جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۲۳ | ۱۳۹۹/۰۸/۱۲
راه اندازی مجدد 819 واحد صنعتی از ابتدای سال
۱۶:۲۳ | ۱۳۹۹/۰۸/۱۲
اجاره خودرو
سرپرست سازمان صنایع کوچک اعلام کرد:

راه اندازی مجدد 819 واحد صنعتی از ابتدای سال

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از احیا و راه اندازی مجدد 819 واحد صنعتی از ابتدای سال 99 تاکنون در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، اصغر مصاحب گفت: با راه اندازی مجدد این واحدها برای 14 هزار و 458 نفر اشتغال ایجاد و یا تثبیت شغل شده است.

وی افزود: هم اکنون در شهرک های صنعتی کشور حدود ۴۶ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط مستقر هستند که حدود ۹۸۰۰ مورد از آنها غیر فعال و راکد می باشند؛ در سال ۹۹، در مرحله نخست احیای ۱۵۰۰ واحد صنعتی و در برنامه ریزی جدید راه اندازی مجدد 2000 واحد در سراسر کشور در دستور کار قرار گرفته است.

مصاحب اعلام کرد: با بازگشت 819 واحد صنعتی به چرخه تولید از ابتدای امسال، 55 درصد از برنامه تدوین شده برای احیای صنایع کوچک و متوسط در سال ۹۹ عملیاتی شده است.


سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: با توجه به برنامه ریزی احیای ۲۷ هزار شغل در واحدهای صنعتی راکد، آمار تحقق یافته اشتغال در واحد های احیا شده بیش از 54 درصد از مجموع اشتغال مورد نظر از محل این برنامه است.


مصاحب افزود: استان تهران با 84 واحد، استان مازندران با 62 واحد صنعتی و استانهای اصفهان و قم با احیای 61 واحد صنعتی به ترتیب بیشترین تعداد راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی را از ابتدای امسال به خود اختصاص داده‌اند.

عضو هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تصریح کرد: سرانه اشتغال هر واحد صنعتی که مجدداً راه اندازی شده به طور متوسط 18 نفر است و سرمایه گذاری انجام شده برای احیای این واحدها بیش از 2 هزار و 675 میلیارد تومان با سرانه سرمایه گذاری حدود 3 میلیارد و 300 میلیون تومان است.

مصاحب ادامه داد: راه اندازی مجدد واحدهای غیرفعال از طریق واگذاری به سرمایه‌گذار جدید، تامین مالی، اخذ شریک سرمایه گذار، تامین مواد اولیه، اجاره به شرط تملیک، حل مشکلات اختلاف شرکا و...، انجام شده است.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران تصریح کرد: تجربه سال‌های گذشته در راه اندازی مجدد واحدهای غیر فعال نشان می دهد که در 6 ماهه دوم سال عملکرد بهتری در این حوزه اتفاق می‌افتد و امیدواریم این روند در سال ۹۹ نیز با تمهیدات اتخاذ شده و همکاری دستگاه‌های مرتبط بیش از پیش محقق شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!