شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۰۷ | ۱۳۹۱/۰۴/۲۵
تمام استاندارهای مصرف رعایت شود ۲۰۶ استاندارد می سوزاند
۱۳:۰۷ | ۱۳۹۱/۰۴/۲۵
اجاره خودرو

تمام استاندارهای مصرف رعایت شود ۲۰۶ استاندارد می سوزاند

پرشین خودرو: در پی انتشار مشکل یکی از دارندگان خودرو 206 اتوماتیک در باره مصرف سوخت بالای این خودرو وکامنت های بی شماری که این خبر در پی داشت. جوابیه واحد اطلاع رسانی ایران خودرو را دریافت کردیم.

به گزارش «پرشین خودرو»، کوروش یکی از خوانندگان خبر آنلاین درباره مصرف خودروهای داخلی چنین نوشته: لطفا یک پیگیری داشته باشید درباره مصرف خودروی 206 که مثلا کم مصرف ترین ماشین تولیدی ایران خودرو هست. 206 صندوقدار اوتوماتیک (V9) مدل سال 90 که‌ برچسب مصرف B داره خود ایران خودرو هم میگه توی شهر باید 10.1 لیتر در هر 100 کیلومتر مصرف کنه. (عکس سیو شده سایت ایران خودرو که این ادعا را کرده. دارم و می تونم بفرستم) اما عملا توی تهران بالاتر از 14 می سوزنه. نمایندگی هم رفتم میگه همینه. کمتر از این مصرف نداره. اما مگان با موتور 2هزار سی سی فقط 10 لیتر در هر 100 کیلومتر می سوزنه. شنیدم که ای.سی.یو 206 های اتومات جدید چینی هستند و تایید شده پژو-سیتروئن که قبلا بوده نیستند. باید ای.سی.یو 206 با موتور 1600 "واله ئو" باشه اما چینیه. چرا این اتفاق می افته؟ کجا می تونم مراجعه کنم تا این اصلاح بشه؟ اگر می دونستم مصرف 206 اینقدر بالاست قطعا مگان یا حتی ال90 می خریدم.

جوابیه مسئولین اطلاع رسانی ایران خودرو:

مصرف سوخت خودرو تابع شرایط و پارامتر های خاصی است که توسط رانندگان رعایت شود مصرف سوختی استاندارد خواهند داشت. نحوه رانندگی،حجم ترافیک، سرعت رانندگی درشهر، ترمزهای پیاپی همگی شمار این نوع موارد بحساب می آید.

اگر سرعت رانندگی در شهر بین 30 تا 40 در ساعت باشد و یا در پایان ترافیک پرحجم شهر و ساعات پر ترافیک رانندگی انجام گیرید شاخص اعلام شده از طرف خودرو ساز مورد پذیرش نیست. یعنی این موارد هیچ ربطی به شاخصه ارئه شرکت خودروساز ندارد.

این موضوع در باره تمام خودرو سازهای مهم و درجه یک دنیا نیزصدق می کند. یعنی خودروهای بنز و لگسوزهم دراین شرایط مصرف سوختشان از موارد ذکر شده شرکت خودرو ساز بالا تر می رود.

اعداد و ارقام اعلام شده در مصرف سوخت در شهر طبق استاندارد های مصرف سوخت از سرعت 40 تا 60 و 70 محاسبه می شود. در اتوبان نیز سرعت از 90 تا 110 کیلومتر در نظر گرفته شده ودر حالت ترکیبی نیز بین 40 تا 110 است.

ازدیگر مواردی که در سوخت تاثیر گذاراست می توان به نوع لاستیک، باد لاستیک، نوع روغن مصرفی موتور، فیلترروغن و هوا اشاره کرد. اینها همگی در افزایش مصرف سوخت تاثیر می گذارد.

رانندگان محترم باید در مصرف تمام این موارد از استاندارد های ایران خودرو تبعیت کنند. نباید از تعمیر گاه های غیرمجاز روغن غیرمجاز تهیه کنند. نباید در هر تعمیر گاهی موتور خود را تنظیم کنند. حتی نوع بنزین مصرفی باید استاندارد باشد. استاندارد اکتاو بنزین مصرفی باید 90 باشد. اما آیا این راننده محترم از این فرهنگ و قانون اطلاع دارد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مصرف سوخت
نظر بینندگان
مجيد رزاقي
vote
۱
vote
۱۳۹۱/۰۴/۲۷
من هم V9 دارم و مشكل مصرف بنزين و همچنين تعويض دنده در هنگام استفاده از كولر و ...... دارم كجا رسيدگي ميكنند معلوم نيست ؟
شهروز
vote
۱
vote
۱۳۹۱/۰۴/۲۶
با سلام. من 207 اتومات دارم ساخت 89 مدل 90 مصرف بنزینم متوسط(اندازه گیری شده توسط دیاگ) 8.1 است. البته تمام پارامترهایی که در جوابیه ایران خودرو هم ذکر شده واقعا" ماثر هست مخصوصا" کیفیت بنزین و اینکه با توجه به اتومات بودن شتابگیری های زیاد و ترمز پیاپی هم خیلی تو مصرف تاثیر داره چون با گاز دادن دنده تعویض میشه و ترمز بگیری معکوس میکشه که این باعث افزایش مصرف میشه. البته من ای.سی.یو "وا له او" رو ماشینم هست و از مدل چینی خبری ندارم و تجربه شخصی خودم رو گفتم.
علی رضا مطهری دوست
vote
۱
vote
۱۳۹۱/۰۴/۲۵
هر کسی متن این راننده رو بخونه ؛ متوجه اطلاع بالای ایشان خواهد شد مثلا چرا در پاسخ چیزی در مورد ای سی یو 206 ذکر نشده است؟؟؟؟؟؟ اینها در حافظه ی مشتریان ثبت خواهد شد مثلا من خودم می خواستم 207 اتوماتیک بخرم ولی با این پاسخ ناقص و بی اطلاع خواندن یک مشتری آشنا به مسائل فنی ؛ در انتخاب خود تجدید نظر خواهم کرد
!
!
!