دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۴۲ | ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
نگاهی به تعمیر گیربکس های CVT در مرکز خدمات مدیران خودرو
۰۹:۴۲ | ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
گرندکس
/گزارش خبری/

نگاهی به تعمیر گیربکس های CVT در مرکز خدمات مدیران خودرو

مرکز خدمات تعمیر گیربکس های CVT شرکت مدیران خودرو معرفی شد.

به گزارش پرشین خودرو، گیربکس های CVT در چند سال اخیر به کشور ما وارد شده است و شاید به لحاظ تکنولوژی جوان باشند.

این نوع گیربکس های اتومات با تغییر ضریب دنده به صورت پیوسته که معروف به CVT می باشد.

 

مرکز خدمات مدیران خودروبسیاری از  خودروهای ژاپنی چون تویوتا، نیسان و میتسوبیشی که به دوام معروف هستند از این نوع گیربکسها استفاده می کنند که می تواند کارایی آن را به خوبی نشان دهد.

یکی از شرکت هایی که در بسیاری از محصولات خود از این نوع گیربکسهای اتومات استفاده کرده شرکت مدیران خودرو است که در خودروهای ایکس 33 ( مدل نیو و اس اسپورت) ، تیگو5 ، آریزو5 و آریزو6 از این نوع گیربکس استفاده کرده اند، که  مزیت آنها کاهش مصرف سوخت ، افزایش شتاب ثانویه و همین طور راحتی تعمیر و نگهداری است.

 

مرکز خدمات مدیران خودرواما بخش دیگر و مهم مساله تعمیر و نگهداری است که در اینجا می خواهیم  به معرفی مرکز خدمات  تعمیر گیربکس های CVT شرکت مدیران خودرو بپردازیم.

 

مرکز خدمات مدیران خودرودر این مرکز تخصصی کارشناسانی مشغول به کار هستند که تحت آموزش های بسیار بالا قرار گرفته اند و به صورت مداوم مورد ارزیابی قرار میگیرند و از سوی دیگر این خط ، دارای  بهترین ماشین آلات ویژه تعمیر این گیربکس ها است.

 

مرکز خدمات مدیران خودرومراحل تعمیر این گیربکس ها این گونه است که ابتدا گیربکس هایی که برای سرویس به این مرکز فرستاده می شوند، دمونتاژ می شود و شستشوی الکتراسونیک صورت می گیرد ( شستشو با امواج فراصوت )، سپس قطعات معیوب شناسایی شده و جدا می شوند  عملکرد  تورک کانورتر و شیر برقی با دستگاه های مخصوص مورد تست قرار می گیرد.

پس از آن پوسته های گیربکس با استفاده از تکنولوژی سندبلاست کامل نو می شوند، قطعات لازم  و روغن به صورت اصلی از انبار اصلی قطعات شرکت تامین می گردد و دوباره گیربکس با قطعات جدید جایگزین با قطعات معیوب ، مونتاژ می شود.

 

مرکز خدمات مدیران خودرواما در این بخش وارد مرحله مهم و حساس می شویم که مرحله شبیه سازی می باشد در این مرحله شرایط موجود و تمام پارامترهای فنی شامل فشارها ( فشار روغن ) و دورها را اتوماتیک تست می کنند و با مقادیر مرجع استاندارد سنجیده می شوند و در صورت اطمینان از عملکرد آن، آماده تحویل به مشتری می شود.

بدین گونه تعمیر این گیربکسها با دقت و کیفیت بالا انجام می گیرد که استفاده از قطعات اصلی، سیستم مکانیسم با دقت بالا و نظارت شرکت مدیران خودرو از مزایای اصلی به حساب می آید.

نکته مهم اعطای گارانتی 6 ماه یا 10.000 کیلومتر از طرف شرکت خدمات پس از فروش مدیران خودرو برای این گیربکس ها است که اطمینان خاطر را برای مشتری  همراه دارد.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!