چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۵:۳۵ | ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
کرولای کراس اور آمد
۱۵:۳۵ | ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
اجاره خودرو

کرولای کراس اور آمد

اولین کرولای کراس اور در جشن عبور از رقم تولید 50 میلیون کرولا معرفی شد.

به گزارش پرشین خودرو، سال 1968،‌ زمانی که کرولا به بازار جهانی معرفی شد، قیمت بنزین گالنی 0.35 دلار(35 سنت) بود. درآمد سرانه مردم هم حدود هفت هزار و 700 دلار اما حالا صحبت از خودروهای کراس اور، هیبریدی و برقی است. کرولا دیگر نمی تواند مثل سابق همچون نُقل و نبات بفروشد و عرصه های جدیدی به روی آن باز شده است.

اولین نسل کرولا مربوط به سال 1969 است که یک خودروی چهارسیلندر با 51 اسب بخار بود و به هیچ عنوان رقیب یا محصول قابل مقایسه با خودروهای عضلانی آمریکایی زمان خود نبود. حتی صفر تا صد آن 17 ثانیه برای امروز غیر قابل قبول است.

اما طی این 50 سال کرولا در عمل به یک نام معتبر و مهم در بین خانواده ها تبدیل شده و حالا تویوتا علاقه دارد که این اعتباری که طی این سال ها به دست آورده در کراس اور همین محصول ادامه پیدا کند.

کرولا کراس از لحاظ اندازه از C-HR‌ بزرگتر و از راوفو کوچکتر است.

 

کرولا کراس اور


قیمت کرولا کراس از 23 هزار و 410 دلار شروع می شود و با حداقل امکانات با عنوان تریم L‌ در معرض فروش قرار گرفته و نیروی قوای محرکه به چرخ های جلو اعمال می شود و اگر بخواهید که به هر چهار چرخ اعمال شود که در اصطلاح به آن AWD‌ هم می گویند در ترم های L، LE و XLE‌ تجهیز شده اند و قیمت خودرو را 1300 دلار افزایش می دهد.

از لحاظ اندازه کرولا کراس به اندازه مزدا CX-30 و شورولت تریل بلیزر است و از لحاظ قیمت هم بین این دو خودرو است.

همه ی انواع کرولا کراس از قوای محرکه ای بهره می برند که 2 لیتر حجم موتور آن است و توان آن 169‌ اسب بخار است. سامانه انتقال قدرت(گیربکس) آن اتوماتیک از نوع سی وی تی CVT است.

صفحه نمایش مولتی مدیای آن در تریم های ال، ال ایی 7 اینچ است و در تریم ایکس ال ایی 8 اینچ است. قیمت مدل ال ایی تک دیفرانسیل 25 هزار و 760 و تریم ایکس ال ایی تک دیفرانسیل 27 هزار و 540 دلار است.

در مدل های ال ایی و ایکس ال ایی پورت یو اس بی برای سرنشینان عقب تعبیه شده است. در مدل ایکس ال ایی، صندلی های راننده در 10 جهت به صورت برقی قابل تنظیم است و برای زمستان به گرم کن مجهز است. در ضمن در چرم صندلی های آن از برند SofTex faux استفاده شده است.

در کرولای کراس هم سامانه ایمنی Toyota Safety Sense 2.0 به کار رفته است که از جمله امکانات آن سامانه های کمک به راننده، کروز کنترل وفق پذیر، سامانه ترمز اضطراری خودکار، ردگیری پیاده ها، حفظ بین خطوط، سامانه تشخیص علائم جاده ای، پرتوهای چراغ جلوی اتوماتیک،‌ هشدار نقطه کور روی تمامی مدل های و تریم ها نصب شده است.

تویوتا کرولای کراس اور از همین ماه در نمایندگی های این شرکت توزیع خواهند شد.

!
!
!