سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۳ | ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
آرتاویل تایر، پنجاه و هشتیمن تایرساز جهان شد
۱۱:۰۳ | ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

آرتاویل تایر، پنجاه و هشتیمن تایرساز جهان شد

شرکت آرتاویل تایر در جایگاه پنچاه و هشتمین شرکت تایرساز در لیست 75 تایرسازی پر فروش صنعت خودرو جهان قرار گرفت.

به گزارش پرشین خودرو، آمار منتشر شده ژورنال لاستیک اروپا(ERJ) و وب سایت تایر بیزینس نشان می دهد که شرکت آرتاویل تار با فروش 286 میلیون دلاری در سال 2019 موق به کسب رتبه 58 در جمع تایرسازان پر فروش جهان شده است.

براساس این گزارش، شرکت میشلن فرانسه 10 درصد رشد فروش را کسب کرده و خود را به صدر لیست رسانده است اما سایر تایرسازان مطرح دنیا موفق نشدند به اهداف نهایی خود برای رشد فروش دست یابند. افزایش فروش در این تایرساز فرانسوی نیز عمدتا به خاطر خریداری برند های جدید بوده که موجب شده است این متخصص تایرسازی به فروش 27 میلیارد دلاری دست پیدا کند.

البته پس از در نظر گرفتن سایر درآمدها، کماکان کانتیننتال با ارزش ترین برند فروشنده تایر و بریجستون در جایگاه دوم این لیست به عنوان مهم ترین رقبای میشلن به حساب می آیند.

 

آرتاویل تایر


این گزارش می افزاید بر اساس آمار منتشر شده دو تایرساز مطرح کشور نیز پس از غیبت چند ساله در لیست 75 شرکت پرفروش در صنعت خودرو قرار گرفته است.

بارز موفق شده است در سال مالی 2019 با فروش 541 میلیون و 200 هزار دلار جایگاه 46 این رتبه بندی را کسب کند و آرتاویل تایر اردبیل با فروش 286 میلیون دلاری در جایگاه 58 قرار گرفته است.

28 شرکت لیست منتشر شده را چینی ها تشکیل می دهند و در واقع افزایش تولید شرکت های تازه تاسیس موجب شده تایرسازهای ایرانی برای مدت طولانی در این لیست حضور نداشته باشند.

از میان شرکت های چینی چهار برند در بین 20 برند اول قرار دارند.

پس از آن ها، کشور هندوستان با شش کمپانی، ایالت متحده با پنج شرکت، ژاپن و کره جنوبی هر کدام با چهار شرکت، ایتالیا و ترکیه با سه شرکت؛ ایران، روسیه، تایلند و ویتنام با دو شرکت جزء کشور هایی هستند که بیش از یک برند خود را در این لیست 75 تایی جای داده اند.

همچنین از آرژانتین، بلاروس، فنلاند، فرانسه، آلمان، اندونزی، هلند، پاکستان و سنگاپور فقط با یک شرکت موفق به حضور در این لیست شده اند.

به طور کلی ارزش بازار تایر در 12 ماهه مالی سال 2019 که به آگوست سال 2020 منتهی می شود، 166 میلیارد و 600 میلیون دلار برآورده شد که نسبت به سال 2018 افت 1.3 درصدی را نشان می دهد.

یادآور می شود که 10 شرکت نخست موفق به کسب 63 درصد از کل بازار شده اند اما از میان 24 شرکت اول این لیست 16 شرکت درآمد کمتری نسبت به سال گذشته داشته اند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!