یكشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۱۰ | ۱۳۹۱/۰۵/۱۷
حتی یک اتوبوس هم به تهرانی ها ندادند!
۱۲:۱۰ | ۱۳۹۱/۰۵/۱۷
اجاره خودرو

حتی یک اتوبوس هم به تهرانی ها ندادند!

پرشین خودرو: افزایش تعداد اتوبوس‌های خطوط شرکت واحد اتوبوسرانی، بیشترین فراوانی پیام‌های شهروندان تهرانی طی تماس با سامانه مدیریت شهری (137) در سال گذشته بوده اما یک اتوبوس هم از سوی دولت تحویل داده نشده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، بر اساس گزارش آماری سامانه مدیریت شهری، هزاران نفر از شهروندان تهرانی طی سال گذشته از طریق تماس با شماره تلفن 137 خواستار افزایش تعداد اتوبوس‌های شرکت واحد در خطوط مختلف شده‌اند.

بر اساس این گزارش، درخواست‌های مردم در دو حوزه اتوبوسرانی و مترو بیشترین آمار تماس در سال 1390 را به خود اختصاص داده که ضرورت تأمین آرامش و رفاه شهروندان به منظور بهره‌برداری کامل از ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی را خاطرنشان می‌کند.

این گزارش حاکی است ده‌ها پیام شهروندی مبنی بر درخواست احداث خط اتوبوس‌های تندرو (BRT) نیز در این گزارش به چشم می‌خورد که حکایت از لزوم گسترش این خطوط برای افزایش سرعت و سهولت در جابه‌جایی روزانه شهروندان دارد.

در این ارتباط معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران، شهروندمداری را رمز موفقیت تمام اقدامات و پروژه‌های شهری در پایتخت دانست و گفت: از آن جا که مرکز 137 در واقع درگاه ورودی و پل ارتباطی مدیریت شهری با شهروندان به شمار می‌آید، رسیدگی و پی‌گیری این پیام‌ها مهم‌ترین وظیفه مسئولان شهری است.

تشکری هاشمی با اشاره به اهتمام ویژه مدیریت شهری نسبت به توسعه حمل و نقل عمومی اظهار کرد: به رغم موانع و مشکلاتی که در این بخش با آن‌ها مواجه هستیم، بر آنیم تا با انجام مجموعه اقدامات به مراتب گسترده‌تر، امکان استفاده بهینه از ناوگان و جلب رضایت‌ شهروندان را فراهم آوریم.

معاون شهردار تهران در پایان با تاکید بر محدودیت‌های بودجه‌ای موجود در زمینه توسعه حمل و نقل عمومی، خاطرنشان کرد: در شرایطی که یک سوم سال گذشته حتی یک دستگاه اتوبوس هم از سوی دولت به مردم تهران تحویل داده نشده اما این موضوع مانع ادامه فعالیت‌ها و توسعه خدمات مدیریت شهری در خدمت‌رسانی به شهروندان نخواهد شد.

گفتنی است بر اساس گزارش عملکرد تیر ماه سال جاری سامانه 137 نیز موضوعات مربوط به شرکت واحد اتوبوسرانی، سازمان تاکسیرانی و شرکت مترو به ترتیب بیشترین تماس‌های چهارمین ماه سال از سوی شهروندان را به خود اختصاص داده‌اند، ضمن این که پیش از این نیز سامانه نظارت همگانی (1888) اعلام کرده بود افزایش اتوبوس‌های شرکت واحد، افزایش قطارهای مترو و توسعه خطوط مترو، مهم‌ترین مطالبات مردمی در تماس شهروندان تهرانی با این سامانه در چهار ماه ابتدایی سال بوده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تشکری هاشمی
نظر بینندگان
!
!
!