دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۱۱ | ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
 تحویل ۲ماهه تاکسی‌های یورو ۵ بعد از تکمیل ثبت‌نام
۱۵:۱۱ | ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
اجاره خودرو
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور اعلام کرد:

تحویل ۲ماهه تاکسی‌های یورو ۵ بعد از تکمیل ثبت‌نام

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: متقاضیانی که در راستای طرح نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی با استاندارد یورو ۵ ثبت‌نام خود را تکمیل کنند، بعد از یک تا دو ماه خودروی خود را تحویل خواهند گرفت.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، مرتضی ضامنی افزود: همانطور که وعده داده بودیم طرح نوسازی ناوگان فرسوده تاکسی با استاندار یورو 5 در نیمه دوم آبان ماه کلید خورد.

وی ادامه داد: براساس تفاهم با شرکت خودروساز 40 هزار دستگاه خودرو با استاندارد یورو 5 برای نوسازی ناوگان تاکسی‌های فرسوده تخصیص یافته و امکان ثبت نام در طرح نقدی نوسازی برای مالکان تاکسی‌های فرسوده با مدت زمان محدود فراهم شده است.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور تصریح کرد: در این طرح دو خودرو سمند EF7 و پژو 405 پایه گاز سوز پس از طی مراحل مربوط به شماره گذاری، با کاربری تاکسی و استاندارد یورو 5 مجوزهای لازم را اخذ کرده اند.

وی خاطر نشان کرد: خودرو سمند حدود 118 میلیون تومان و پژو 405 حدود 104 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

 

تاکسی یورو5ضامنی در رابطه با ارائه تسهیلات نوسازی ناوگان تاکسیرانی ادامه داد: شهرداری‌های برخی از شهرها به موضوع ورود کرده‌ و تسهیلات بانکی ارزان ‌قیمت را فراهم کرده‌اند که این امر در افزایش میزان نوسازی موثر است؛ امیدواریم با مشارکت‌هایی که در حال انجام است تا پایان سال بتوانیم با همکاری دستگاه‌های مربوطه به ویژه شرکت خودروساز، عملکرد مناسبی در این بخش داشته باشیم.

بر اساس این گزارش، طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی از سال 1394 آغاز شد اما به دلیلی مانند نبود قطعات خودرو، گرانی قیمت و بالا رفتن‌ قیمت ارز و عمل نکردن خودرو سازان به تعهداتشان متوقف شد و در عین حال بیش از 70 هزار تاکسی فرسوده نوسازی شد.

البته به دنبال این توقف با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست بیش از 4 هزارو 600 دستگاه تاکسی فرسوده با استاندارد یورو 4 شماره گذاری و تحویل متقاضیان شد اما در ادامه نوسازی ناوگان تاکسیرانی قرار است از این به بعد خودروهایی با استاندارد یورو 5 شماره گذاری شوند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!