چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۰۸:۰۱ | ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
مشکل حواله داران شرکت رامک خودرو به وزارت صمت ارجاع شد
۰۸:۰۱ | ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
اجاره خودرو
/اختصاصی/هزینه بازگشت خودروسازان خارجی با پرداخت جرایم سنگین جبران شود؛

مشکل حواله داران شرکت رامک خودرو به وزارت صمت ارجاع شد

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت: مشکلات حواله داران شرکت رامک خودرو به وزارت صمت ارائه شده است تا حقوقی از خریداران تضییع نشده و خسارت آنها پرداخت شود.

سید جواد حسینی کیا، در گفت وگو با خبرنگار پرشین خودرو، با بیان این مطلب به حضور چراغ خاموش برخی خودروسازان کره ای در بازار ایران اشاره و با توجه به موضوع ممنوعیت واردات لوازم خانگی کره ای از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: تاکید اخیر رهبری در خصوص ممنوعیت واردات لوازم خانگی کره ای نیز به دلیل بلوکه شدن میلیاردها دلار پول ایران در این کشور است که بر این اساس رهبر معظم انقلاب طی صدور حکمی اعلام کردند نباید در مقابل پول های بلوکه شده، کالای کره ای وارد بازار ایران شود که به تولیدکننده داخلی و بازار 80 میلیونی ایران ضربه بزند.

وی تصریح کرد: چنانچه شرکتها و برندهای برتر خارجی با مشارکت و سرمایه گذاری در داخل اقدام به تولید خودرو کنند مسلما این امر مخالف فرمایشات مقام معظم رهبری نیست و آن چیزی که رهبری با آن مخالفت نمودند واردات کامل کالای خارجی است.

 

حواله داران رامک خودرو


حسینی کیا، همچنین به جریان ترک همکاری خودروسازان خارجی در دور جدید تحریم ها و شرایط لازم برای حضور مجدد این شرکتها در بازار ایران اشاره و اضافه کرد: بازگشت خودروسازان کره ای و هر خودروساز خارجی باید همراه با انتقال دانش فنی و سرمایه گذاری در ایران باشد و ضمن اینکه پیش از هرگونه قرارداد جدید و حضور مجدد شرکای خارجی، باید پرداخت جرایم و جبران ضرر و زیان ترک همکاری قبلی در اولویت قرار گیرد و شرکتها ملزم به پرداخت هزینه ترک همکاری های گذشته شوند.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه در قراردادهای جدید باید تضامین درستی از شرکتهای خارجی گرفته شود، تاکید کرد: متاسفانه در قراردادهای گذشته با خودروسازان خارجی متناسب با همکاری ها تضمین های درستی اخذ نشد و با دور جدید تحریم ها بسیاری از این شرکتها به سهولت و بدون توجه به تعهدات، ایران را ترک کردند.

حسینی کیا با بیان اینکه باید مسیر ورود برای بازگشت خودروسازان خارجی باز گذاشته شود، افزود: البته بازگشت شرکتهای خارجی باید با شرط انتقال تکنولوژی، دریافت تضامین سخت و اخذ جرایم سنگین همراه باشد تا شرایط گذشته تکرار نشود و ضربه جدیدی به بازار داخل و خریداران وارد نشود.

وی در ادامه به موضوع تعهدات معوق و مشکل خریداران شرکت رامک خودرو نماینده انحصاری شرکت سانگ یانگ کره اشاره و با توجه به تحمیل هزینه به حواله داران محصولات این شرکت، گفت: شرکت سانگ یانگ کره در دور جدید همکاری در ایران باید هزینه این بازگشت را با معادل سازی و به‌ روزرسانی هزینه پرداختی حواله دارانی که در این چند سال زیان کردند، جبران کند.

حسینی کیا بیان کرد: نماینده این خودروساز کره ای در ایران نیز باید بر اساس قراردادهایی که با مشتریان منعقد کرده عمل کنند و هر گونه ضرر وزیان حواله داران این شرکت را پرداخت کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه بر پیگیری قطعی دستگاه قضا نسبت به احقاق حقوق خریداران محصولات شرکت رامک خودرو تاکید کرد و افزود: مشکلات حواله داران شرکت رامک خودرو به وزارت صمت ارائه شده است تا حقوقی از خریداران تضییع نشده و خسارت آنها پرداخت شود.

حسینی کیا در پایان خاطر نشان کرد: به عنوان نماینده ملت و عضو کمیسیون صنایع، این مساله را پیگیری می کنم تا حقی از مشتریان ضایع نشود و مشکل حواله داران و هزینه های آنها جبران شود.
 

نظر بینندگان
حسن
vote
۱
vote
۱۴۰۰/۰۸/۱۳
برادر قوه قضاییه با رای قطعی دیوان زورش به شرکت رامک خودرو نرسیده برگشت اصل پول هم زیر سوال است حالا شما می خواهی بری وزارت سمت؟ وزارت سمت وقتی شرکت بدون مجوز ثبت نام می کرد کجا بود؟
محمدعلی نصرازادانی
vote
۱
vote
۱۴۰۰/۰۷/۲۹
من هم اردیبهشت سال 97 مبلغ 80 میلیون دادم و مرتب هم پیگیر بودم و آنها قول دادند در اسفند 99 تیولی مونتاژ داخل به قیمت 390 میلیون بدهند. بعد از مدتی کلا تلفن هایشان از مدار خارج شد. روز چهارشنبه 22 مهر 1400 به شرکت رامک خودرو در کیلومتر 8 جاده مخصوص مراجعه کردم و پیگیر تحویل شدم که گفتند مبلغ یک میلیارد و صد و پنجاه میلیون که از آن 130 میلیون بابت سود پولتان کم میشود واریز کنید تا 45 روز دیگر تحویل تان خواهیم داد. گفتم من این پول را ندارم. گفتند فقط همان 80میلیونی که دادی را آنهم 4 ماه دیگر میدهیم. که آنهم با این خلف وعده معلوم نیست بدهند یانه. پرسیدم چرامطابق قرارداد سود 24 درصد نمی‌دهید گفتند حکم قضایی است که سود ندهیم. از این بی عدالتی به خدا پناه می‌بریم . امیدوارم جناب آقای حسینی با پیگیری خود حواله داران تیولی را به حقشان برساند. حدیثی از ائمه دایم که هر حکومتی باید از آه مظلوم بترسد که ویرانگر است. ممنونم
احسان
vote
۱
vote
۱۴۰۰/۰۷/۲۹
لعنت به ...
رامک کلاهبردار
vote
۲
vote
۱۴۰۰/۰۷/۲۸
زندگیم رو فروختم چند دستگاه نوشتم اما رامک خودرو با وجود انبوه شاکیان براحتی ماشین های جدید را میلیاردی برای فروش گذاشته این یعنی ظلم یعنی رانت یعنی فساد ... و من و امثال من رو به خاک سیاه نشانده
محمود
vote
۰
vote
۱۴۰۰/۰۷/۲۷
مقصر اصلی خود دولت روحانی بود که جلوی واردات رو گرفت
رضا
vote
۵
vote
۱۴۰۰/۰۷/۱۸
هیچ کس پیگیر حقوق از دست رفته مشتریان رامک خودرو نیست
Reza
vote
۲
vote
۱۴۰۰/۰۷/۱۸
سال ۹۶ معادل هفتاد درصد قیمت خودرو را رامک خودرو از ما گرفت تا چند ماهه ماشین را تحویل دهد. اما با گذشت چهار سال نه تنها جوابگو نیستند، بلکه از بازگرداندن اصل پول نیز سرباز می زنند
داغ داغ آبادی
vote
۴
vote
۱۴۰۰/۰۷/۱۸
سلام وعرض ادب. اینجانب شصت میلیون حاصل یک عمر سوزن زدن در شغل خیاطی را با دستان خودم به شرکت رامک خودرو برای خرید یک دستگاه تیوولی پرداخت کردم .چرا باید بعد از چهار سال واندی ماشین خودمو تحویل ندادند. چرا باید من وتمامی مالباختگان در راهروهای دادگاهها به دنبال مال خود باشند. این شرکت رامک چگونه میتواند با داشتن قانون اسلامی در ایران چنان کاری انجام بدهد. وبه تمامی مالباختگان و وزارت صمت... لبخند بزند. امیدوارم اول خدا دوم شما جناب آقای حسینی کیا ودستگاه قضائی بتوانید حق من ومالباختگان عزیز را از این شرکت رامک که بدون مجوز فروش داشته بگیرید. )(اجرکم عندالله)
رضا ارغوانی
vote
۲
vote
۱۴۰۰/۰۷/۱۸
سلام.ممنونم از پرشین خودرو که رو این موضوع کار کردین. من اردیبهشت۹۷ هشتاد میلیون یک تیوولی ثبت نام کردم که هنوز هیچ خبری نشده.از شما بزرگواران خواهش میکنم این پرونده رو پیگیری کنید.
محمود رضا
vote
۱
vote
۱۴۰۰/۰۷/۱۸
مهمترین اقدامی که باید جهت جلوگیری از ... رامک خودرو انجام داد، اثبات وابستگی و تعلق شرکت نورا موتور پارس به رامک هست، شرکت رامک سرمایه های ثبت نام کنندگان را برای راه اندازی خط تولید و ورود قطعات استفاده کرده اما علیرغم دهها مصاحبه رسمی!!! با لطایف الحیل و سند سازی مدعی است که این خط تولید و خودروهای تولیدی ربطی به او ندارد و با ادعای عدم توانایی در انجام تعهدات، دنبال فریب نظام قضایی و گرفتن احکامی هست که حقوق خریداران را ضایع کند!!! مسئولین نباید اجازه دهند این .... با قالب قانونی اتفاق بیفتد.
!
!
!