چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۷:۰۰ | ۱۴۰۱/۰۳/۲۸
 ممنوعیت عرضه لوازم یدکی خودرو بدون کد رهگیری به بازار
۱۷:۰۰ | ۱۴۰۱/۰۳/۲۸
اجاره خودرو

ممنوعیت عرضه لوازم یدکی خودرو بدون کد رهگیری به بازار

معاون وزیر صمت از ممنوعیت عرضه قطعات یدکی خودرو بدون کد رهگیری به بازار از مرداد خبر داد و گفت: تولید کنندگان تمام محصولاتشان را با کد رهگیری به بازار عرضه کنند.

به گزارش پرشین خودرو، محمد مهدی برادران در بازدید از غرفه سایپا در هجدهمین نمایشگاه قطعات، مجموعه‌ها و صنایع وابسته خودرو اصفهان با اعلام این خبر افزود: شناسایی قطعات تقلبی و قاچاق در بازار از اقدامات اخیر ما بوده، چراکه قطعات قاچاق و تقلبی به نام محصولات اصلی داخلی یا خارجی در داخل کشور بسته بندی و وارد بازار می‌شد و برای مردم ایجاد مشکل می‌کرد که با انجام طرح اصالت سنجی قطعات برای مردم اطمینان خاطر ایجاد شده است.

معاون وزیر صمت تاکید کرد: ایجاد کد‌های شناسه برای اصالت سنجی کالا‌ها برای دو گروه کالایی باطری و کمک فنر، اجرایی شده و برای 53 گروه قطعات یدکی خودرو دیگر هم این کار انجام خواهد شد.

برادران افزود: در این خصوص مقرر شده که از مرداد ماه هیچ کالایی بدون کد رهگیری به بازار عرضه نشود و تولید کنندگان تمام تولیداتشون را با کد رهگیری تولید و به بازار عرضه کنند البته برای آن تعداد از قطعاتی که در بازار بدون کد موجود است نیز فرصت داده شده که کد رهگیری دریافت کنند.

روند رو به رشد تولید خودرو در 8 ماه اخیر

برادران اولین گام در مبارزه با کالای قاچاق را اطمینان از میزان تولید در سطح بازار عنوان کرد و گفت: با تلاش خودروسازان و قطعه سازان، تولید خودرو در 8 ماه اخیر روند روبه رشدی داشته است.

وی افزود: افزایش کیفیت محصول و رضایت مندی مشتری از دیگر اقدامات صورت گرفته بود، چراکه این موضوع با انتقادات به حق مردم در سال‌های گذشته مواجه شده بود و خوشبختانه با پاسخ گویی مناسبی همراه شده است.

!
!
!