سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
پرشین خودرو
read main data
۱۱:۰۵ | ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
4500 شناور دریایی فرسوده نوسازی می شود
۱۱:۰۵ | ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
اجاره خودرو
رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی:

4500 شناور دریایی فرسوده نوسازی می شود

رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی گفت: افزون بر چهار هزار و 500 شناور دریایی فرسوده با تولیدات جدید داخلی جایگزین خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، سیامک سیدمرندی در مراسم امضای دو قرارداد تأمین و تحویل 10 فروند شناور راهنمابر با اعتبار 3.907 میلیارد ریال و تفاهم‌نامه همکاری فنی و تخصصی و پژوهشی سازمان بنادر و دریانوردی و دانشگاه علم و صنعت، که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، گفت: با هدف کاهش مصرف سوخت و آلایندگی هفت هزار موتور چهار زمانه، جایگزین موتورهای دو زمانه قدیمی شناورها می‌شود.

وی افزود: در این چند سال همه نیروها بسیج بوده‌اند تا موضوع داخلی‌سازی صنایع دریایی به خوبی شکل بگیرد و امروز شاهد آن هستیم انقلابی در تولید این صنایع که نیاز کشور محسوب می‌شود، شروع شده است.

سید مرندی اضافه کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی پیش‌بینی شده 158 فروند شناور ساخته شود؛ همچنین امروز 26 فروند شناور به عقد قرارداد رسید و ساخت چهار فروند شناور هم شروع شده است.

وی با اشاره به جایگزینی شناورهای فرسوده، گفت: در حوزه سازمان بنادر چهار هزار و 502 فروند شناور با طرح دولت و اقدامات اقتصادی جایگزین خواهد شد که در واقع شناور فلزی جایگزین شناور دیگر می‌شود. ضمن آنکه مصرف سوخت بسیار کمتری دارد.

سید مرندی با اشاره به طرح جایگزینی 90 فروند شناور استیجاری، افزود: با تحرکی که در مجموعه شناور سازی صدرا آغاز شده است، امیدواریم در تردد شناورها، شاهد تردد شناور با پرچم کشور و ساخت داخل باشیم.

رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی از جایگزینی موتورهای چهار زمانه شناور به جای موتورهای دو زمانه خبر داد و افزود: هفت هزار دستگاه موتور در گام اول در این حوزه جایگزین می‌شود.

رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی ادامه داد: چنانچه اقتدار دریایی در همه جوانب مدنظر باشد در توسعه و اقتصاد دریا محور رشد خواهیم کرد.
کد خبر

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!