چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۲۱ | ۱۳۹۹/۰۸/۱۳
ال 90 ایرانی، 18 ماه دیگر می آید
۱۰:۲۱ | ۱۳۹۹/۰۸/۱۳
اجاره خودرو
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا:

ال 90 ایرانی، 18 ماه دیگر می آید

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: ال 90 بومی‌ سازی شده و منطبق با استانداردهای 85 گانه توسط گروه خودروسازی سایپا طراحی، تولید و تا 18 ماه آینده وارد بازار خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، سید جواد سلیمانی، با اعلام این خبر درباره تولید خودروی ال 90 بومی سازی شده در گروه خودروسازی سایپا، تصریح کرد: تا قبل از شروع تحریم های جدید صنعت خودرو (در سال 97) در تولید ال 90 با حدود 45 درصد به قطعات شرکت رنو فرانسه وابسته بودیم، بنابراین زمانی که صنعت خودرو مورد تحریم قرار گرفت و شرکت های خارجی همکاری های خود را قطع کردند، تولید ال 90 نیز متوقف شد.

وی ادامه داد: گروه خودروسازی سایپا در راستای افزایش توان داخل، تنوع بخشی به محصولات خود و استفاده بهینه از خطوط تولید، تصمیم گرفت نسبت به داخلی‌سازی خودروی ال 90 اقدام کند از این رو با تلاش مهندسان داخلی تا 18 ماه آینده ال 90 جدید وارد بازار خواهد شد.

سلیمانی با بیان اینکه افزایش داخلی‌سازی ال 90 در شرایطی محقق می‌شود که صنعت خودرو با شدیدترین تحریم‌های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا روبرو است، گفت: میزان ساخت داخل خودروی یاد شده به 85 درصد خواهد رسید و از طرفی این خودرو که در گذشته تنها با استانداردهای 55 گانه منطبق بود اکنون این قابلیت را پیدا خواهد کرد که استانداردهای 85 گانه را با موفقیت پاس کند.

وی خاطرنشان کرد: با تغییرات جدید در موتور، گیربکس و قطعاتی که توسط رنو فرانسه تامین می‌شد گروه خودروسازی سایپا می تواند ال۹۰ ایرانی را با شکل و نمای بیرونی جدید و به‌روز تولید کند.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه با همت مهندسان داخلی گیربکس، موتور و برخی از قطعات ال۹۰ که تا سال های پیش در تامین آن وابسته بودیم به تولید انبوه می رسد، تاکید کرد: در برخی از قطعات به دو دلیل، عدم توجیه اقتصادی و نبود مواد اولیه (نظیر مواد آلی برای تولید کاتالیست) امکان داخلی‌سازی وجود ندارد، از این رو، مجبور هستیم مانند سایر کشورها از طریق واردات روند تامین را پیگیری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در راستای جلوگیری از خروج ارز، خودکفایی در صنعت خودرو و کنترل قیمت ها، تمام تلاش را برای ارتقاء سطح داخلی‌سازی خودروها انجام خواهیم داد و در این خصوص از توان مجموعه های دانش‌بنیان بهره خواهیم گرفت

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!