دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
لاستیک خودرو در جاده گرانی می چرخد
۱۰:۲۴ | ۱۳۹۱/۰۵/۱۵
ایرانسل 2

لاستیک خودرو در جاده گرانی می چرخد

پرشین خودرو: رئیس هیأت مدیره اتحادیه فروشندگان لاستیك و روغن از افزایش پنج تا 15 درصدی قیمت انواع تایر خودرو در بازار خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، عباس حلوایی ادامه داد: این افزایش قیمت که مربوط به سال جاری است در رابطه با لاستیک خودروهای سواری بین پنج تا هفت درصد و برای لاستیک خودروهای سنگین و نیمه سنگین تا 15 درصد بوده است.

وی اظهار داشت: به دلیل واردات محدودتر لاستیک خودروهای سنگین و نیمه سنگین میزان افزایش قیمت ها در بازار این کالاها بیشتر بوده است.

وی با بیان اینکه بخشی از این افزایش قیمت ها در روزهای اخیر رخ داده است، ادامه داد: در حال حاضر تنها 40 درصد مواد اولیه صنعت تایر توسط تولیدکنندگان داخلی تامین می شود و 60 درصد مابقی وارداتی است که با توجه به مشکلات ایجاد شده درخصوص واردات و افزایش نرخ ارز، تولیدکنندگان در تامین مواد اولیه دچار مشکل شده اند.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه فروشندگان لاستیك و روغن با اشاره به اینکه توزیع نادرست و عدم نظارت بر عرضه یکی دیگر از دلایل تاثیرگذار بر افزایش قیمت انواع تایر است، افزود: اگر توزیع لاستیک از واسطه ها و دلالان به کارخانه ها سپرده شود امکان کنترل توزیع آن وجود خواهد داشت اما تا زمانی که گلوگاه عرضه لاستیک در دست واسطه ها و دلالان باشد نمی توان مانع نوسانات ناگهانی در بازار این کالا شد.

رئیس اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی لاستیک، روغن و فیلتر کشور نیز کاهش تولید را از دیگر دلایل تاثیرگذار در روند افزایشی قیمت لاستیک عنوان کرد.

بنا به گفته محمدرضا آل‌سارا، در حال حاضر کارخانجات تولید لاستیک مشکلات بسیاری در تامین مواد اولیه تولید دارند که این موضوع باعث شده است که تولیدات داخلی تایر تا بیش از 10 درصد با کاهش مواجه شود که نتیجه این کاهش در بازار به ‌صورت کمبود در برخی از سایزها مشاهده می‌شود.

برچسب ها:
تایر
نظر بینندگان
!
!
!