چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۴:۰۸ | ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
 اظهارنظر یک مسئول درباره حادثه ترکیدگی لاستیک هواپیما
۱۴:۰۸ | ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
اجاره خودرو

اظهارنظر یک مسئول درباره حادثه ترکیدگی لاستیک هواپیما

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به انتشار اخبار سوانح هوایی رخ داده در هفته‌های اخیر و گزارش منتشر شده درباره ترکیدن لاستیک هواپیما که در آن نقص در سطوح پروازی، یکی از عوامل این سوانح اعلام شده بود، گفت: در صنعت هوانوردی به دنبال برقراری پرواز ایمن و حفظ آرامش مردم در سفر هستیم اما اخبار غیر دقیق باعث سلب اطمینان از مسافران هوایی می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو، حمیدرضا سیدی در نشست هم اندیشی ارتقای سطح خدمات به مسافران هوایی، ساماندهی و کاهش تاخیرات پروازهای داخلی اظهار کرد: ارکان صنعت هوانوردی، یک مثلث را تشکیل می دهند که وجود همه آنها ضروری است. یکی از اضلاع این مثلث شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران است که نگهداری، توسعه و مدیریت فرودگاهها و همچنین مدیریت ناوبری هوایی را برعهده دارد. ضلع دیگر آن را شرکت های هواپیمایی تشکیل می دهند و ضلع سوم سازمان هواپیمایی کشوری بوده که به عنوان نماینده حاکمیت و سیاستگذار صنعت هوایی است که هر کدام از این اضلاع نباشند، طبیعتا اضلاع دیگر هم مفهومی ندارند.

وی با اشاره به مسئولیت دستگاه قضایی به عنوان ناظر بر اجرای قوانین ورای ضلع سوم صنعت هوانوردی افزود: قوانین و مقررات در حوزه تخصصی هوانوردی بسیار دقیق و جدی و در قالب یک کتاب است که همه اضلاع صنعت باید به آن متعهد باشند اما در بخش حقوق عامه متاسفانه نظم و انضباط لازم وجود ندارد و همین مساله گاهی باعث ایجاد التهاب می‌شود.

سیدی، نشر اخبار در فضای مجازی بدون رعایت مصالح و توجه به واقعیت را مورد انتقاد قرار داد و با اشاره به انتشار اخبار کذب طی یک هفته اخیر علیه صنعت هوانوردی به ویژه شرکت فرودگاه‌ها، از دستگاه قضایی خواست در این زمینه ورود کند.

وی با اشاره به تکرار ترکیدگی لاستیک هواپیما در فرودگاه مشهد و ارتباط غیر کارشناسی آن با باند فرودگاه گفت: ما در صنعت هوانوردی به دنبال برقراری پرواز ایمن و حفظ آرامش مردم در سفر هستیم اما متاسفانه اخبار غیر دقیق، باعث سلب اطمینان از مسافران هوایی می شود.

سیدی گفت: در بروز سوانح، همیشه و در گام نخست بر اساس انکسهای موجود ایکائو، دفتر بررسی های سوانح هواپیمایی می بایست، سوانح را واکاوی کند و اظهار نظرهای دیگر فقط فضای کشور را ملتهب می‌کند و البته حضور دستگاه قضایی پیش از ارائه نتیجه از دفتر بررسی های سوانح و تشکیل پرونده، فقط موضوعات را پیچیده‌تر می‌کند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: ما بیشتر از اینکه دنبال مقصر باشیم به فکر تامین ایمنی پرواز هستیم و به یقین اگر مقصر هم باشیم، جبران می کنیم.

خلبان هواپیمایی پاکستان به اشتباه تغییر ارتفاع داده بود

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به رویداد هواپیمایی پاکستان که از سوی سازمان هواپیمایی این کشور کنترلرهای مرکز کنترل فضای ایران را مورد هجمه قرار داده بودند، گفت: متاسفانه این خبر با وجود فضای مجازی به شدت نشر پیدا کرد و در پایان با بررسی مکالمات مشخص شد که خلبان هواپیمایی پاکستان به اشتباه تغییر ارتفاع داده بود.

!
!
!