جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۳ | ۱۳۹۱/۰۵/۰۶
هشدار عضو هیات مدیره قطعه سازان به بیکاری شاغلان صنعت خودرو و قطعه
۱۱:۳۳ | ۱۳۹۱/۰۵/۰۶
گرندکس

هشدار عضو هیات مدیره قطعه سازان به بیکاری شاغلان صنعت خودرو و قطعه

پرشین خودرو: عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران نسبت به بیكاری حدود 700 هزار نفر پرسنل شاغل در صنعت خودرو و قطعه كشور در صورت تاخیر بیشتر در پرداخت تسهیلات مصوب این بخش هشدار داد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، فرهاد‌ به‌نیا، با بیان این مطلب اظهار كرد: متاسفانه باید گفت كه در صنعت خودرو و قطعه كشور به سرعت به وضعیت بحران غیرقابل بازگشت نزدیك می‌شویم.

وی با بیان این‌كه بحران فعلی از صنعت قطعه آغاز و به صنعت خودرو كشیده شده است، خاطرنشان كرد: به دنبال بحران نقدینگی شكل گرفته در ماه‌های اخیر، تاكنون حدود 40 درصد قطعه‌سازان تعدیل نیرو داشته و برخی واحدهای قطعه‌سازی نیز به طور كامل تعطیل شده‌اند.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران ادامه داد: در این وضعیت بحران رو به گسترش بوده و به شرایط غیرقابل بازگشت نزدیك می‌شود، مگر آن كه به سرعت در راستای پرداخت تسهیلات مصوب صنعت خودرو و تامین نقدینگی مورد نیاز اقدام شود.

وی افزود: تاكنون با وجود آ‌نكه حدود 40 روز از تصویب تسهیلات 2000 میلیارد تومانی صنعت خودرو در كارگروه حمایت از تولید گذشته و تخصیص آن نیز از سوی معاون اول رییس‌جمهوری به رییس كل بانك مركزی ابلاغ شده است، با این حال تاكنون اتفاق خاصی رخ نداده است.

به‌نیا با بیان این‌كه در صورتی كه این تسهیلات ظرف روزهای آینده پرداخت نشود، تخصیص آن در آینده نیز دیگر مثمر ثمر نخواهد بود، تصریح كرد: در آن صورت اولین تبعات این وضعیت، بیكاری حدود 700 هزار نفر پرسنل شاغل در صنعت خودرو و قطعه كشور خواهد بود. علاوه بر آن به دلیل قطع عرضه، قیمت خودرو در بازار به طور سرسام‌آوری افزایش یافته و مصرف‌كنندگان نیز به شدت متضرر خواهند شد.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان اظهار كرد: در این شرایط از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به‌ویژه اعضای كمیسیون صنایع و معادن می‌خواهیم در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه ضرورت حمایت از تولید ملی، ضرورت پرداخت هرچه سریع‌تر تسهیلات مصوب صنعت خودرو از سوی بانك مركزی را به مسوولان مربوطه گوشزد كنند.

وی خاطرنشان كرد: طبق آمارهای رسمی كاهش تولید خودرو در سه ماهه نخست امسال 36 درصد بوده و طبق آمارهای غیر رسمی نیز تاكنون به حدود 50 درصد رسیده است، بنابراین استدعا داریم در روزهای آینده پیش از آنكه صنعت خودرو زمین‌گیر شود، تسهیلات مصوب از سوی بانك مركزی تخصیص یابد.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
برچسب ها:
به نیا
نظر بینندگان
!
!
!