سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۴۲ | ۱۳۹۱/۰۴/۲۲
وانت جدید زامیاد اواخر سال 92 می آید
۱۲:۴۲ | ۱۳۹۱/۰۴/۲۲
اجاره خودرو

وانت جدید زامیاد اواخر سال 92 می آید

پرشین خودرو: وانت دو و نیم تن زامیاد به صورت آزمایشی از اواخر سال 92 وارد بازار می‌شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، علاوه بر وانت فوق زامیاد برنامه‌های دیگری جهت توسعه محصول دارد كه نشان می‌دهد این خودروساز قصد دارد در تمام بخش‌های بازار وانت حضور داشته باشد.

در مجمع شركت زامیاد كه روز چهارشنبه برگزار شد نیز فیلم‌هایی از وانتی با اتاق شبیه به شورولت پخش شد كه برنامه دیگر این گروه برای نوسازی وانت آبی فعلی است.

همچنین گفته می شود این شركت یك وانت لوكس جهت رقابت با كاپرا گروه بهمن و پیكاپ پارس خودرو در برنامه دارد. از سویی گرچه شنیده می‌شود پراید وانت به این شركت واگذار نشده اما زامیاد به دنبال وانتی با ظرفیت بار كم (در حد پیكان وانت و كمتر) نیز هست.

عملکرد زامیاد

به گزارش رانه نیوز، در سال گذشته 54892 دستگاه وانت در سال 90 تولید شده است كه در سال پیش‌تر 61072 دستگاه تولید شده بود.. در این سال 1413 خودرو سنگین و نیمه سنگین نیز تولید شده است كه این عدد در سال قبل 920 دستگاه بود. در مجموع زامیاد در سال گذشته 56307 دستگاه خودرو تولید كرده است.

این شركت در سال گذشته 19956 دستگاه خودرو فروش اعتباری داشته است. در سبد تولید این شركت 906 دستگاه انواع كامیون، 20122 دستگاه وانت دیزل، 31173 دستگاه وانت دوگانه سوز، 502 ون مسافری، 402 دستگاه شوكا و 3198 دستگاه وانت بنزینی تولید شده است.

همچنین 150 ون به دلیل عدم شماره گذاری توسط راهور ناجا به دلیل نداشتن ایربگ هم‌اینك فروش نرفته است. زامیاد در سال گذشته 24.5 درصد از سهم بازار تجاری ایران را داشته است.

انتقادات تند از راهور ناجا

در مجمع زامیاد که در پژوهشكده نیرو برگزار شد در پایان علی رغم نارضایتی سهام‌داران جزء، جهت افزایش سرمایه این شركت موافقت شد بخش بزرگی از سود به افزایش سرمایه تبدیل شود و فقط سی ریال سود پخش شد.

در این مجمع فیلم‌هایی با موضوع انتقادی از راهور ناجا پخش شد. در این فیلم‌ها نمایندگی‌های فروش، مشتریان حقوقی، قطعه‌سازان و حتی كارگران كارخانه از شركت مادر (زامیاد) انتقاد می كنند. در این فیلم بارها نشان داده شد كه سازمان استاندارد با شماره گذاری موافق است اما راهور ناجا با جلوگیری از شماره گذاری باعث انباشت محصولات، كاهش تولید و ضرر و زیان به كارخانه شده است.

این فیلم به نظر تاثیر قابل توجهی بر روی سهام‌داران خرد داشت چنانچه علی رغم اعتراض‌ها به سود اندك این شركت در نهایت تصمیم به توزیع فقط سی ریال سود گرفته شده و مابقی جهت افزایش سرمایه در دستور كار قرار گرفت. نكته جالب آنكه بخشی از سهامداران در این مجمع خواستار برخورد حقوقی و قضایی با پلیس نیز شدند.

همچنین در مجمع فوق هیات مدیره حقوقی شركت نیز مشخص شد كه همه از گروه سایپا هستند. لازم به توضیح است كه 69 درصد از سهام زامیاد در تملك گروه سایپاست.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
زامیاد
نظر بینندگان
reza
vote
۱
vote
۱۳۹۱/۰۴/۲۸
باسلام/اقای مدیرعامل تورابجان هرکی رادوست داری پیگیرقول 2000ملیاردی دولت باشید قیمت زامیاد رابه خاک سیاه نشاندین /چراهمین خبری که دراین سایت است روابط عمومی شمارسانه ایش نمیکند/متشکرم
reza
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۰۴/۲۸
باسلام/وقتی که چهارتا نیروی .... در راهورناجا باشند جیبشان پرباشد عاطفه هم که ندارندفقط دستورمیدهند این فکرنیستند که چه بلایی برسرزامیادوسهامدارانش میاید/متشکرم
!
!
!