پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۴۴ | ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
وانت برقی به آشپزخانه صحرایی مجهز می‌شود
۱۶:۴۴ | ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
اجاره خودرو

وانت برقی به آشپزخانه صحرایی مجهز می‌شود

آشپزخانه سیار روی وانت شاید برای کثیف نشدن محیط زیست ابزار مناسبی باشد اما قطعاً قیمت آن خیلی بیشتر از حد انتظار است.

به گزارش پرشین خودرو، کمپانی نوظهور وانت سازی برقی ریویان Rivian فقط در برقی سازی وانت نوآور نیست بلکه ایده های جدیدی در پیک نیک و گذراندن وقت در طبیعت هم دارد. طراحان این وانت به این فکر افتاده اند که برای ماندن در دل طبیعت، خوردن وعده های غذایی تعطیل بردار نیست برای همین در همان کارخانه آشپزخانه کوچکی را در وانت های جدید خود طراحی کرده اند که هم اجاق گاز برقی دارد، هم کتری را می توان روی آن جوش آورد و هم جای کافی برای ذخیره مواد غذایی دارد و هم یک سینک کوچک هم روی آن نصب شده است. نام آن را هم آشپزخانه ی اردویی camp kitchen گذاشته است و به صورت کشویی از وانت بیرون می آید.


ایده نو و رادیکالی به نظر می رسد اما برای طبیعت گردی به نظر مناسب می آید. اگر مستقیم هنگام خرید وانت آن را سفارش بدهید، باید 5000 دلار دیگر روی قیمت این خودرو بگذارید. به نظر می رسد که این مبلغ برای یک سینک ساده 5 گالنی با یک اجاق الکتریکی و کتری و چند ظرف مخصوص آشپزی کمی گران باشد. اما وقتی به جاسازی ماهرانه و بی نقص این آشپزخانه در وانت نگاه می کنید، و این که چقدر به پاک نگه داشتن محیط زیست و طبیعت کمک می کند شاید وسوسه شوید و آن را خریداری کنید. انرژی مورد نیاز برای این آشپزخانه را هم انرژی الکتریکی تأمین می کند که چون خودرو برقی است قاعدتاً به سمت کاهش تولید آلاینده های کربنی پیش می رود.


برای این وانت در بخش بار هم یک چادر مسافرتی تعبیه شده که کشویی است و به راحتی باز و بسته می شود. به بیان دیگر طراحی این وانت به گونه ای است که ماندن در طبیعت را آسان تر می کند.

البته چون این ایده تازه شکل گرفته به تدریج قیمت آن هم کاهش خواهد یافت. چون این طراحی در خود کارخانه انجام شده، حالت کشویی آن خوب عمل می کند و اگر وانت R1T‌ ریویان محبوب شود، شرکت های فعال در تولید لوازم خانگی و لوازم سفر مانند شرکت دیتو Ditto‌ هم دست به کار خواهند شد و ایده های جدیدی به آن اضافه خواهند کرد. گاز پروپان هم که تمیز می سوزد می تواند جایگزین مصرف باتری خودرو شود. ممکن است این ایده مورد توجه طبیعت دوستان قرار گیرد.

این آشپزخانه صحرایی طوری طراحی شده که اگر صاحب آن خیلی هم اهل آشپزی نباشد می تواند از فضای ایجاد شده برای گذاشتن ابزار کار استفاده نماید.

شاید بخواهید بدانید که خود وانت R1T‌ برقی در بازار قرار است به چه قیمتی به فروش برسد. 75 هزار دلار ناقابل! ضمن این که این قیمت پایه است و اگر می خواهید میزان پیمایش آن به ازای هر بار شارژ را بالاتر ببرید و به 400 مایل (640 کیلومتر) برسانید باید 10 هزار دلار دیگر به قیمت آن بیفزایید. (ضمن آن که این گزینه تا پیش از ژانویه 2022 در دسترس نیست). اولین خودروهای تولیدی این شرکت از ژانویه 2021 به دست مشتریان می رسد.

منبع: سایپا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!