شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۴۴ | ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
ورشکستگی صنعت ریلی نزدیک است
۱۵:۴۴ | ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
اجاره خودرو

ورشکستگی صنعت ریلی نزدیک است

رئیس انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته اعلام کرد: شرکت‌های حمل و نقل ریلی مسافری همچنان چشم‌ انتظار بانک عامل (بانک ملت) برای همکاری با این شرکت‌ها جهت پرداخت تسهیلات کرونایی هستند.

به گزارش پرشین خودرو، محمد رجبی در این باره اظهار کرد: در ماه‌های ابتدایی امسال وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد پیامک تشکیل پرونده تسهیلات حمایتی در برابر کرونا از سوی بانک‌های عامل به بنگاه‌های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا ارسال می‌شود و پرداخت این تسهیلات از نیمه دوم اردیبهشت آغاز خواهد شد.

وی افزود: با گذشت حدودشش ماه از این زمان، شرکت‌های حمل و نقل ریلی به ویژه در حوزه مسافری با وجود مشکلات متعدد، نیازمند مساعدت مسؤولان بانک ملت برای تسریع در پرداخت این تسهیلات هستند.


رئیس انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته ادامه داد: در شرایطی که شرکت‌های حمل و نقل ریلی به خصوص شرکت‌های مسافری به عنوان پیشگام در همراهی با مسؤولان وزارت بهداشت عمل کرده‌ و برای فعالیت در صنعت ریلی کشور، تأمین مایحتاج مورد نیاز قطارها و اقلام مصرفی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ایجاد فاصله اجتماعی در قطارها ضررهای سنگینی را متحمل شده‌ و می‌شوند، پرداخت این تسهیلات می‌تواند کمکی در این وضعیت مالی برای شرکت‌ها باشد.

رجبی گفت: صنعت حمل و نقل ریلی به عنوان امن‌ترین وسیله حمل و نقل و پیشران توسعه اقتصادی کشور برای زنده بودن نیازمند حمایت مسؤولان و متولیان امر بوده و در این مسیر نیز سیستم بانکی کشور باید حمایت‌های ویژه‌ای از این بخش به خصوص تسهیل و تسریع در روند پرداخت تسهیلات کرونایی داشته باشد.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
صنعت ریلی
نظر بینندگان
!
!
!