شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۲۲ | ۱۳۹۱/۰۵/۰۳
7هزار تاکسی در صف نوسازی هستند
۱۴:۲۲ | ۱۳۹۱/۰۵/۰۳
اجاره خودرو

7هزار تاکسی در صف نوسازی هستند

پرشین خودرو: مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه 17 هزار تاکسی شهر تهران مشمول طرح نوسازی می شوند، گفت: از ابتدای سال بیش از 7 هزار تاکسی فرسوده برای نوسازی ثبت نام کرده اند اما هنوز هیچ از رانندگان خودروی جدیدشان را تحویل نگرفته‌اند که این موضوع مشکلات عدیده‌ای را برای آن ها ایجاد کرده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمد احمدی بافنده با بیان این مطلب اظهار کرد: رانندگان این تاکسی‌ها بعضا در حال پرداخت قسط وام نوسازی خودرو نیز هستند اما هنوز خودروی جدید به آنها تحویل داده نشده است.

وی با بیان اینکه میانگین عمر ناوگان تاکسیرانی اکنون حدود 5 سال است که در صورت نوسازی 17 هزار تاکسی فرسوده در سال جاری متوسط عمر ناوگان به حدود 4 سال خواهد رسید گفت: از مجموع بیش از 7 هزار تاکسی فرسوده که برای نوسازی ثبت‌نام شده‌اند، هنوز بسیاری از تاکسی اسقاط نشده اند، این در حالیست که مقرر بود امسال نوسازی تاکسی های فرسوده به صورت جهادی و گسترده صورت گیرد.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون تنها 400 دستگاه تاکسی جدید آن هم از سهمیه سال 90 وارد ناوگان شده است و هیچ خودروی جدیدی از سهمیه امسال تحویل داده نشده است.

بافنده تصریح کرد: رانندگان از نوسازی تاکسی‌های فرسوده استقبال خوبی داشته اند اما عدم هماهنگی‌های بین برخی از دستگاه های مسئول سبب شده تا روند نوسازی تاکسی های فرسوده با مشکلاتی مواجه شود.

وی افزود: رانندگان تاکسی شغل دیگری جز رانندگی ندارند و طولانی شدن روند نوسازی تاکسی‌هایشان مشکلات جدی برای آنها ایجاد می کند. شاید برخی مسئولان فکر می کنند که رانندگان شغل دیگری هم دارند و در چند ماهی که روند نوسازی خودرویشان زمان می برد برسرآن کار می روند که اقدامی اساسی برای تسریع زمان نوسازی تاکسی‌ها صورت نمی‌گیرد.

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران گفت: چند ماه است که تعداد زیادی از رانندگان تاکسی چشم به راه نوسازی خودرویشان هستند و امیدواریم که ضمن نوسازی بیش از 7 هزار تاکسی ثبت نام شده ، اقدامات و زمینه سازی لازم برای نوسازی 10 هزار تاکسی فرسوده دیگر تا پایان سال صورت گیرد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تاکسی فرسوده
نظر بینندگان
!
!
!