چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۸ | ۱۳۹۱/۰۵/۱۱
خودرو جدید رانندگان تاکسی کجاست؟
۱۱:۲۸ | ۱۳۹۱/۰۵/۱۱
اجاره خودرو

خودرو جدید رانندگان تاکسی کجاست؟

پرشین خودرو: راننده تاکسی 45 ساله یی در اعتراض به کم شدن سهمیه سوخت خودرو های سازمان تاکسیرانی می گوید: سه ماه است که 60 لیتر از سهمیه بنزین مان کم کرده اند و گفته اند اشتباه از سیستم بوده. هر ماه هم وعده داده اند که ماه بعد جبران می کنند اما هیچ خبری نیست. قبلا360 لیتر سهمیه داشتیم و کمبود سوخت فعلی وادارمان کرده از بنزین آزاد استفاده کنیم.

به گزارش «پرشین خودرو»، علی طیبی، سرپرست خط سیدخندان به آزادی، در گفت وگو با اعتماد این مشکل را مهم ترین مساله تاکسیرانان کشور اعلام کرده و در عین حال به افزایش قیمت ها طی ماه های گذشته نیز معترض بوده و می گوید: نرخ تورم 21 درصد است، در حالی که افزایش کرایه های ما فقط 15 درصد بوده است. قبلایک حلقه لاستیک را 90 هزار تومان می خریدیم. امروز باید همان لاستیک را 160 هزار تومان بخریم. این هزینه ها را چگونه باید تامین کنیم؟

صحبت های طیبی در حالی است که محمد احمدی بافنده، مدیر سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، نیز در نشست خبری صبح دیروز، با تایید مشکل سوخت رانندگان، کم کاری صورت گرفته در این خصوص را متوجه دولت دانست و این نهاد را در قبال تامین سوخت کارکنان سازمان تاکسیرانی کشور موظف دانست.

طرح نوسازی خودروهای فرسوده در کشور که یکی دیگر از مسائل مطرح شده در این نشست بود، در حالی هنوز بلاتکلیف تصمیمات مسوولان مانده است که اسفندماه سال گذشته از سوی محمد رویانیان، رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور، اخطاری نهایی مبنی بر این اعلام کرده بود که صاحبان تاکسی های فرسوده تا خردادماه سال 91 موظف به ثبت نام برای نوسازی خودروهای خود هستند و چنانچه اقدام نکنند، کارت سوخت و مجوز آنها باطل می شود.

به نوشته اندیشه ها، اما اکنون با وجود گذشت پنج ماه از سال جدید، نه تنها هنوز حتی یک دستگاه از 17هزار تاکسی فرسوده یی که سازمان تاکسیرانی آن را به عنوان گروه هدف خود مورد اشاره قرار می دهد، به مرحله نوسازی نرسیده، بلکه آنچه انجام شده مربوط به خودرو های فرسوده باقیمانده از سال 90 بوده که محمد احمدی بافنده، مدیر سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، علت اصلی این تاخیر را اختلاف نظر متولیان ساخت خودرو و پلیس راهور می داند.

بزرگ ترین ناوگان تاکسیرانی جهان فرسوده ترین خودروها

مدیر سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران صبح دیروز در نشست خبری با اعلام اینکه 600 خودروی نوسازی شده در سال جاری، باقی مانده خودروهای فرسوده سال گذشته است، گفت: از سهمیه سال 91، هنوز هیچ خودرویی نوسازی نشده است. قرار بود طی سال جاری 17هزار خودروی فرسوده را نوسازی کنیم، اما با وجود معرفی هشت هزار خودرو از سوی سازمان، عملاهنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است و برخی رانندگان در حال پرداخت وام خودرویی هستند که هنوز تحویل نگرفته اند.

محمد احمدی بافنده با اشاره به اختلاف نظر مسوولان ساخت خودرو و پلیس راهور افزود: تاکید پلیس راهور بر این است که خودروهای جدید از نظر فنی تکمیل باشند. در مقابل، ایران خودرو اعلام می کند که نمی تواند سمند و پژو را به کیسه هوا و سایر تجهیزات استاندارد مجهز کند.

سازمان تاکسیرانی هم مگان را به عنوان تاکسی های جدید پیشنهاد داده است. در تمام دنیا عرف بر این است که خودروهای به کار گرفته شده در بخش خدمات شهری یا حمل و نقل عمومی، از هزینه سود و عوارض گمرکی معاف هستند. حتی در کیش و قشم هم همین طور است.

اگر چنین اتفاقی بیفتد، به راحتی می توان خودروهایی مثل مگان و نیسان تیانا را که دارای کمترین نمره منفی و نزدیک ترین سطح به استاندارد جهانی هستند، به عنوان تاکسی در نظر گرفت در غیر این صورت وضعیت تهران ظرف دو ماه آینده منتهی به پاییز، با وجود حجم خودرو های فرسوده و آلودگی هوا وضعیت خوبی نخواهد بود.

کشور ما بزرگ ترین ناوگان تاکسیرانی در جهان را دارد، و این بزرگ ترین ناوگان در شهری مثل تهران که در ردیف آلوده ترین شهرهای دنیاست، باید از خودروی مناسب استفاده کند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تاکسی رانی
نظر بینندگان
!
!
!