پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۶:۰۱ | ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
خریدار برای خودروهای میلیاردی بسیار کم است
۱۶:۰۱ | ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
رییس اتحادیه نمایشگاه‌ داران خودرو تهران:

خریدار برای خودروهای میلیاردی بسیار کم است

رییس اتحادیه نمایشگاه‌ داران خودرو تهران گفت: برای خودروهای بالای یک میلیارد تومان خریدار بسیار کم است، البته معاملات انجام می ‌شود اما درصد آن بسیار ضعیف است.

به گزارش پرشین خودرو، سعید موتمنی، با بیان این مطلب گفت: بازار خودروهای خارجی ضعیف است بطوریکه برای خودروهایی که قیمت آن کمتر از 700 تا 800 میلیون تومان است، مشتری مراجعه می کند.

وی ادامه داد: بازار خودرو آرام است و در هفته‌های گذشته تغییری در قیمت‌ها مشاهده نمی‌شود. بطوریکه بازار کاهش قیمت 35 درصدی که اوایل آبان ماه رخ داد را حفظ کرده است. در دو سه ماه گذشته نوسانات زیادی در بازار وجود داشت که قیمت‌ها در حد دو تا سه درصد کمتر یا بیشتر می‌شدند اما در کل همان کاهش قیمت را حفظ کرده است.

موتمنی اضافه کرد: تقاضا برای سرمایه‌گذاری در بازار خودرو وجود ندارد و تقاضای کاذب فروکش کرده است. فقط کسانی که نیاز به خودرو دارند خرید می‌کنند.

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با اشاره به نرخ روز خودرو گفت:‌ امروز در بازار قیمت پراید 131 بین 107 تا 109 میلیون تومان، پراید 111 بین 126 تا 127 میلیون تومان، تیبا 127 میلیون تومان، ساینا 134 میلیون تومان، سمند 185 میلیون تومان، پژو405 حدود 186 میلیون تومان، پژو پارس 212 میلیون تومان، پژو 206 تیپ دو حدود 192 میلیون تومان و تیپ پنج حدود 248 تا 250 میلیون تومان است.

موتمنی خاطرنشان کرد: همانطور که پیش از این نیز گفته بودم با نزدیک شدن به شب عید تغییر قیمتی در بازار خودرو نخواهیم داشت. با توجه به اینکه امسال نسبت به سال گذشته شدت بیماری کرونا در کشور بیشتر شده، مسافرت‌ها کم است و این موضوع تاثیر خود را بر بازار خودرو می‌گذارد. البته اگر بیماری نبود وضعیت بازار خودرو متفاوت بود.

منبع: ایلنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!