یكشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۳۰ | ۱۳۹۱/۰۴/۲۷
عرضه نانو سیال خنک کننده موتور خودرو
۱۲:۳۰ | ۱۳۹۱/۰۴/۲۷
اجاره خودرو

عرضه نانو سیال خنک کننده موتور خودرو

پرشین خودرو: محققان پارک علم و فناوری دانشگاه تهران طی اجرای پروژه تحقیقاتی نانو سیالی را عرضه کردند که با اضافه کردن آن به آب رادیاتور علاوه بر خنک کردن موتور موجب کاهش مصرف سوخت می شود.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از مهر، حمیدرضا نایبی کارشناس تجاری سازی و انتقال فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در این باره اظهار داشت: این نانو سیال به منظور خنک کردن موتور خودروها تولید شده است که به آب رادیاتور اضافه می شود.

وی با بیان اینکه این ماده در هوای بسیار گرم خوزستان تست شده است، خاطر نشان کرد: با اضافه کردن این نانو سیال به آب رادیاتور با خنک کردن موتور خودرو، مانع از جوش آوردن آن می شود.

نایبی به نحوه کاربرد آن در خودروها اشاره کرد و ادامه داد: 250 سی سی از این نانو سیال به آب رادیاتور خودرو اضافه می شود و تا زمانی که آب رادیاتور به طور کامل تخلیه نشود می توان به مدت یکسال از مزایای آن در خودرو بهره مند شد.

کارشناس تجاری سازی و انتقال فناوری پارک فناوری دانشگا ه تهران، جلوگیری از خوردگی قطعات خودرو را از مزایای این نانو سیال نام برد و یادآور شد: علاوه بر این، این نانو سیال با خنک نگهداشتن موتور موجب کاهش مصرف سوخت نیز می شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
کاهش مصرف سوخت
نظر بینندگان
!
!
!