چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۴۹ | ۱۳۹۱/۰۵/۱۸
محاسبه نرخ کرایه تاکسی ها با GPS
۱۰:۴۹ | ۱۳۹۱/۰۵/۱۸
اجاره خودرو

محاسبه نرخ کرایه تاکسی ها با GPS

پرشین خودرو: مدیرعامل سازمان تاكسیرانی شهر تهران اعلام كرد: با نصب سامانه رهیاب ماهواره‌ای (GPS) در تاكسی‌ها، محاسبه نرخ كرایه به وسیله تاكسیمتر بر اساس میزان پیمایش مسیر انجام می‌شود و مسافران كرایه اضافی بابت زمان در ترافیك تلف شده نمی‌پردازند.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمد احمدی بافنده با اذعان به اینكه تاكسیمترهای فعلی بر اساس مدت زمان طی مسیر، كرایه را محاسبه می‌كند، افزود: به این ترتیب در مسیرهای پرترافیك ممكن است كه نرخ كرایه بیش از ارزش واقعی خدمت ارائه شده توسط تاكسی باشد.

وی خاطرنشان كرد: بر اساس مصوبه شورای شهر، تاكسی‌های گردشی ملزم به استفاده از تاكسیمتر هستند؛ اما برخی مسافران تمایل دارند كه كرایه آنها بدون استفاده از تاكسیمتر محاسبه شود تا به این ترتیب كرایه كمتری بپردازند.

احمدی بافنده راه‌حل ریشه‌ای فراگیر شدن استفاده از تاكسیمتر را تجهیز تاكسی‌ها به سامانه رهیاب ماهواره‌ای (GPS) دانست و به ایسنا گفت: دستگاه‌هایی كه به منظور پرداخت الكترونیك كرایه تاكسی پیش‌بینی شده، به GPS مجهز است و تهیه آن قرار است با همكاری بانك شهر انجام شود تا رانندگان متحمل هزینه سنگین برای نصب این دستگاه‌ها نشوند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
کرایه تاکسی
نظر بینندگان
!
!
!