شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۳ | ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
ایرتاکسی در فرودگاه لار راه‌اندازی شد
۱۳:۱۳ | ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
اجاره خودرو

ایرتاکسی در فرودگاه لار راه‌اندازی شد

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در دنیا جنرال ایویشین یا ایرتاکسی به صورت خصوصی اداره می‌شود، گفت:‌در حال حاضر در فرودگاه‌های لار، رامسر و خرم‌آباد ظرفیت ایرتاکسی وجود دارد.

به گزارش پرشین خودرو، محمد اسلامی در حاشیه مراسم هفته ایمنی حمل و نقل در کار پویش اجتماعی بانوان درباره هوانوردی عمومی در تاکسی اظهار داشت:‌آنچه که در رسانه‌ها و فضای مجازی از قول اینجانب عنوان شد، شاید برداشت اشتباهی بود و از من سوال شده بود که در حوزه هوانوردی عمومی چه برنامه‌ای دارید.

وی افزود: ما برخی فرودگاه‌ها را داریم که تقاضای استفاده آن کم است اما برای استفاده هوانوردی عمومی مناسب است و رئیس سازمان هواپیمایی و شرکت فرودگاه‌های کشور در این باره مجوزها را صادر کرده‌اند و مؤسساتی هم وجود دارد و در این حوزه آموزش خلبانی هم داریم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در بسیاری از نقاط دنیا جنرال ایویشین خصوصی است، گفت: در حال حاضر در کشور ما در فرودگاه لار سرمایه‌گذار آمده و سرمایه‌گذاری کرده است و پروازهای برد کوتاه و ایرتاکسی راه‌اندازی شده است.* شرکت‌های دانش بنیان داخلی هواپیمای خصوصی می‌سازند

وی افزود: ما شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی زیادی داریم که هواپیماهای دو نفره و چهار نفره می‌سازند و کسانی هم هستند که این هواپیماها را در اختیار دارند، شرکت‌های دانش‌بنیان بر اساس ضوابطی این هواپیماها را طراحی و تولید کردند و ما هم برای گسترش آن منعی نداریم و جایی که سازمان هواپیمایی کشوری اجازه می‌دهد و تزاحمی با پروازهای دیگر نداشته باشیم مشکلی درباره ایرتاکسی و هوانوردی عمومی نداریم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: این هواپیماها دو تا شش نفره (غیر از خلبان و کمک خلبان) و یا کمی بیشتر است که می‌توانند مسافر سوار کنند و فعالیت داشته باشند.

 

محمد اسلامی

 


* به اندازه هواپیماهای مسافری هواپیمای شخصی در کشور داریم

وی در پاسخ به سوال فارس که چه تعداد از این هواپیماهای شخصی در کشور وجود دارد و متقاضیان چگونه باید عمل کنند گفت:‌تعداد این هواپیماها اگر از تعداد هواپیماهای مسافری فعال در کشور بیشتر نباشد، کمتر نیست و در حال حاضر هم در حال استفاده است.

وی افزود: لازم بود این‌ها در کانون‌هایی مستقر شوند و فرصت کار پیش آید مالکان آنها هم عمدتا خصوصی هستند و متقاضیان می‌توانند در همان شهرستان در مسیر لار ـ شیراز از این ناوگان استفاده کنند.

وی افزود: همچنین در فرودگاه خرم‌آباد و در فرودگاه رامسر هم این ظرفیت وجود دارد.

اسلامی تأکید کرد: جنرال ایویشین در دنیا اغلب شخصی است و حتی هواپیماهایی هم استفاده می‌شود که امکان نشست و برخاست روی چمن را هم دارند.

اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته شده است ممکن است در ایرتاکسی از نیروهای امنیت پرواز استفاده نشود، گفت: نه اینطور نیست و طبق ضوابط همه موارد اجرا می‌شود.* امیدواریم وزارت صمت قیمت مصالح ساختمانی را مهار کند

وی درباره افزایش قیمت سیمان اظهار داشت: وزارت صمت تکلیف مشخصی جهت مدیریت بازار بر عهده دارد که این شامل همه اقلام مورد نیاز جامعه و البته مصالح ساختمانی هم است. امیدواریم این قیمت‌گذاری‌های سنگین سریع‌تر مهار شود و مدیریت درستی در بازار پیاده شود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: تولیدکننده و مصرف‌کننده باید با رعایت انصاف عمل کنند ما شاهد التهاب سنگین در بازار بودیم و امیدواریم با برنامه‌ریزی این التهابات کاهش یابد.

وی همچنین با بیان اینکه سازمان هواشناسی پیش‌بینی‌های دقیق و جامعی دارد گفت: ما در شرایط خاص جوی قبلی اصلاً غافلگیر نشدیم و مردم حتما به اطلاعیه‌های رسمی هوانوردی توجه کنند.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!