جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۰۴ | ۱۳۹۱/۰۴/۲۶
صدور 1.3 میلیون قبض جریمه در تیرماه
۱۴:۰۴ | ۱۳۹۱/۰۴/۲۶
اجاره خودرو

صدور 1.3 میلیون قبض جریمه در تیرماه

پرشین خودرو: فرمانده پلیس‌راه كشور از صدور یك میلیون و 300 هزار قبض جریمه در تیرماه سال جاری برای رانندگان متخلف خبر داد و گفت: در عین حال در این مدت دوهزار و 600 جلد گواهینامه رانندگی ضبط و 35هزار وسیله نقلیه نیز توقیف و روانه پاركینگ‌ها شده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، سرهنگ محمدرضا مهماندار با اشاره به اینكه از هفته گذشته طرح ویژه برخورد با تخلف انحراف به چپ و راست، تجاوز به چپ، سبقت غیرمجاز و انجام حركات مارپیچ و نمایشی و تردد در شانه خاكی در جاده‌های كشور به مرحله اجرا گذاشته شده است، افزود: اجرای این طرح در هفته جاری نیز همچنان در دستور كار ماموران پلیس راه كشور قرار دارد.

وی تصریح كرد: ماموران پلیس‌راه كشور در طول تابستان و در راستای طرح تشدید برخورد با 7 تخلف عمده در راه‌های كشور شامل سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و تجاوز به چپ و راست، عدم استفاده از كمربند و كلاه ایمنی، حركات مارپیچ، حركت با دنده عقب در بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها و استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی به طور جدی برخورد می‌كنند كه طرح تشدید برخورد با سرعت غیرمجاز و صحبت با تلفن همراه در حین رانندگی نیز در این راستاست.

فرمانده پلیس‌راه كشور به آمار برخورد با خودروهای متخلف اشاره كرد و گفت: در تیرماه سال جاری 320 هزار خودرو به دلیل سرعت غیرمجاز 78 هزار دستگاه به دلیل سبقت غیرمجاز، 46 هزار دستگاه نیز به دلیل انحراف به چپ توسط پلیس اعمال قانون شدند كه تعدادی از این خودروها به دلیل انجام دو تخلف همزمان حادثه‌ساز تا 72 ساعت توقیف شدند.

وی با اشاره به برخورد با یكهزار و 500 دستگاه خودرو به دلیل انجام حركات نمایشی در جاده‌های كشور در این مدت به ایسنا گفت: در عین حال با 66 هزار خودرو نیز به دلیل نقص فنی در جاده‌های كشور برخورد شد.

فرمانده پلیس‌راه كشور از برخورد با 39 هزار راننده به دلیل استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی خبر داد و تصریح كرد: در تیرماه سال جاری 280 هزار دستگاه خودرو به دلیل عدم استفاده راننده یا سرنشینان آنها از كمربند ایمنی اعمال قانون شده و با 17هزار راكب موتورسیكلت كه از كلاه ایمنی استفاده نكرده بودند نیز برخورد شد.

وی همچنین از تشدید برخورد با رانندگان پرخطر خبر داد و گفت: بر این اساس رانندگانی كه بیش از 50 كیلومتر بر ساعت از سرعت مجاز برانند ضمن دریافت نمره منفی از آنها تست سلامت شامل الكل، مواد مخدر و روان گردان به عمل می‌آید.

به گفته فرمانده پلیس‌راه كشور تیم‌های ویژه تست سلامت در جاده‌های كشور همزمان با آغاز طرح تابستانی مستقر شده‌اند كه فعالیت این تیم‌ها از هفته گذشته شدت یافته است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
قبض جریمه
نظر بینندگان
!
!
!