پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۹:۴۰ | ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
 تهران به ۱۰ هزار اتوبوس نیاز دارد
۱۹:۴۰ | ۱۳۹۹/۰۸/۲۳
اجاره خودرو
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران:

تهران به ۱۰ هزار اتوبوس نیاز دارد

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران گفت: تهران باید با ۱۰ هزار اتوبوس اداره شود، ولی در حال حاضر با ۵ هزار اتوبوس اداره می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از باشگاه خبرنگاران، مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به اعمال محدودیت سرویس دهی ناوگان حمل و نقل عمومی (مترو و اتوبوس)، اظهار کرد: بزرگترین مشکل این است که این تصمیم باعث می‌شود در ساعت‌های پیک، تجمع مردم به حالت انفجاری برسد.

فراهانی با اشاره به اینکه در شورای شهر طی 2 سال بررسی‌ها نشان داد وضعیت حمل و نقل عمومی از حالت هشدار عبور کرده است، ادامه داد: به طور مثال تهران باید با 10 هزار اتوبوس اداره شود، ولی در حال حاضر با 5 هزار اتوبوس اداره می‌شود وضعیت حمل و نقل عمومی در شرایط کرونایی هم نیز بحرانی است.

 رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران افزود: سازمان بهداشت جهانی رسما اعلام کرد که اتوبوس و مترو به جهت تراکم جمعیت یکی از مکان‌های آلوده به ویروس کروناست. دولت موظف است بر اساس قانون نیمی از هزینه توسعه حمل و نقل عمومی را بپردازد.

فراهانی خاطرنشان کرد: در دنیا در چنین شرایطی میزان استفاده از حمل و نقل عمومی گسترش پیدا می‌کند، اما ما برعکس قوانین جهانی عمل می‌کنیم؛ در این شرایطی دولت اختصاص بودجه را انجام می‌داد و بخشی از هزینه تاکسی‌های اینترنتی را پرداخت می‌کرد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
اتوبوستهران
نظر بینندگان
!
!
!