سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۵۰ | ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
 تعداد سهامداران بورس به 21.3 میلیون نفر رسید
۱۴:۵۰ | ۱۳۹۹/۰۹/۰۴
گرندکس

تعداد سهامداران بورس به 21.3 میلیون نفر رسید

براساس جدیدترین آمار شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، تاکنون 21 میلیون و 390 هزار نفر در سامانه جامع اطلاعات مشتریان ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، با توجه به اینکه از ابتدای امسال همزمان با آزادسازی سهام عدالت و ورود سهامداران عدالت به بورس تحولی در بازار سرمایه روی داده و این بازار از یک بازار سنتی با حضور شرکت‌های حقوقی و تعداد اندک افراد حقیقی تبدیل به بازاری متشکل از افراد حقیقی با تعداد بالا و اشخاص حقوقی یعنی شرکت‌ها شده است.

در این زمینه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) را طراحی کرده تا همه اشخاص حقیقی و حقوقی بورس در این سامانه ثبت‌نام کنند و اطلاعات آنها شامل شماره تلفن همراه، شماره ملی، شماره حساب بانکی معتبر و سایر اطلاعات در آن درج می‌شود تا اولاً احراز هویت مشتری صورت گیرد و ثانیاً هرگونه عایدی از محل سرمایه‌گذاری انجام می‌شود از طریق شماره حساب اعلام شده در سامانه سجام واریز شود.

 

بورسدر این زمینه با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه تماس گرفت و پرسید با توجه به ریزش شاخص کل بورس در سه ماه گذشته آیا تأثیری در ثبت‌نام مردم در سامانه سجام روی داده است که این شرکت اعلام کرد: جدیدترین آمار نشان می‌دهد در آبان‌ماه سال جاری 217 هزار نفر در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند و در حال حاضر کل ثبت‌نام شدگان در این سامانه 21 میلیون و 390 هزار نفر رسیده است. این در حالی است که در ماه‌های ابتدایی سال و اوج رشد بورس ماهانه تا 5 میلیون نفر هم در سجام ثبت‌نام می‌کردند.

براساس جدول ثبت‌نام افراد در سجام در استان تهران 27 هزار و 998 نفر با بیشترین تعداد پس از آن اصفهان 20 هزار و 577 نفر، خراسان رضوی 14 هزار و 440 نفر، فارس 9 هزار 991 نفر، خوزستان 9 هزار 669 نفر و در رتبه‌های بعدی سایر استان‌ها قرار دارند و استان بوشهر با ثبت‌نام یک هزار و 261 نفر کمترین میزان ثبت‌نامی افراد در سامانه سجام را در آبان‌ماه به خود اختصاص داده است.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!