شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۳۰ | ۱۳۹۱/۰۴/۱۷
جریمه حركات مارپیچ، 100هزار تومان
۱۳:۳۰ | ۱۳۹۱/۰۴/۱۷
اجاره خودرو

جریمه حركات مارپیچ، 100هزار تومان

پرشین خودرو: فرمانده پلیس‌راه كشور از آغاز طرح تشدید برخورد با تخلفات انحراف به چپ و راست، سبقت غیرمجاز و حركات مارپیچ از فردا یكشنبه در جاده‌های كشور خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، سرهنگ محمدرضا مهماندار با اشاره به اینكه پلیس‌راه كشور از دو هفته گذشته طرح‌های ویژه‌ای را با توجه به میزان تخلفات و بررسی‌های آماری در جاده‌های كشور به مرحله اجرا گذاشته است، افزود: بر این اساس از روز یكشنبه 18 تیرماه سال جاری طرح ویژه برخورد با تخلف انحراف به چپ و راست، تجاوز به چپ، سبقت غیرمجاز و انجام حركات مارپیچ و نمایشی و تردد در شانه خاكی در جاده‌های كشور به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.

وی تاكید كرد: قطعا ماموران پلیس‌راه كشور با تخلفات این دسته از رانندگان به طور جدی برخورد می‌كند.

مهماندار به میزان جرایم رانندگی اشاره كرد و به ایسنا گفت: بر این اساس انجام هر گونه حركات مارپیچ در جاده‌های كشور، یكصدهزار تومان به اضافه سه نمره منفی برای رانندگان شخصی و پنج نمره منفی برای رانندگان عمومی، انجام حركات نمایشی یكصدهزار تومان به اضافه هشت نمره منفی برای رانندگان شخصی و 10 نمره منفی برای رانندگان عمومی، سبقت غیر مجاز 100 هزار تومان به ازای پنج نمره منفی برای رانندگان شخصی و 10 نمره منفی برای رانندگان عمومی، تجاوز به چپ 50 هزار تومان به اضافه پنج نمره منفی برای رانندگان شخصی و 9 نمره منفی برای رانندگان عمومی و تردد در شانه خاكی 50 هزار تومان جریمه برای رانندگان متخلف به همراه دارد.

فرمانده پلیس‌راه كشور تصریح كرد: ماموران پلیس‌راه كشور در طول تابستان و در راستای طرح تشدید برخورد با 7 تخلف عمده در راه‌های كشور شامل سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و تجاوز به چپ و راست، عدم استفاده از كمربند و كلاه ایمنی، حركات مارپیچ، حركت با دنده عقب در بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها و استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی به طور جدی برخورد می‌كنند كه طرح تشدید برخورد با سرعت غیرمجاز و صحبت با تلفن همراه در حین رانندگی نیز در این راستاست.

تست سلامت رانندگان پرخطر

وی همچنین از تشدید برخورد با رانندگان پرخطر خبر داد و گفت: بر این اساس رانندگانی كه بیش از 50 كیلومتر بر ساعت از سرعت مجاز برانند ضمن دریافت نمره منفی از آنها تست سلامت شامل الكل، مواد مخدر و روان گردان به عمل می‌آید.

به گفته فرمانده پلیس‌راه كشور تیم‌های ویژه تست سلامت در جاده‌های كشور همزمان با آغاز طرح تابستانی مستقر شده‌اند كه فعالیت این تیم‌ها در هفته جاری شدت خواهد یافت.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مهماندار
نظر بینندگان
!
!
!