شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۰۸ | ۱۳۹۱/۰۵/۰۱
صدای پای خاور بیخ گوش چینی ها
۱۵:۰۸ | ۱۳۹۱/۰۵/۰۱
اجاره خودرو

صدای پای خاور بیخ گوش چینی ها

پرشین خودرو: همزمان با برگزاری مجمع سالانه شرکت ایران خودرو دیزل که با استقبال کم نظیر سهامداران این شرکت رو به رو بود، مدیرعامل خاور در گفتگویی اختصاصی با بورس نیوز، ضمن تشریح عملکرد مدیریت خود در دوره مالی اخیر، از آخرین تحولات رخ داده در این شرکت، برای اولین بار رونمایی کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، به جرأت می توان گفت، ایران خودرو دیزل تنها مجموعه صنعتی بوده که توانسته ظرفیت تولید خود با افزایش 26 درصدی نسبت به پیش بینی های بودجه ای محقق سازد. در عین حال با رشد دو برابری حجم فروش و افزایش 60 درصدی وجوه ریالی آن در پایان دوره مالی اخیر، نزدیک به 268 میلیارد تومان سود عملیاتی محقق شد که در مقایسه با سایر خودرو سازان کشور بی سابقه بوده است.

علت توقف نماد چه بود؟

هاشم یکه زارع با اشاره به بازگشایی نماد معاملاتی خاور پس از برگزاری مجمع عادی سالیانه سهامداران، درباره علت توقف 45 روزه این نماد در بازار سهام اظهار کرد: طی سال مالی اخیر، بحث هایی راجع به انتقال برخی دارایی های تحت تملک طرف خارجی به شرکت و نیز دیگر موضوعات با اهمیت وجود داشت که با توجه به اعلام شدن آنها و طولانی شدن روند تهیه و تکمیل مدارک و مستندات مورد درخواست سازمان بورس، منجر به متوقف شدن طولانی مدت نماد معاملاتی خاور در بازار سهام شد.

عملکرد بی سابقه میان خودرو سازان

وی در ادامه با نگاهی به عملکرد شرکت ایران خودرو دیزل در سال مالی 90، افزود: در سال گذشته با وجود سنگینی سایه نگرانی ها و ریسک های سیستماتیک مختلف بر صنعت خودرو سازی کشور، به جرأت می توان گفت، ایران خودرو دیزل تنها مجموعه صنعتی بوده که توانسته ظرفیت تولید خود با افزایش 26 درصدی نسبت به پیش بینی های بودجه ای محقق سازد. در عین حال با رشد دو برابری حجم فروش و افزایش 60 درصدی وجوه ریالی آن در پایان دوره مالی اخیر، نزدیک به 268 میلیارد تومان سود عملیاتی محقق شد که در مقایسه با سایر خودرو سازان کشور بی سابقه بوده است.

افزون بر این در بخش هزینه های عمومی و سربار، کاهش قابل ملاحظه ای نسبت به پیش بینی ها، تحقق یافته که در مجموع باعث شده شرکت ایران خودرو دیزل عملکرد مناسبی را در سال مالی 90 برجای گذارد.

یک پاسخ به منتقدان

یکه زارع در واکنش به اینکه برخی منتقدان عملکرد ایران خودرو دیزل را بیشتر ناشی از سود غیر عملیاتی آن می دانند تا سود عملیاتی و چرا درباره تداوم سودآوری شرکت با دید تردید و ابهام می نگرند، گفت: نگاهی به صورت سود و زیان خاور نشان می دهد عمده سود 80 تومان و 6 ریالی هر سهم شرکت از محل سود عملیاتی آن در دوره مالی اخیر تحقق یافته و حال آنکه امکان افزایش 20 تومانی این مبلغ در دوره مذکورنیز وجود داشت که به هر ترتیب این رقم برای EPS سال مالی جاری در نظر گرفته شده است.

کار پنج ساله را یکساله کردیم

جالب آنکه مجموع سود عملیاتی که ایران خودرو دیزل طی پنج سال گذشته محقق ساخته بالغ بر 168 میلیارد تومان بوده در حالیکه طی سال مالی 90، سود عملیاتی شرکت به رقم 268 میلیارد تومان رسیده است.

در مورد سود غیر عملیاتی اما با وجود آنکه سود مناسبی از بابت تولید و فروش تولیدات شرکت محقق شده، کاهش زیان انباشته و لزوم افزایش سرمایه برای اجرای برنامه های در پیش رو باعث شد تا فروش برخی دارایی های راکد برای تسویه بدهی هایی که هر ساله در حساب های سنواتی شرکت ایجاد می شد، در دستورکار قرار گیرد که به هر حال خیز چشمگیر سود عملیاتی شرکت را تحت الشعاع قرار نداده و همچنان این روند در سال جاری نیز ادامه خواهد یافت.

ماجرای فروش ملک تاپ سرویس

سخنگوی شرکت ایران خودرو دیزل در ادامه موضوع فروش ملک متعلق به شرکت تاپ سرویس را یادآور شد و گفت: این ملک در خیابان ولیعصر تهران واقع شده و همواره به منظور تسویه بدهی معوق سنواتی به شرکت های سرمایه گذاری سمند و گروه ایران خودرو، موضوع فروش آن به این دو شرکت، به عنوان تکلیف مجمع سالانه سهامداران تعیین می شد.

براین اساس عملیات فروش چهار دانگ زمین و دفتر مرکزی شرکت تاپ سرویس از جمله نمایشگاه، تعمیرگاه، کارواش و ساختمان های اداری از شهریور ماه سال گذشته آغاز و در اواخر سال 90 مبایعه نامه آن به امضاء دو طرف رسید که از این بابت حدود 83 میلیارد تومان سود خالص شناسایی و کلیه بدهی ها نزدیک به صفر شد.

سه گزینه برای انتخاب

به باور مدیرعامل شرکت ایران خودور دیزل، با وجود روند فزاینده تولید و فروش شرکت و تحقق سودآوری مناسب، تحمیل هزینه های مالی منجر به تهدید این درآمدها شده که بر این اساس باید از بین سه گزینه افزایش سرمایه با کاهش داراییها، تبدیل دارایی های غیر مولد به نقدینگی و کاهش هزینه ها و یا در نهایت افزایش سرمایه همراه با تبدیل دارایی های غیر مولد به کارا و نقدینگی انتخاب شوند.

سرازیر شدن نقدینگی 400 میلیارد تومانی

وی درباره برنامه واگذاری سایر دارایی های غیر مولد خاور در سال جاری عنوان کرد: طی امسال واگذاری ملک هزار متری بلوار کشاورز تهران که پیشتر از بابت تسویه مطالبات از شرکت لیزینگ خودرو غدیر تملک شده بود پس از تجاری سازی آن با مشارکت پیمانکاران، به فروش خواهد رسید.

در عین حال شرکت اپکو نیز با جابجایی پرسنل خود در آینده ای نزدیک رو به رو خواهد بود که با تملک زمین وسیع این شرکت از سوی ایران خودرو دیزل، بصورت مشارکتی تجاری سازی و سپس فروش آن در دستور کار قرار خواهد گرفت.

با این اوصاف طی سال های 91 و 92، حدود 300 تا 400 میلیارد تومان نقدینگی برای شرکت فراهم خواهد شد.

دلیل رفت و برگشت 16 تومانی چه بود؟

این مقام مسئول تغییر سود تحقق یافته شرکت ایران خودرو دیزل از 96 تومان و 6 ریال به 80 تومان و 6 ریال در پایان عملکرد سه ماهه سوم سال مالی 90 را ناشی از نظر حسابرس برای شناسایی سود حاصل از مذاکره با طرف خارجی برای جبران ضرر و زیان ایجاد شده در سال 89 اعلام کرد و افزود: با توجه به سابقه و تجربه ای که پیشتر در خصوص دعواهای بین المللی از جمله موضوع شرکت ولوو در سایپا دیزل برای بنده وجود داشت، از انتهای سال 89 بحث خسارت های وارد شده از سوی شرکت دایملر بنز آلمان تحت یک پکیج کلی مطرح شد که برای جلوگیری از خدشه های احتمالی در روند مذاکرات، کم و کیف آن بنا به صلاحدید اعلام نشد.

منتظر خبرهای خوش باشید

با تداوم این پیگیری ها، طرف خارجی با تهدید شکایت به مراجع قانونی مواجه شد که عنوان کرد فارغ از این چارچوب برای جبران خسارت های وارد آمده به اقداماتی از جمله پرداخت حدود 10 میلیون یورو وجه نقد و تحویل سه هزار قطعه اکسل روی خواهد آورد که این موضوع هنوز در حال پیگیری بوده و تاکنون 99 درصد آن به نتیجه رسیده که اثرات مثبتی در بودجه سال مالی 91 خواهد داشت.

هبه 39 میلیارد تومانی آلمانی ها

در عین حال پس از تشدید تحریم ها، شرکت بنز تصمیم به واگذاری دارایی های خود در ایران گرفت که براساس آن 30 درصد از سهام شرکت ایدم تبریز به قیمت هر سهم یک ریال به ایران خودرو دیزل واگذار شد که سود شناسایی شده از این هبه بیش از 39 میلیارد تومان می باشد.

فراز در اوج سرفرازی

مشکلات کشنده فراز و دلیل توقف شماره گذاری این خودرو در اوایل سال گذشته موضوع دیگری بود که وی درباره آن گفت: با تولید خودرو فراز از روز نخست به دلیل تبلیغات منفی رسانه ای که راجع به هوو شده بود، متأسفانه دامن گیر این خودرو با کیفیت نیز شد که ناشی از یک سوء تفاهم و عدم دقت در شناسایی برند تجاری شرکت تولید کننده اصلی بود. بطوریکه ابتدا تصور می شد خودرو فراز شکل دیگری از خودرو هوو با همان کیفیت قبلی است اما در واقع هوو نام تجاری کل یک مجموعه صنعتی با بخش های مختلف در کشور چین بود.

به هر ترتیب اداره راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در اولین مرحله با شماره گذاری 500 دستگاه از کشنده فراز موافقت و پس از آزمایش های فنی در مقاطع سه ماهه و شش ماهه و عدم بروز مشکل در سیستم رانشی و کششی، پلاک گذاری تمامی این خودرو ها را تأیید کرد.

قیمت فراز دیگر غیر واقعی نیست

وی ادامه داد: اقدام برای فروش دو هزار و 200 دستگاه کشنده فراز در اواخر سال گذشته از سر گرفته شده و به لحاظ بهینه بودن هزینه های ارزیی که پیشتر برای تأمین قطعات این خودرو ها صورت گرفته و از طرفی فروش فعلی آنها با قیمت های واقعی نسبت به سال گذشته می تواند منافع مناسب تری را برای شرکت در برداشته باشد. هر چند جرایم دیر کرد و سایر هزینه های تحمیل شده از بابت عدم فروش بخش عمده ای از این خودرو ها در یکسال اخیر را باید مد نظر داشت اما دیگر فروش آنها به قیمت های نازل مرحله نخست صورت نخواهد گرفت.

حل و فصل پرونده هوو با تفاهم شاکیان

یکه زارع از ماجرای هوو و آخرین اقدام های صورت گرفته در این زمینه نیز سخن گفت و افزود: پرونده گرانفروشی کشنده های هوو مربوط به دو سال قبل از ورود بنده به ایران خودرو دیزل بوده که اکنون با ارجاع به دیوان عدالت اداری پیگیری ها و تفاهم با شاکیان ادامه دارد. تاکنون از بابت این مسئله مبلغ دو میلیارد و 200 میلیون تومان از حساب شرکت پرداخت شده و در صورت عدم وقوع اتفاقی غیر منتظره، با پیش بینی هایی که از این بابت صورت گرفته، احتمال شناسایی زیان بسیار کم رنگ است.

ایراد از تریلر بود نه کشنده

وی در برابر این پرسش که آیا استاندارد نبودن تریلر دلیل اصلی نقص کشنده های هوو است، پاسخ داد: با وجود تعریف مشخص کامیون های سنگین و باری در جاده های کشور، تریلر متصل شده به خودرو کشنده که 70 درصد آنرا تشکیل می دهد، از نظر استاندارد ایران با مشکلات عدیده ای مواجه است.

نبود نظارت کافی باعث شده تا با وجود 1500 تریلر غیر استاندارد در کشور، به محض ترمز کشنده، به اصطلاح خودرو قیچی کرده و منجر به تصادف دلخراش شود و حال آنکه همه سیستم فنی کشنده را مقصر می دانند.

وقتی قانون گم می شود

در ایران از بین یکصد کارگاه سازنده تریلر تنها هفت شرکت دارای گواهینامه های استاندارد بوده در حالیکه در تمام جاده های دنیا، تریلر بدون پلاک مجزا از کشنده حق تردد ندارد. در کشور گرچه از سال 1385 موضوع شماره گذاری تریلر در کنار کشنده به عنوان قانون معین شد اما معلوم نیست به چه علت هنوز اجرا نشده و باید پرسید چرا از 150 هزار تریلر تنها 392 دستگاه از این وسیله دارای پلاک مجزا از کشنده است.

به هر ترتیب طی دو فراخوان، ایران خودور دیزل اعلام کرده با توجه به رعایت و کنترل استانداردهای کیفی در روند تولید محصولات، میزان فرمان و ظرفیت ترمز باد و غیره را برای کشنده ها تقویت و نظارت خواهد کرد که این ناشی از وجود ایراد کیفی نیست. در عین حال از دو سال قبل اعلام شد کشنده هایی که به فروش می رسند با گارانتی و تضمین های کیفی خواهند بود.

افزایش سرمایه 100 درصدی

صحبت از افزایش سرمایه موضوع دیگری بود که این مقام مسئول اذعان داشت: افزایش 100 درصدی سرمایه یکی از برنامه های اصلی و جدی شرکت به منظور توسعه محصولات جدید و تقویت نقدینگی در گردش خاور بوده که پس از تعیین تکلیف دارایی های راکد شرکت و کسب رضایت سازمان بورس، طرح توجیهی آن ارایه خواهد شد.

عرضه 13 محصول جدید تا پایان امسال

یکه زارع از عرضه 13 محصول جدید ایران خودرو دیزل به بازار مصرف در سال جاری خبر داد و گفت: سه محصول از جمله کشنده های A7 و نیز در اواخر شهریور ماه و چهار نوع کامیون سنگین در ماه های آینده وارد بازار خواهند شد.

همچنین تولید ون و پیکاپ با موتورهای دیزلی و بنزینی، چهار نوع محصول جدید و برای اولین بار تولید اتوبوس مفصلی 18 متری را شاهد خواهیم بود که ارزش افزوده بالایی را برای شرکت در برخواهند داشت.

قراداد جدید با شیراز و مشهد

در این زمینه قراردادی 10 میلیارد تومانی با اتوبوس رانی استان شیراز منعقد شده که نیاز اصلی این استان نزدیک به 5 برابر چیزی است که سفارش داده و حال آنکه قراردادهایی مشابه با استان های مشهد، تبریز، و غیره در حال انعقاد و مذاکره است.

واردات شرم آور و تکیه بر توان داخلی

وی در بخشی از این گفتگو واردات خودرو به شکل محصول کامل (CBU) را شرم آور دانست و گفت: تا سال 2012 میلادی 18 میلیون و 500 هزار دستگاه از 70 میلیون کامیون تولید شده در دنیا ساخت چین بوده که این یعنی اختصاص بیش از 27 درصد تولید جهان به این کشور.

تیراژ خودرو سازی در کشور چین بالا بوده و با کیفیت کار می کنند. از اینرو برای حذف نگرانی های احتمالی، فعالیت در کنار چینی ها منجر به رشد شرکت همسو با توسعه آنها خواهد شد.

در چین 5 برند شناخته شده وجود دارد که خاور به 3 برند آنها قرار منعقد کرده واکنون به مرحله ای رسیده که در تولید اتوبوس مفصلی 50 متری با بهره گیری کامل از توان خود، با کیفیتی مناسب تر نسبت به نمونه چینی و کاهش هزینه 50 میلیون تومانی، آنرا تولید و عرضه کرده است.

در این راستا برای سال های 92 و 93 صادرات 50 درصد از انواع خودرو سنگین به کشورهای آسیایی میانه و عربی پیش بینی شده که تحت برند ملی کشور براحتی عرضه خواهد شد.

این میان به لحاظ ارزش افزوده بالا و ارز آوری اتوبوس و نیز کیفیت مناسب تولیدات شرکت، در صورت کمک بانک ها و نهادهای دولتی، در مقایسه با قیمت 220 هزار دلاری نمونه کره ای با 10 درصد کیفیت پایین تر می توان آنرا به قیمت تمام شده 140 دلار تولید و صادر کرد.

آخرین خبرها از وصول مطالبات

مدیرعامل ایران خودرو دیزل از روند وصول مطالبات نیز سخن گفت و افزود: وصول مطالبات در ایران خودرو دیزل پیشینه های تاریخی داشته که در این زمینه مدیریت شرکت توانسته پس از اخذ تأییدیه وزیر بهداشت و درمان، موضوع وصول طلب 30 میلیارد تومانی خود از این نهاد را دستورکار قرار دهد.

در مورد شهرداری اما به لحاظ آنکه بخش اصلی مشتریان شرکت را شامل می شود، طی مذاکرات مختلف پیشنهاد شده طلب حدود 150 میلیارد تومانی خود را به شکل واگذاری تراکم و ملک تهاتر کنند که طی امسال این موضوع پیگیری خواهد شد.

کاهش 50 درصدی تولیدات راکد

یکه زارع درباره اقلام راکد تولیدی ایران خودرو دیزل خاطر نشان کرد: نسبت به سال 1389، اقلام راکد با کاهش 50 درصدی رو به رو شده و این در حالی است که شرکت برای خودرویی که هنوز در جاده ها تردد می کند، موظف به تأمین و تولید قطعه است بنابراین اقلام و قطعات تولیدی موجود در انبارها ممکن است در نظر حسابداری راکد تلقی شود اما با توجه به تولید محصول و نیاز

به قطعه، غیر قابل اجتناب است. این در حالی است که در مقایسه با کل فعالیت تولید شرکت رقم چندانی را در بر نمی گیرد.

لمس تحریم در سال 89

این مقام مسئول درباره تأثیر تحریم های غرب نیز سخن گفت و افزود: سال 89 ایران خودرو دیزل شاید اولین شرکتی بود که با دچار شدن به این مشکل، معنی عدم دستیابی به قطعات را لمس کرده بود تا حدی که کاروان قطعات در مرز ترکیه متوقف و بدون حتی تحویل یک قطعه کوچک از آنجا دوباره به شرکت عرضه کننده خارجی بازگشت.

تولید ملی راه مقابله با محرومیت ها

با این همه، سال 90 بحران تحریم ها با افزایش 26 درصدی حجم تولید و فروش و سایر تمهیدات خنثی شد و پس از وقفه ای 10 ماهه، قطعه ای که بنز آلمان در حدود 40 سال تولید می کند به تولید داخلی رسید.

در عین حال موتور O457 در شرکت ایدم تبریز به تولید بومی رسید که تا آخر امسال استاندارد یورو 4 برای آن اخذ خواهد شد.

به گفته یکه زارع لزوم پیش بینی بحران هایی همچون تحریم ها نیاز به دور اندیشی در سال های گذشته داشته که در این زمینه با برنامه ریزی که در خاور صورت گرفته بود مشکل بنز پس از 10 ماه مرتفع با وجود توقف 4 تا 5 ماهه، با افزایش 10 درصدی تولید و فروش امسال جبران خواهد شد.

چرا امسال سود تقسیم نشد

رفع انسداد تعزیرات از حساب های شرکت در اردبیهشت ماه، تلاش برای تولید موتور خودرو سبک، نیمه سنگین و سنگین و انتقال دانش فنی به ایران خودرو دیزل آذربایجان از دیگر نکاتی بود که مدیرعامل ایران خودرو دیزل به آنها اشاره و در خصوص عدم تقسیم سود در مجمع امسال گفت: به رغم پوشش زیان انباشته در حساب های مالی شرکت اصلی، عدم تحقق برنامه ها از جمله فروش شرکت ستاره ایران تاپ خودرو باعث شد تا پوشش 20 میلیارد تومانی زیان انباشته تلفیقی از این محل محقق نگردد.

یک نکته از هزاران

هر چند زیان انباشته تلفیقی از 150 میلیارد تومان به 9 میلیارد و 300 میلیون تومان کاهش یافته اما در سال جاری با نتایجی که از تفاهم با طرف خارجی حاصل شده به نسبت یک ششم از نتایج مالی آن منجر به صفر شدن زیان انباشته تلفیقی و ما بقی این مبالغ بر روی EPS فعلی بودجه 91 شرکت افزوده خواهد شد.

به دنبال اعاده حقوق صاحبان سهام

در این باره پافشاری برای اعاده حقوق صاحبان سهام باعث شده با نامه رسمی که در اواخر سال 90 به طرف خارجی ارسال شده، شرکت فراتر از وعده هایی همچون کمک 25 میلیارد تومانی و تحویل قطعات را خواستار شده که 99 درصد این موضوع تا به امروز به نتیجه رسیده است.

برنامه هایی برای لیزینگ غدیر و بانک پارسیان

وی درباره تصمیم گیری راجع به سهام شرکت های تابعه خاور عنوان کرد: سال گذشته 20 درصد از سهام تحت تملک شرکت در بانک پارسیان به قیمت حدود 350 تومان واگذار شد که به نسبت قیمت بازاری امروز این سهم، منافع مناسبی را در برداشته و برای مابقی آن قصد فروش وجود نخواهد داشت.

در عین حال گروه ایران خودور برنامه فروش کارخانه های کوچک تابعه را داشته که در این راستا منافع ایران خودرو دیزل مد نظر خواهد بود.

اما در مورد لیزینگ خودرو غدیر که به دلیل موضوع مطالبات با کاهش فعالیت در سال های اخیر مواجه شد بود از ابتدای امسال در زمینه لیز کردن محصولات ایران خودرو دیزل فعال تر خواهد شد.

حمایت از سهام و یک توصیه به سهامداران

یکه زارع در خاتمه سخنان با سپاس از کلیه سهامداران شرکت ایران خودرو دیزل، خود را منتخب عموم صاحبان سهام این شرکت دانست و افزود: به سهامداران و سرمایه گذاران توصیه می شود به سهام ایران خودرو دیزل نگاه کوتاه مدت نداشته و با اعتماد به افق روشن سودآوری ها، این سهم ارزنده را در پرتفوی خود حفظ کنند.

در مورد بازگشایی نماد نیز اقدام های لازم برای حمایت از سهام از سوی سهامدار عمده هماهنگ شده و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!