شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۲۹ | ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
 وعده بایدن برای برقی کردن ناوگان خودروهای دولتی آمریکا
۰۹:۲۹ | ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
اجاره خودرو

وعده بایدن برای برقی کردن ناوگان خودروهای دولتی آمریکا

رئیس جمهور آمریکا وعده داد که ناوگان خودروهای دولتی را که شامل تقریباً ۶۵۰ هزار دستگاه می شود، با مدل های الکتریکی جایگزین کند چرا که دولت جدید این کشور تمرکز خود را به سمت انرژی پاک معطوف کرده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا وعده داد که ناوگان خودروهای دولتی را که شامل تقریباً 650 هزار دستگاه می شود، با مدل های الکتریکی جایگزین کند چرا که دولت جدید این کشور تمرکز خود را به سمت انرژی پاک معطوف کرده است.

بایدن گفت: دولت فدرال ناوگان بسیار بزرگی از وسایل نقلیه در اختیار دارد که ما قصد داریم آنها را با وسایل نقلیه الکتریکی پاک که همین جا توسط کارگران آمریکایی ساخته شده، عوض کنیم.

بایدن همچنین از قوانینی انتقاد کرد که اجازه می دهند خودروها هنگام خرید توسط دولت آمریکا، ساخت این کشور در نظر گرفته شوند حتی اگر اجزای اصلی آنها غیر آمریکایی باشند.

 

خودرو برقیوی تأکید کرد که "روزنه های" قانونی را که اجازه می دهند قطعات اصلی مانند موتور، بدنه و شیشه برای خودروهای دارای مارک ساخت آمریکا در خارج از این کشور تولید شود، خواهد بست.

کاخ سفید بلافاصله به سوالات مربوط به اینکه بایدن در چه دوره ای قصد جایگزینی خودروهای فعلی را دارد، پاسخ نداد. جایگزینی این ناوگان ممکن است 20 میلیارد دلار یا حتی بیشتر هزینه داشته باشد.

دستور اجرایی بایدن برای "خرید اجناس آمریکایی" که روز دوشنبه امضا شد، خرید وسایل نقلیه الکتریکی را اجبار نمی کند.

طبق گزارش اداره خدمات دولتی آمریکا، تا سال 2019، دولت این کشور دارای 645 هزار خودرو بود که 4.5 میلیارد مایل را با مصرف 375 میلیون گالن بنزین و سوخت دیزل طی کردند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!