یكشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۵:۴۵ | ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
 هشدار نسبت به افزایش آلودگی هوا در تهران
۱۵:۴۵ | ۱۴۰۰/۱۱/۰۱
اجاره خودرو

هشدار نسبت به افزایش آلودگی هوا در تهران

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران از فردا(2بهمن)تا سه‌شنبه(5بهمن) انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو، اداره کل هواشناسی استان تهران همچنین با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: از فردا(2بهمن)تا سه‌شنبه(5بهمن)به دلیل پایداری هوا و سکون نسبی جو، انباشت آلاینده‌های جوی به‌ویژه «ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون» در نواحی پرتردد و صنعتی تهران پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی؛ افزایش شاخص آلودگی های جوی و کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه های حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک)، در بعضی ساعات کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای تمام گروه‌ها دور از انتظار نیست.

به توصیه اداره کل هواشناسی استان تهران، مدیریت بهینه در استفاده از سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی، اجتناب از حضور در فضای باز برای افراد دارای سابقه بیماری های قلبی و ریوی و اجتناب از رفت و آمدهای غیر ضروری به نواحی پرتردد برای افراد سالمند و خردسال باید در دستور کار قرار گیرد.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

!
!
!