چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۹ | ۱۳۸۹/۰۹/۱۶
ایران خودرو متحول می شود
۱۱:۲۹ | ۱۳۸۹/۰۹/۱۶
اجاره خودرو

ایران خودرو متحول می شود

پرشین خودرو: گروه صنعتی ایران خودرو با مشارکت و همدلی واحدهای مختلف شرکت از طریق برگزاری جلسات هم اندیشی، برنامه بهبود جهشی کیفیت در سال 89 را با تعریف 160 پروژه ارتقای کیفیت محصولات، قطعات و مجموعه ها، 58 برنامه ارتقای کیفیت زیر ساخت ها و 27 برنامه ارتقای کیفیت خدمات و ابلاغ به واحدهای ذیربط، آغاز کرده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، در راستای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی برلزوم بهبود جهشی کیفیت محصولات و خدمات شرکت های خودروساز و همچنین دستیابی به اهداف آیین نامه ارتقای کیفیت خودروهای سبک، قطعات و مجموعه های مرتبط و تحقق آیین نامه ارتقای کیفیت خدمات پس از فروش که توسط وزارت صنایع و معادن تدوین و ابلاغ شده است، گروه صنعتی ایران خودرو با تشكیل كمیته عالی كیفیت در تلاش برای ارتقای مستمر این مهم است، به نظر می رسد تمام امکانات بزرگ ترین خودروساز خاورمیانه برای تحقق اهداف تعریف شده بسیج شده است. وجه پر رنگ این جهش کیفی مشهود، ارتقای كیفیت و افزایش بهره وری همراه با اجتناب از صرف هزینه های سنگین است، اتفاقی که در سایه برنامه ریزی، اعتقاد، اراده و تعهد مدیریت ارشد ایران خودرو رخ داده است.

براساس این گزارش، در ابتدای سال جاری کمیته عالی ارتقای کیفیت و خدمات پس از فروش برای عملیاتی کردن برنامه های بهبود جهشی با حضور مهندس نجم الدین، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، قائم مقام ها و مدیران عامل شرکت های تابعه اصلی تشکیل و به صورت رسمی کار خود را آغازکرد. این کمیته تاکنون 17 جلسه و 214 مصوبه داشته است كه در بیشتر آنها مهندس نجم الدین شخصا حضور و ریاست جلسه را بعهده داشته است. این میزان تعهد و جدیت بیانگر اهمیت و ضرورت تحقق برنامه های بهبود جهشی کیفیت و همچنین محقق شدن آیین نامه ارتقای کیفیت خودروهای سبک، قطعات و مجموعه های مرتبط و آیین نامه ارتقای کیفیت خدمات پس از فروش از منظر مدیرعامل و سایر مدیران ارشد گروه صنعتی ایران خودرو است.

دستاورد ها و مصوبات

دراین گزارش آمده است، از مهمترین دستاورد های مصوبات این کمیته، تصویب حداقل بودجه های مورد نیاز و ضروری برای سرمایه گذاری و اجرای برنامه های بهبود جهشی کیفیت در بخش های خدمات پس از فروش، تولید، قطعات و مجموعه ها، فروش و سیستم های اطلاعاتی؛ راهبری كلان جهت بهبود کیفیت رنگ سپرهای مهرکام پارس؛ راهبری كلان جهت بهبود دیفرانسیل محورسازان (خوروی روآ)؛ بهبود گیربکس خودروهای 405، پارس و سمند؛ راهبری كلان دراعطای تعداد 370 نمایندگی و افتتاح 100 نمایندگی تاکنون در راستای تحقق اهداف آیین نامه ارتقای خدمات پس از فروش به تعداد 350 نمایندگی تا پایان سال 89؛ افزایش كیفیت قطعات و مجموعه ها جهت كاهش نیاز به تعویض در خدمات پـــــس از فروش است.

براساس این گزارش، راهبری كلان درپیاده سازی سیستم جامع ردیابی قطعات از تامین تا خدمات پس از فروش (شناسنامه خودرو) برای 35 قطعه و تعمیم آن به 70 قطعه و 600 بچ تا پایان بهمن ماه سال 1389؛ پیاده سازی سیستم ردیابی خدمات فروش (انجام شده است) و خدمات پس از فروش (تا پایان بهمن ماه انجام خواهد شد)؛ راهبری و تصویب برنامه زمان بندی موثر در جهت ارتقای مشخصه های کلیدی شاخص رضایتمندی مشتریان (CSI) در بخش های کیفیت اولیه و دوام محصولات، فروش و خدمات پس از فروش که دارای درصد پایین بوده اند و نقش به سزایی در افزایش رضایت مشتریان داشته اند. به عنوان مثال: در بخش رضایتمندی مشتریان از خدمات پس از فروش، ارتقای تاخیر درسود مشارکت و تاخیر در تحویل را شاهد بودیم .

از دیگر مصوبات این کمیته ، فراهم سازی بستر مناسب به منظور امکان رسید قطعی قطعات و مجموعه ها پس از استفاده روی خودروها که ارتقای کیفیت محصولات تحویلی به مشتریان را به همراه خواهد داشت؛ راهبری در جهت ارتقای گرید سیستمی سازندگان و همچنین ارتقای عملکردی قطعه – سازنده مطابق اهداف تعیین شده در آیین نامه ارتقای خودروها؛ افزایش دوره گارانتی خودروها به مدت دو سال و 40 هزار کیلومتر در راستای تحقق هدف آیین نامه ارتقای خدمات پس از فروش؛ راهبری در جهت تضمین قطعات تعویضی در دوره تضمین و تعهد (گارانتی و وارانتی) در شبکه خدمات پس از فروش خودرو بر اساس آییین نامه ابلاغی ارتقای کیفیت خودروهای سبک، قطعات و مجموعه ها توسط وزارت صنایع و مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از دیگر دستاورد های کمتیه عالی ارتقای کیفیت و خدمات پس از فروش است.

مدیریت نظارت و پیگیری مصوبات

به منظور حصول اطمینان از حسن اجرای به موقع و کامل مصوبات بر اساس برنامه زمان بندی و دستیابی به اهداف آیین نامه های مصوب وزارت صنایع و برنامه های بهبود جهشی کیفیت، نمایندگانی از حوزه های مرتبط ساپکو (4 نفر)، ایساکو (4نفر)، کیفیت (4 نفر) و سیستم ها (3 نفر) در سطح کارشناسان خبره و مطلع بعنوان بازرسان ویژه به دبیر کمیته معرفی و به صورت مستقل زیر نظر کمیته عالی ارتقای کیفیت و خدمات پس از فروش نسبت به ارزیابی میزان اجرایی شدن تصمیمات اتخاذ شده توسط واحدهای متولی اقدام و نتایج را به کمیته عالی گزارش می کنند.

پنج زیر كمیته

این گزارش می افزاید: کمیته عالی ارتقای کیفیت و خدمات پس از فروش گروه صنعتی ایران خودرو دارای پنج زیر کمیته اصلی برای پیگیری و عملیاتی کردن مصوبات و حصول اطمینان از تحقق برنامه بهبود است.

این زیر كمیته ها شامل ارتقای کیفیت تولید و محصولات گروه، ارتقای خدمات پس از فروش گروه، ارتقای کیفیت فروش محصولات گروه، ارتقای فرآیند، سیستم ها و ساختار و فناوری اطلاعات گروه، ارتقای کیفیت قطعات و مجموعه های اصلی خودرو می باشد كه تاکنون در مجموع 85 جلسه و 649 مصوبه در زمینه های تخصصی مذكور داشته اند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!