جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۴۴ | ۱۳۹۱/۰۵/۰۸
وانت‌ها هم تاکسی متر دار می شوند
۱۰:۴۴ | ۱۳۹۱/۰۵/۰۸
اجاره خودرو

وانت‌ها هم تاکسی متر دار می شوند

پرشین خودرو: رییس اتحادیه کشوری پیک موتوری و دفاتر وانت تلفنی گفت: طرح آزمایشی استفاده از تاکسی‌متر در وانت‌های تلفنی برای نخستین بار در اصفهان اجرا خواهد شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، علیرضا شاه سیاه اظهار کرد: جهت رعایت حقوق رانندگان و مشتریان برای نخستین بار در کشور و شهر اصفهان ماه آینده طرح آزمایشی استفاده از سیستم دیجیتالی تاکسی‌متر در وانت‌های تلفنی به منظور بررسی جوانب مثبت و یا منفی آن اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: این سیستم به طور خودکار با محاسبه مسافت طی شده قیمت را به مشتری اعلام و برای وی قبض صادر می‌كند و رانندگان به هیچ عنوان مبلغی را بر اساس سلیقه و نظر خود نمی‌توانند اعلام کنند.

رییس اتحادیه کشوری پیک موتوری و دفاتر وانت تلفنی در خصوص بیمه رانندگان پیک موتوری خاطر نشان كرد: بیمه این افراد منوط به ارایه کامل مدارک آنان از طریق سایت به ستاد حمل و نقل و سوخت کشور است که متاسفانه بسیاری از این افراد دارای مدارک ناقص هستند.

شاه سیاه ادامه داد: ثبت سند موتور سیکلت در کشور همانند خودروهای سبک و سنگین بر طبق قانون در محضرهای قانونی صورت نگرفته است و رقم بالایی از موتورسیکلت‌های معاملاتی به صورت قولنامه و یا دادن سند به دست خریدار انجام شده است.

وی افزود: بر اساس قانون دفاتر پیک موتوری باید از رانندگان دارای کارت پایان خدمت و دارای گواهی نامه رانندگی موتور سیکلت استفاده کنند، اما عملا تعداد بالایی از این افراد فعال فاقد گواهی نامه هستند اما بیکار کردن این گونه اشخاص از دفاتر پیک موتوری باعث بیکاری و عوارض ناخوشایند آن در سطح جامعه می‌گردد.

رییس اتحادیه کشوری پیک موتوری و دفاتر وانت تلفنی از تعامل و هماهنگی با پلیس راهور استان اصفهان برای برگزاری آزمون رانندگی موتورسیکلت به صورت خارج از نوبت برای افراد شاغل در دفاتر پیک موتوری خبر داد و به ایسنا گفت: تعداد 20 نفر را در مرحله اول معرفی کرده‌ایم.

شاه سیاه با بیان اینکه صلاحیت افراد شاغل در پیک موتوری را فقط این تحادیه تعیین می‌كند، افزود: صنف رستوران داران و پیتزا فروشان از دو طریق قرارداد با دفاترپیک موتوری و یا استخدام مستقیم موتورسوارن به شهروندان خدمات ارایه می‌کنند که در مورد دوم اتحادیه پیک موتوری حاضر است صلاحیت این گونه موتورسواران را تایید کند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
پیک موتوری
نظر بینندگان
!
!
!