یكشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۵۷ | ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
درخواست یک نماینده از دولت برای تاسیس خطوط تولید جدید خودرو
۰۹:۵۷ | ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

درخواست یک نماینده از دولت برای تاسیس خطوط تولید جدید خودرو

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت باید اجازه دهد خطوط جدید تولید خودرو در کشور ایجاد شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، محمدرضا میرتاج الدینی، نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس عملکرد و کارنامه شش ماهه مجلس در فضای اقتصادی را قابل قبول خواند و گفت: البته دو ماه ابتدایی این مجلس هم صرف ساماندهی امور داخلی مجلس و تشکیل کمیسیون های تخصصی و فراکسیون ها شد.

وی از تشکیل «فراکسیون راهبردی مجلس یازدهم» به عنوان نخستین فراکسیون در دوره های یازده گانه مجلس سخن گفت و افزود: این فراکسیون، یک فراکسیون راهبردی، جامع و بین کمیسیونی است که موضوعات مهم را یادآوری و پیگیری می کند.

میرتاج الدینی ادامه داد: نخستین اقدام فراکسیون راهبردی، این بود که اولویت های مجلس یازدهم را به تضارب آراء و هم اندیشی و گفتگو با خود نمایندگان گذاشت و مواردی را هم به دست آورد.

 

خط تولید خودرونائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، عملکرد راهبردی و مسئله محوری را دو ویژگی مهم مجلس یازدهم عنوان کرد و گفت: مجلس یازدهم حل معضلات اقتصادی و فرهنگی اجتماعی از جمله معیشت مردم، مسکن، اصلاح نظام بانکی، اصلاح نظام گمرکی، فرزندآوری، حذف رانت ها و حمایت از بخش تعاون را در اولویت قرار داده است.

وی با اشاره به سه گام اصلی مجلس برای حمایت از معیشت مردم گفت: گام اول همان طرح معیشتی بود، گام دوم را در بودجه و گام سوم را از نیمه دوم سال آینده با دولت بعدی برمی داریم، اما محور اصلی ما در این سه گام توانمندسازی اقشار متوسط و کم درآمد و مقابله با بیکاری است.

میرتاج الدینی درمورد «طرح ساماندهی بازار خودرو» در کمیسیون صنایع مجلس گفت: طرح های کمیسیون صنایع برای حوزه خودرو از روی ناچاری است، به عنوان مثال ممنوعیت فروش خودرو تا سه سال در این طرح، درست نیست و مشکلاتی را به همراه خواهد داشت.

وی تأکید کرد: اقتصاد ما باید به معنای واقعی، به سمت مردمی شدن و آزادشدن حرکت کند و البته باید حمایت و نظارت قانونی دولت را هم به همراه داشته باشد.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت باید اجازه دهد خطوط جدید تولید خودرو در کشور ایجاد شود. بسیاری از سرمایه گذاران بخش خصوصی تقاضا دارند که برندهای جدید خودرو را وارد کشور کنند.

نظر بینندگان
!
!
!