شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۴۷ | ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
بومی سازی مونولیت سرامیک کاتالیست خودرو
۱۲:۴۷ | ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
اجاره خودرو
استفاده از ظرفیت جهاد دانشگاهی برای ساخت داخل واگن مترو؛

بومی سازی مونولیت سرامیک کاتالیست خودرو

معاون امور صنایع وزارت صمت با توجه به بومی سازی مونولیت سرامیک کاتالیست خودرو به علت نیاز آتی کشور به این فناوری بر حمایت کامل از جهاد دانشگاهی تاکید کرد.

به گزارش پرشین خودرو، مهدی صادقی نیارکی، با بیان این مطلب گفت: وزارت صمت مخالف واردات به صورت CBU (پیش ساخته) است و علاقه داریم با استفاده از ظرفیت فناورانه جهاددانشگاهی و مشارکت سرمایه‌گذاران، کسب و کارهای فناورانه با ارزش اقتصادی بالا را در کشور راه اندازی کنیم.

وی با اعلام آمادگی برای حمایت از فعالیت‌های فناورانه اظهار داشت: سیاست معاونت امور صنایع حمایت از ساخت داخل و بومی سازی محصولات و تجهیزات مورد نیاز کشور است.


صادقی نیارکی با بیان اینکه حمایت از بومی سازی و ساخت داخل حدود 140 گروه کالایی در دستور معاونت صنایع قراردارد، عنوان کرد: برای حمایت از فناوری های تولید شده در جهاد دانشگاهی تفاهم‌نامه‌ی همکاری مشترک بین جهاد دانشگاهی و معاونت امور صنایع وزارت صمت با موضوعات مشخص و استراتژیک تدوین و اجرایی شود.

 

 


معاون امور صنایع در ادامه در خصوص استفاده از ظرفیت جهاد دانشگاهی برای ساخت داخل واگن مترو، دستور جلسه مشترک با شهرداری تهران، واگن سازی تهران، وزارت کشور و ستاد حمل و نقل، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و جهاددانشگاهی را داد تا برای تأمین واگن مورد نیاز کشور برنامه ریزی شود.

وی در زمینه خرید خارجی نیز با توجه به ضرورت انتقال و بومی سازی فناوری اعلام آمادگی کرد تا جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد فناور در کنار وزارت صمت انتقال و بومی سازی فناوری را انجام دهد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
کاتالیست
نظر بینندگان
!
!
!