دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۴۵ | ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
 هر آنچه از سامانه پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی باید بدانید
۱۳:۴۵ | ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
گرندکس
/گزارش خبری/

هر آنچه از سامانه پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی باید بدانید

مدیر مرکز کنترل و نظارت سازمان تاکسیرانی تهران توضیحاتی درباره جزئیات سامانه پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی‌ها ارائه کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، امیر علیپور مدیر مرکز کنترل و نظارت سازمان تاکسیرانی تهران درباره سامانه پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی‌های تهران اظهار داشت: پرداخت الکترونیک از طریق اپلیکیشن‌های موبایل پایه و با استفاده از تکنیک QR دوبعدی به صورت محدود از سال 97 برای تاکسی‌های تهران آغاز شد.

وی افزود: سامانه پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی‌های تهران بخش مهمی از زیرساخت‌های شهر هوشمند پایتخت شناخته می‌شود که برای حوزه حمل و نقل بسیار حائز اهمیت بوده و جزو تکالیف ابلاغی از سوی شورای اسلامی شهر تهران برای سازمان تاکسیرانی است.

مدیر مرکز کنترل و نظارت سازمان تاکسیرانی تهران ادامه داد: طی سال‌های گذشته مسافرین تاکسی برای پرداخت الکترونیکی کرایه به اجبار ناچار به استفاده از 3 اپلیکیشن توسعه یافته در این خصوص بوده‌اند که این امر باعث اعلام نارضایتی‌های زیادی از سوی شهروندان تهرانی شده بود.

 

کرایه تاکسیوی بیان داشت: اما با همکاری با سازمان فاوای شهرداری تهران و با راه‌اندازی سامانه جامع پرداخت الکترونیک، از این پس مسافران می‌توانند از طریق هر نوع اپلیکیشن پرداخت (آپ،تاپ، ریالو، دیجی‌پی، ایزی پی، سیمرغ تجارت، همراه کارت و ...) که بر روی گوشی خود دارند کرایه‌ سفر درون شهری خود را بپردازند.

علیپور با بیان اینکه مشکل پرداخت پول خرد بین مسافران و رانندگان تاکسی با استفاده از این سامانه به صورت کامل قابل رفع است،گفت:‌در حال حاضر بارکد دو بعدی این سامانه جامع در برخی از پایانه‌های بزرگ نصب شده و تا پایان سال اکثریت تاکسی‌های پایتخت را تحت پوشش قرار می‌دهد و مطابق با پیشرفت پروژه تا بهمن بیش از 80درصد تاکسی‌های به این ابزار پرداختی مجهز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استفاده از سامانه پرداخت الکترونیک کرایه‌های تاکسی در پیشگیری و انتقال ویروس کرونا بسیار حائز اهمیت است گفت: در سال‌های پیش رانندگان در صورتی که کرایه به آنها به صورت الکترونیک پرداخت می‌شد مدت زمانی طول می‌کشید که میزان کرایه، برای آنها واریز شود ولی در حال حاضر با استفاده از این سیستم در صورتی که راننده حساب بانک شهر داشته باشد 4 بار در روز کرایه‌های واریزی در حساب ایشان کارگزاری می شود.

مدیر مرکز کنترل و نظارت سازمان تاکسیرانی تهران بیان داشت:‌تا آخر آذر به غیر از بانک شهر تعداد زیادی از بانک‌های دیگر نیز تحت همکاری با این سامانه قرار گرفته و پرداخت در هر 24 ساعت 4 بار برای راننده انجام خواهد گرفت.

علیپور گفت: پیش از این رانندگان مجبور بودند که کرایه‌های واریزی را از سه اپ دریافت کنند در صورتی که در حال حاضر با این سامانه همه کرایه‌ها یکجا از طریق حساب بانک شهر برای راننده تسویه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که رانندگان اپلیکیشن پیشخوان در تلفن‌های همراه خود نصب کرده باشند علاوه بر دریافت گزارشات مربوط به پرداخت کرایه‌ها از طریق این اپلیکیشن، می‌توانند به اخبار و شرایط رفاهی و خدماتی که سازمان تاکسیرانی برای آنها در نظر گرفته شده نیز به صورت روزانه با خبر شوند.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!