جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۵ | ۱۳۸۹/۰۹/۱۴
تناقص مصوبه مجلس و وزارت صنایع
۱۳:۱۵ | ۱۳۸۹/۰۹/۱۴
اجاره خودرو

تناقص مصوبه مجلس و وزارت صنایع

پرشین خودرو: مصوبه مجلس در خصوص واردات كامیون‌های دست دوم در تناقض با سیاست‌های وزارت صنایع و معادن برای كنترل واردات است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، ناصر اسفنجی مدیرعامل شركت ارس خودرو دیزل، با بیان مطلب بالا افزود: وزارت صنایع و معادن با توجه به نگرانی خود در زمینه واحدهای تولیدی و برای حفظ اشتغال، واردات خودرو را محدود كرد، اما برخلاف این سیاست، مجلس واردات كامیون‌های دست دوم را تصویب كرد كه به نظر می‌رسد مصوبه همه جانبه‌ای نبوده و به طور دقیق و كامل به آن فكر نشده است.

وی افزود: این مصوبه در شرایط فعلی نگران كننده بوده و می‌تواند برخی خودروسازان داخلی را مجبور به تعطیلی یا تعدیل نیروی انسانی كند.

اسنفجی گفت: سیاست‌های وزارت صنایع و معادن در محدود كردن ثبت سفارش واردات خودرو حركتی در جهت سوق دادن واردكنندگان به سوی تولید داخلی خودرو بود، در حالی كه مصوبه مجلس برخلاف این سیاست بوده و تولیدكنندگان را به سمت واردات سوق می‌دهد.

مدیرعامل ارس خودرو دیزل تصریح كرد: صنعت خودرو نیازمند وحدت سیاستگذاری است تا برآیند تمام قوانین و سیاست‌گذاری‌ها به نفع صنعت و اشتغال داخلی باشد.

پیش از این کمیسیون تلفیق مجلس در یکی از بندهای ماده 147 برنامه پنجم توسعه مصوب كرده بود كه شرکت‌های ایرانی حمل و نقل جاده‌ای می‌توانند نسبت به واردات کامیون‌های دست دوم و حداکثر تا سه سال کارکرد با استفاده از تخفیفات و تسهیلات گمرکی اقدام كنند. این موضوع هفته گذشته به تصویب نهایی مجلس رسید.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!