سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۲۰:۲۰ | ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
صنعت خودرو باید دانش بنیان شود
۲۰:۲۰ | ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
اجاره خودرو
معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت:

صنعت خودرو باید دانش بنیان شود

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت بر دانش‌بنیان کردن صنعت خودرو تأکید کرد.

به گزارش پرشین خودرو، منوچهر منطقی، با بیان این مطلب در نخستین گردهمایی دانش‌آموختگان دانشگاه صنایع و معادن ایران تولید هر خودرو 1.7 شغل ایجاد می کند و با تولید 1.5 میلیون خودرو در سال 1401 در کشور 2.5 میلیون شغل ایجاد می شود که 17 درصد آن مستقیم و 83 درصد آن غیر مستقیم است.

منطقی در این مراسم، به راهبرد صنعتی وزارت صمت در حوزه خودرو پرداخت و ضمن ارائه مقدمه‌ای بر نقشه راهبردی صنعت خودرو، به اهمیت این صنعت، نقش و راهبرد کشورهای مختلف مانند هند، چین، آفریقای شمالی و مالزی اشاره کرد.

وی افزود: چالش های پیش روی صنعت خودرو،قیمت،کیفیت و دانش بنیان کردن صنعت خودرو، استفاده از فناوری های جدید در برقی سازی خودرو برای کاهش فاصله فناوری با دنیا و استفاده کامل از فرصت های بین المللی به منظور اکتساب فناوری است.

معاون صنایع حمل‌ونقل وزیر صمت با تأکید بر قواعد بنیادین حاکم بر استراتژی‌های کشورهای مختلف در این حوزه، خاطرنشان کرد: تأکید بر قابلیت در زنجیره ارزش و رشد پایدار، ایجاد زیست‌ بوم، هدف‌گذاری برای دسترسی به سهم بازار جهانی، همکاری‌های بین‌المللی و گذار از خودروهای احتراقی به خودروهای برقی از جمله موارد مهمی بودند که در نقشه راه کشورهای مختلف به چشم می‌خوردند.
 

!
!
!