جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۸:۰۰ | ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
معرفی بهترین پیکاپ های جهان در سال 2020
۰۸:۰۰ | ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
اجاره خودرو
/اختصاصی/

معرفی بهترین پیکاپ های جهان در سال 2020

خودروهای پیکاپ (Pickup) یا همان وانت، جزو پرکاربردترین وسایل نقلیه هستند. با این مقاله همراه باشید تا با بهترین پیکاپ های جهان در سال 2020 آشنا شویم.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، وانت‌ها برای جابه‌جایی انواع بار در داخل شهر و همچنین مسافت‌های بین شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این جهت می‌توانیم وانت را یکی از مفیدترین وسایل نقلیه بنامیم.

افراد زیادی هستند که از طریق کار با وانت امرار معاش کرده و هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌شان را تامین می‌کنند. اما امروز خودروهای وانت یا پیکاپ فقط به عنوان یک وسیله حمل بار در نظر گرفته نمی‌شوند. وانت‌های جدید و به‌روز، از نظر امکانات و آپشن‌ها چیزی کمتر از خودروهای سدان ندارند. به همین خاطر بسیاری از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند تا از یک پیکاپ جدید و زیبا به عنوان خودروی اصلی خود استفاده کنند.

پیکاپ‌ها گزینه بسیار خوبی برای مسافرت و همچنین کمپینگ در طبیعت هستند. وقتی نگاهی به بهترین پیکاپ های جهان می‌اندازیم متوجه می‌شویم که این خودروها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بیشتر نیازهای یک خانواده را برطرف کنند. تعدادی از همین پیکاپ‌ها را می‌توانید در این مقاله مشاهده کنید.

البته در کشور ما هنوز همان نگاه سنتی به وانت‌ها به عنوان وسیله‌ای که فقط برای حمل بار مناسب هستند وجود دارد. دلیلش هم آن است که معمولا خودروهای پیکاپ مدرن وارد کشور نمی‌شوند و عموما تقاضای زیادی هم برای آنها در داخل وجود ندارد.

شاید آشنایی با مزایا و ویژگی‌های جذاب بهترین وانت های دنیا موجب تغییر این نگاه در بین ایرانی‌ها شود. به هر حال در این مقاله قصد داریم 10 مورد از جدیدترین و برترین پیکاپ های دنیا که در سال 2020 و 2021 می‌توان تهیه کرد را معرفی کنیم.

همچنین در انتهای مقاله با بهترین پیکاپ دنیا نیز آشنا خواهیم شد. با «پرشین خودرو» همراه باشید.بهترین پیکاپ های جهان

10. پیکاپ فورد F-150

افرادی که به دنبال خرید یک وانت همه‌کاره هستند و می‌‌خواهند آپشن‌های زیادی را در اختیار داشته باشند، بهتر است به سراغ خودروی فورد F-150 بروند. این پیکاپ هم قدرت زیادی برای حمل بار دارد و هم با ویژگی‌های ظاهری‌اش، یک خودروی مناسب برای خانواده به حساب می‌آید. با داشتن فورد F-150 خیالتان راحت خواهد بود که می‌توانید سنگین‌ترین بارها را هم با این خودرو جابه‌جا کنید. موتور قدرتمند توربوشارژ با حجم 3.5 لیتر و دارای شش سیلندر، باعث می‌شود که این وانت توانایی حمل بیش از 1400 کیلوگرم بار را داشته باشد. فضای داخلی این وانت بسیار جادار و راحت طراحی شده تا سرنشین‌ها احساس خوبی از نشستن روی صندلی‌های آن داشته باشند. در مجموع می‌توان گفت که فورد F-150 یکی از بهترین پیکاپ های 2020 به شمار می‌رود.
بهترین پیکاپ های جهان در سال 2020

9. پیکاپ فورد رنجر

رنجر (Ranger) یکی از مدل‌های باسابقه کمپانی فورد است که در بین پیکاپ‌بازها طرفداران زیادی هم دارد. طراحی ظاهری این وانت به‌گونه‌ای است که آن را به یکی از گزینه‌های اصلی برای مسافرت تبدیل می‌کند. البته از توانایی حمل بار این خودرو هم نباید غافل شویم. موتور توربوشارژ 2.3 لیتری و چهار سیلندر این وانت می‌تواند نیرویی معادل 270 اسب بخار و گشتاوری برابر با 420 نیوتون متر تولید کند. بنابراین فورد رنجر نه‌تنها از شتاب بالایی برخوردار است، بلکه توانایی حمل بار 3400 کیلوگرم را دارد. از ویژگی‌های جالب این وانت ایمنی بسیار بالای آن است. سیستم پیشگیری از تصادف، به راننده کمک می‌کند تا از برخوردهای احتمالی باخبر شود و همچنین سیستم ترمز خودکار در موقع لزوم، باعث جلوگیری از برخورد این وانت با موانع جلو خواهد شد.
بهترین وانت های دنیا

8. پیکاپ نیسان تایتان

اگر به دنبال یک وانت باصلابت و کاریزماتیک باشید، مدل تایتان از کمپانی نیسان یکی از بهترین گزینه‌ها خواهد بود. موتور هشت سیلندر این خودرو با حجم 5.6 لیتر می‌تواند با گشتاور 534 نیوتون متری، نیرویی برابر با 390 اسب بخاری تولید کند. گیربکس هفت سرعته اتوماتیک روی هر دو مدل چهار محوره و دو محوره وجود دارد. این وانت برای چهار سرنشین طراحی شده و حتی سرنشین‌های عقب نیز فضای مناسبی برای نشستن در اختیار دارند. نیسان تایتان دارای مدل‌های مختلفی است که افراد با توجه به نیاز خود می‌‌توانند یکی از این مدل‌ها را تهیه کنند. برای مثال مدل دو کابین فضایی به طول 1.5 متری در قسمت حمل بار دارد، اما در مدل تک کابین، طول قسمت حمل بار حدود 2.5 متر است.
برترین پیکاپ های دنیا

7. پیکاپ رم 1500

یکی دیگر از بهترین ماشین های پیکاپ که در این مقاله باید از آن یاد کنیم، رم 1500 است که هم توانایی بالایی در حمل بار دارد و هم راحتی زیادی را برای راننده و سرنشینان به ارمغان می‌آورد. سیستم تعلیق این وانت در بین سایر هم‌رده‌هایش یکی از بهترین‌هاست. همان‌طور که می‌دانید سیستم تعلیق در خودروها همواره باید تعادل مناسبی بین راحتی سرنشین‌ها و قابلیت کنترل وسیله برقرار کند. این قضیه در وانت‌ها که وزن بار نیز به آنها اضافه می‌شود از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و معمولا طراحی سیستم تعلیق برای خودروهای پیکاپ چالش‌برانگیزتر است که خوشبختانه سازندگان وانت رم 1500 به خوبی از پس این چالش برآمده‌اند. موتور شش سیلندر و 3.6 لیتری این وانت، نیرویی معادل 305 اسب بخار تولید می‌کند. البته در مدل‌های مختلف رم 1500، مشخصات فنی موتور تا حدودی متفاوت است.بهترین پیکاپ های جهان

6. پیکاپ تویوتا توندرا

از پیکاپ توندرا (Tundra) می‌توانیم به عنوان بهترین وانت تویوتا یاد کنیم. موتور هشت سیلندر و 4.6 لیتری این وانت می‌‌تواند نیروی 310 اسب بخار را تولید کند. البته این پیکاپ دارای دو مدل SR و SR5 است که مشخصات موتور آنها تا حدودی تفاوت دارد. در هر صورت وانت توندرا توانایی حمل بار مفید تا حدود 800 کیلوگرم را دارد که با توجه به دو کابین بودن این وانت و فضای کم قسمت بار، این مقدار رضایت‌بخش به نظر می‌رسد. در مجموع می‌توان گفت تویوتا توندرا یکی از برترین پیکاپ های دنیا است که هم در زمینه حمل بار و هم برای مسافرت می‌تواند توقعات را برآورده سازد.
 


بهترین پیکاپ های جهان در سال 2020

5. پیکاپ شورولت سیلورادو 1500

در رتبه پنجم فهرست برترین پیکاپ جهان به مدل سیلورادو 1500 از کمپانی شورولت می‌رسیم. این وانت هم مدل‌های دودر و چهاردر را شامل می‌شود. در مدل استاندارد سیلورادو 1500، قسمت حمل بار حدود 2 متر طول دارد که در مدل‌های دیگر به 2.5 متر هم می‌رسد. موتور قدرتمند این پیکاپ که از نوع هشت سیلندر و 6.2 لیتری است، توانایی حمل بار تا حدود 5000 کیلوگرم را فراهم می‌آورد. یکی از ویژگی‌های جالب شورولت سیلورادو 1500 آن است که می‌تواند به‌طور همزمان بار جابه‌جا کند و یک وسیله یا کابین دیگر که از پشت به آن متصل شده است را با خود بکشد. همین ویژگی به‌تنهایی گویای قدرت بی‌نظیر این وانت است.
 


بهترین وانت های دنیا

4. پیکاپ نیسان فرانتیر

نیسان فرانتیر یکی از بهترین گزینه‌ها برای حمل بار است و با امکانات کم‌نظیری که دارد، هر کسی را راضی می‌کند. البته سری فرانتیر دارای مدل‌های مختلفی است، اما وانتی که ما در اینجا درباره‌اش صحبت می‌کنیم، با موتور چهار سیلندری و 2.5 لیتری، 152 اسب بخار قدرت دارد و گشتاور آن به 231 نیوتون متر می‌رسد. نمونه دیگری از همین مدل هم وجود دارد که موتور قوی‌تری روی آن سوار شده است و نیروی آن به 261 اسب بخار می‌رسد. هر دوی این موتورها می‌توانند با یک گیربکس شش سرعته دستی یا یک گیربکس پنج سرعته اتوماتیک هماهنگ شوند. در بعضی از مدل‌های نیسان فرانتیر شاهد سان‌روف و رکاب‌های طرفین نیز هستیم که جزو امکانات اضافی این پیکاپ محسوب می‌شوند.

 


برترین پیکاپ های دنیا

3. پیکاپ جی ام سی کنیون

در رتبه سوم فهرست بهترین وانت های دنیا به کنیون (Canyon) از کمپانی GMC می‌رسیم. اگر بخواهیم دو ویژگی برجسته این وانت را به عنوان نقاط قوت آن ذکر کنیم، باید به قدرت مانور بالا و توانایی کشیدن اجسام و وسایل سنگین اشاره نماییم. اما وانت جی ام سی کنیون در زمینه حمل بار هم یکی از بهترین پیکاپ های 2020 محسوب می‌شود. این وانت توانایی حمل بار تا 3 تن را دارد. نمونه دو کابین این وانت، دارای دو مدل بزرگتر و کوچکتر است که توانایی حمل پنج یا چهار مسافر را دارند. بنابراین می‌توانیم کنیون را یک وانت خانوادگی نیز بنامیم.

 


بهترین پیکاپ دنیا

2. پیکاپ شورولت کلرادو

وقتی به دنبال بهترین وانت جهان باشید، یکی از اولین گزینه‌هایی که به آن می‌رسید، پیکاپ شورولت کلرادو است. این وانت مخصوص افراد ماجراجو طراحی شده و به درد کسانی می‌خورد که اهل کمپینگ در طبیعت یا حتی آفرودهای سبک هستند. موتور شش سیلندر 3.6 لیتری این وانت می‌تواند نیرویی معادل 308 اسب بخار تولید کند و از طریق یک گیربکس اتوماتیک هشت سرعته، این نیرو را به چرخ‌ها منتقل نماید. با این ویژگی‌ها، شورولت کلرادو یک پیکاپ مناسب برای گشت و گذار در صحرا یا زمین‌های گل‌آلود است. سیستم تعلیق این وانت به گونه‌ای طراحی شده که در مسیرهای پر از دست‌انداز هم کمترین تکان را به سرنشین‌ها منتقل می‌کند. پس اگر اهل رانندگی در مسیرهای خاکی و آفرودی باشید، کلرادو همان وانتی است که همیشه آرزویش را داشتید.

 


بهترین پیکاپ دنیا

1. پیکاپ هوندا ریجلاین

به‌نظر شما بارزترین ویژگی بهترین پیکاپ دنیا چیست؟ وانت هوندا ریجلاین علاوه بر اینکه از نظر قدرت هیچ کم و کاستی ندارد، در زمینه راحتی و آسایش سرنشینان یکی از بهترین خودروهای مخصوص حمل بار در جهان است. حتی زمانی که در حال جابه‌جایی بارهای سنگین به‌وسیله این پیکاپ هستید، تفاوت چندانی بین آن و یک خودروی سواری معمولی احساس نمی‌کنید. ریجلاین نیروی 280 اسب بخاری خود را از یک موتور شش سیلندر 3.5 لیتری می‌گیرد و که گشتاور آن به 355 نیوتون متر می‌رسد. گیربکس این وانت هم از نوع اتوماتیک شش سرعته است. یکی از ویژگی‌های جالب این وانت مربوط به تخته عقب قسمت بار آن است. برای گذاشتن یا برداشتن بار از قسمت عقب، می‌توان تخته را هم به‌صورت کشویی و هم یک‌طرفه باز و بسته کرد. ریجلاین از نظر طراحی بدنه هم یک وانت متفاوت و دوست‌داشتنی است که مطمئمنا می‌تواند افراد با سلیقه‌های مختلف را راضی نگه دارد.

همان‌طور که گفتیم امروزه وانت‌ها فقط وسیله حمل بار نیستند و از آنها برای مقاصد گوناگون مثل مسافرت‌های خانوادگی هم استفاده می‌شود. بنابراین بهترین پیکاپ های جهان باید علاوه بر داشتن قدرت بالا، آپشن‌های دیگری نیز به منظور فراهم کردن راحتی بیشتر برای سرنشینان داشته باشند.

از بین بهترین پیکاپ های 2020 که در این فهرست آنها را معرفی کردیم، شما کدام یک را ترجیح می‌دهید؟ لطفا دیدگاه‌های خود را درباره این پیکاپ‌ها با پرشین خودرو به اشتراک بگذارید.


نویسنده: عارف حسین پور

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!