پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۵:۵۵ | ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
KMCT8 و فوتون تنها پیکاپ‌های 4 ستاره‌های گزارش کیفی آذرماه
۱۵:۵۵ | ۱۴۰۰/۱۱/۰۲
اجاره خودرو
گزارش ارزشیابی کیفی آذرماه منتشر شد؛

KMCT8 و فوتون تنها پیکاپ‌های 4 ستاره‌های گزارش کیفی آذرماه

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گزارش ارزشیابی کیفی خودرو آذر ۱۴۰۰ را منتشر کرد که در این ماه نیز همچون آبان ماه تنها پیکاپ جک و فوتون توانستند در گروه وانت‌ها به 4 ستاره کیفی دست پیدا کنند.

به گزارش پرشین خودرو، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به عنوان نهاد بازرسی مورد تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت، بخش عمده مسئولیت ارزشیابی کیفی خودروها در کشور را برعهده دارد. این شرکت نتایج این ارزشیابی را ضمن مقایسه با اهداف کیفی تعیین شده برای هرخودرو، براساس جدول سطوح کیفیت و حدود مجاز مصوب نیز مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد.

گزارشی که از این بررسی‌ حاصل می‌شود را هرماه به وزارت صمت ارائه می‌کند. فرآیند ارزشیابی کیفی خودروها به منظور آگاهی از تمام ایرادات موجود در خودرو به وسیله هدایت آدیت به کشف عیوب عملکردی و تاثیر حداکثری ایرادات ایمنی طراحی شده است. گفتنی است در ارزشیابی کیفی، خودرو از نظر عیوب ظاهری و عملکردی مورد بازرسی قرار می‌گیرد.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مطابق دستورالعمل‌های موجود، خودروهای داخلی را در پنج دسته قیمتی، مورد بررسی قرار داده و بسته به سطح کیفی و البته میزان رضایت مشتریان، بین ۱ تا ۵ ستاره کیفی را به آنها اختصاص می‌دهد. هدف اصلی از این گزارش، ارتقا کیفیت خودروها، افزایش رضایت مشتریان و ایجاد رقابت مثبت بین خودروسازها است.
جدول سطوح کیفی خودروهای گروه سبک-بخش وانت

 

گزارش ارزشیابی کیفیجدول سطوح کیفی خودروهای گروه سبک-بخش سواری

 

گزارش ارزشیابی کیفیجدول مقایسه سطوح کیفیت-گروه سبک

 

گزارش کیفی ارزشیابی

 


 

!
!
!