سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۸ | ۱۳۹۱/۰۴/۳۱
وانت یو 90 درشهریور به تولید انبوه می رسد
۱۲:۰۸ | ۱۳۹۱/۰۴/۳۱
اجاره خودرو

وانت یو 90 درشهریور به تولید انبوه می رسد

پرشین خودرو: مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام ایران خودرو منتهی به 29 اسفند ماه سال 90 با حضور اکثریت سهام داران (بیش از 73 درصد) روز شنبه 31 تیرماه سال جاری در محل سالن اجتماعات ساپکو برگزار شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، این جلسه به ریاست شیخی و به نطارت عسگری مارانی، محمد رضایی و دبیری مهری برگزار شد و در ترکیب هیات رییسه مجمع نجم الدین مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و سلیمانی قائم مقام مدیرعامل، نیکفر معاون مالی شرکت و نمایندگان سازمان بورس و سازمان حساب رسی نیز حضور داشتند.

درجلسه مذکور نجم الدین مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو طی گزارشی از عملکرد هیات مدیره شرکت در زمینه رشد تیراژ تولید، سودآوری، افزایش کیفیت، عرضه محصولات جدید، صادرات، افزایش فروش، اصلاح ساختار مالی و نیز پیشبرد اهداف و سیاست های اعلام شده شرکت در سال مالی منتهی به 29 اسفندماه سال 90 و نقشه راه 91 توضیحاتی به سهام داران ارائه كرد.

عملکرد سال 90

نجم الدین مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به این که صنعت خودروی جهان به عنوان ششمین تجارت عمده دنیا با بحران های بزرگی دست به گربیان بوده، افزود: ایران خودرو در سایه تدابیر و راهبردهای اتخاذ شده برای مقابله با تحریم ها موفق شد ضمن ارتقای بهره وری و شکستن رکورد تولید و فروش سالانه و دست یابی به مرز فروش 15 رقمی، تولید 777 هزارو 772 دستگاه خودرو را رقم بزند.

دستاوردهای سال 90

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو مهم ترین دستاوردهای گروه صنعتی ایران خودرو سال 90 را کسب رتبه اول بین 100 شرکت برتر برای دومین سال پیاپی، کسب رتبه اول درخدمات پس از فروش دربین خودروسازان داخلی، تحقق نزدیک به 95 درصد از برنامه سهام داری سال 90، ارتقای کیفیت محصولات ایران خودرو به رده خوب و خیلی خوب، خودکفایی در تولید موتورهای کم مصرف ، جهش در تولید محصولات مدرن و کم مصرف و کسب 47 درصد بازار خودروهای سواری عنوان کرد.

نقشه راه 91

نجم الدین اعلام کرد: گروه صنعتی ایران خودرو برای تحقق شعار سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، نقشه راه 91 را، براساس عرضه محصولات جدید با نشان ایرانی، تولید صادرات محور و گسترش بازارهای بین المللی و جلب رضایت مشتریان ترسیم کرده است.

تولید و عرضه محصولات جدید

وی افزود: تولید انبوه دومین برند ملی به نام رانا از خرداد ماه سال جاری با 70 درصد ساخت داخل آغاز شده و وانت جدید یو 90 در شهریور ماه به تولید انبوه می رسد. همچنین تولید آزمایشی سومین خودرو با برند ملی به نام دنا از بهمن ماه امسال آغاز می شود.

نجم الدین خاطر نشان ساخت: تولید موتور ایکس.یو.ام و طراحی و توسعه موتور دیزل ملی ایران خودرو و تولید آن درسال آتی از برنامه های دیگر امسال این شرکت است.

وی از دیگر برنامه های سال 91 درحوزه محصول را تولید انبوه تندر90 با گیربکس اتوماتیک عنوان کرد.

طراحی پلتفرم های ملی

وی با اشاره به تعمیق طراحی محصول به واسطه طراحی پلتفرم های ملی و خودروساز شدن به معنی واقعی که از مهم ترین اهداف راهبردی ایران خودرو است، خاطر نشان ساخت: براین اساس 10 محصول جدید تا سال 1400 برروی پلتفرم درکلاس بی و دی طراحی و تولید خواهد شد و هردو سال سه محصول جدید توسط این شرکت عرضه می شود.همچنین طراحی و توسعه فناوری های جدید کاهش وزن، مصرف سوخت، آلودگی و فناوری نانو از ارکان اصلی راهبرد طراحی و توسعه محصول درایران خودرو است.

ارتقای ایمنی و تنوع سبد سوختی

نجم الدین افزود: افزایش تولید خودروهای کم مصرف و دست یابی به استاندارد زیست محیطی یورو 4 از دیگر برنامه های راه 91 ایران خودرو است و دراین سال تمامی محصولات با کیسه هوا و سیستم ترمز ضد قفل و استاندارد آلایندگی یورو 4 عرضه خواهند شد.

وی تصریح کرد: گروه صنعتی ایران خودرو درسال جاری تولید 900 هزار دستگاه موتور کم مصرف را در برنامه دارد که با توسعه موتورهای کم مصرف میانگین مصرف سوخت سبد محصولات شرکت ایران خودرو به 5.7 لیتر در 100 کیلومتر در سیکل ترکیبی کاهش خواهد یافت.

افزایش صادرات

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به عبور صادرات ایران خودرو از مرز200 هزار دستگاه گفت: این شرکت تاکنون به 30 بازار دنیا عمدتا درکشور های مشترک المنافع، منطقه خاورمیانه، اروپا، آمریکای جنوبی و آفریقا صادرات داشته است.

وی استراتژی صادرات ایران خودرو را ایجاد پایگاه های تولید خودرو از طریق سرمایه گذاری مشترک و اعطای امتیاز لیسانس تولید و صادرات خودروی کامل برند سمند و سورن و تولیدات مشترک سایر برند ها عنوان کرد و اظهارداشت: برنامه ایران خودرو درسال جاری صادرات 50 هزار دستگاه خودرو است که از این میزان 39 هزار و 500 دستگاه آن معادل 79 درصد از صادرات متعلق به برند ملی خواهد بود.

نجم الدین خاطرنشان ساخت: این شرکت طی سه ماهه اول سال جاری چهار هزارو 572 دستگاه خودرو صادر کرد که از نظر مقداری 45 درصد و از نظر ارزشی 9 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد نشان می دهد.

دست یابی به مقیاس اقتصادی تولید

نجم الدین تصریح کرد: گروه صنعتی ایران خودرو با تداوم بخشی به روند صعودی تولید دریک دهه گذشته و همچنین تحقق اهداف سهم بازار خودرو، دست یابی به مقیاس اقتصادی تولید را سرلوحه کار خود قرار داده است و رشد تیراژ تولید به میزان حداقل 10 درصد نسبت به سال گذشته، تحقق سهم51 درصدی بازار و ارتقای سهم صادرات از اهداف این نتیجه راهبری است.

دست یابی به کیفیت رقابتی درخدمات خودرو و افزایش رضایت مشتریان

وی تاکید کرد: خدمات خودرو نقش اساسی در افزایش رضایت مشتریان و ارتقای نام تجاری گروه صنعتی ایران خودرو برای مشتریان دارد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خاطر نشان ساخت: دست یابی به یک کیفیت رقابتی درحوزه خدمات خودرو در بازار داخلی و خارجی تعهد کلیه کارکنان ایران خودرو است و حصول70 درصدی رضایت مشتری از کیفیت خدمات از اهداف مهم این بخش درسال جاری است.

وی تاکید کرد: درحال حاضر کلیه محصولات ایران خودرو به رده کیفی خوب و خیلی خوب ارتقاء یافته اند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد: میانگین رضایتمندی مشتریان از کیفیت محصولات سواری تولیدی ایران خودرو در انتهای سال 90 به 83.68 درصد رسیده است.

نجم الدین تصریح کرد: درسال جاری تعداد نمایندگی های خدمات پس از فروش ایران خودرو به 865 نمایندگی و تعداد جایگاه های تعمیراتی به هفت هزارو 789 جایگاه افزایش خواهد یافت.

کسب دانش طراحی و توسعه محصول

نجم الدین یاد آورشد: ایران خودرو برای حرکت به سوی جهانی شدن و ورود به بازارهای جهانی نیازمند کسب دانش طراحی و توسعه محصول به عنوان یکی از اصلی ترین مزیت های رقابتی است.

وی خاطر نشان ساخت: تخصیص سالانه حداقل سه درصد از میزان فروش به تحقیق و توسعه و ارتقای سهم برند ملی محصولات به میزان 25 تا 30 دصد در سبد تولید محصولات شرکت ایران خودرو از اهداف این بخش در سال 91 است.

بهبود ساختار مالی و اقتصادی

نجم الدین مهم ترین اقدامات انجام شده در این حوزه را ، بهبود فرآیندهای تامین نقدینگی ازطریق تنوع در روش های تامین مالی و مدیریت بهینه توزیع منابع مالی، افزایش 40 درصدی سرمایه شرکت از 300 .6 میلیارد ریال به 820 .8 میلیارد ریال در آبان ماهه سال 90 از محل سود انباشته شده و بازاریابی و فروش اثر بخش محصولات جدید و افزایش سهم بازار در تامین قطعات یدکی و خدمات عنوان کرد.

گفتنی است، خبر تکمیلی مجمع عمومی و عادی سالانه حقوقی صاحبان سهام ایران خودرو متعاقبا اطلاع رسانی می شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
مجمع عمومی عادی
نظر بینندگان
!
!
!