زومیت
 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!