شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۲۰ | ۱۳۹۱/۰۵/۰۷
راه‌اندازی پایانه اتوبوسرانی ویژه معلولان
۱۳:۲۰ | ۱۳۹۱/۰۵/۰۷
اجاره خودرو

راه‌اندازی پایانه اتوبوسرانی ویژه معلولان

پرشین خودرو: معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از راه‌اندازی و افتتاح پایانه اتوبوسرانی ویژه معلولان همزمان با عید فطر خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از فارس، یحیی سخنگویی با اشاره به شروع سرکشی‌های سرزده سازمان بهزیستی از مراکز خصوصی و توانبخشی، اظهار داشت: این بازدیدها به صورت سرزده در استان تهران شروع شده و هدف آن بررسی عملکرد مراکز خصوصی در زمینه ارائه خدمات به جامعه هدف بهزیستی است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر معلولان با مراجعه به سایت طراحی شده اقدام به ثبت نام درخصوص دریافت خودروهای مناسب‌سازی شده و وارداتی کرده‌اند که این سایت‌ها تا پایان ماه مبارک رمضان فعال خواهد بود.

سخنگویی اضافه کرد: به محض اتمام ثبت نام معلولان درسایت اشاره شده اسامی معلولان جهت دریافت خودروی وارداتی مناسب سازی شده به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال می‌شود.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: پس از این مرحله، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اسامی را به اداره گمرک برای دریافت خودروهای مناسب سازی شده ارسال می‌کند به طوری که برای هر خودرو 30 میلیون تومان معافیت وارداتی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: با رایزنی‌های انجام شده مشکل معلولان استان تهران در زمینه ایاب و ذهاب نیز برطرف شده و هزینه رفت و آمد آنها در کارت طراحی شده واریز شده است.

سخنگویی ادامه داد: با توجه به سیاست‌های سازمان بهزیستی مستمری امسال افزایش یافته است اما هنوز مستمری‌های جدید اجرایی نشده است که درنهایت از زمان اجرایی شدن مستمری‌های سال 91 مابه التفاوت چند ماه گذشته نیز به حساب معلولان واریز می‌شود.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور افزود: پایانه اتوبوسرانی ویژه معلولان درشهر تهران که با همکاری شهرداری راه‌اندازی خواهد شد، می‌تواند گام مهمی در بخش حمل و نقل معلولان باشد.

وی گفت: پایانه اتوبوسرانی تا پایان ماه مبارک رمضان افتتاح می‌شود که حدود 50 ون در مرحله اول وارد این ناوگان می‌شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
معلولان
نظر بینندگان
!
!
!