شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۵۸ | ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
آغاز طرح نوسازی ناوگان فرسوده تاکسی
۱۴:۵۸ | ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
اجاره خودرو
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور خبر داد:

آغاز طرح نوسازی ناوگان فرسوده تاکسی

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از آغاز طرح نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی با سطح آلایندگی یورو ۵ خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، مرتضی ضامنی افزود: همانطور که وعده داده بودیم طرح نوسازی ناوگان فرسوده تاکسی با استاندار سطح آلایندگی یورو ۵ در نیمه دوم آبان ماه کلید خورد.

وی ادامه داد: طبق تفاهم با شرکت خودروساز ۴۰ هزار دستگاه خودرو با استاندارد یورو۵ برای نوسازی ناوگان تاکسی‌های فرسوده تخصیص یافته و امکان ثبت نام در طرح نقدی نوسازی برای مالکان تاکسی‌های فرسوده با مدت زمان محدود در سامانه نوسازی ناوگان(طرح ستاد) فراهم شده است.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور تصریح کرد: در این طرح دو خودرو سمند EF۷ و پژو ۴۰۵ پایه گاز سوز پس از طی مراحل مربوط به شماره گذاری، با کاربری تاکسی و استاندارد یورو ۵ مجوزهای لازم را اخذ کرده اند.
وی خاطر نشان کرد: خودرو سمند در حدود ۱۱۸ میلیون تومان و پژو ۴۰۵ در حدود ۱۰۴ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

 

تاکسی فرسودهضامنی در رابطه با ارائه تسهیلات نوسازی ناوگان ادامه داد: شهرداری‌های برخی شهرها به موضوع ورود کرده‌ و تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت را فراهم کرده‌اند که این امر در افزایش میزان نوسازی موثر است؛ امیدواریم با مشارکت‌هایی که در حال انجام است تا پایان سال بتوانیم با همکاری دستگاه‌های مربوطه به ویژه شرکت خودرو ساز، عملکرد مناسبی در این بخش داشته باشیم.

طرح نو سازی ناوگان تاکسیرانی از سال ۱۳۹۴ آغاز شد اما به دلیلی مانند نبود قطعات خورو، گرانی قیمت و بالا رفتن‌ قیمت ارزو عمل نکردن خودرو سازان به تعهدات شان متوقف شد و در عین حال بیش از ۷۰ هزار تاکسی فرسوده نوسازی شد.

به دنبال این توقف هم بود با همکاری سازمان محیط زیست بیش از ۴ هزارو ۶۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده با استاندارد یورو ۴ شماره گذاری و تحویل متقاضیان شد اما در ادامه نوسازی ناوگان تاکسیرانی قرار است از این به بعد با استاندارد یورو ۵ باشد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!