جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۰۲ | ۱۳۹۱/۰۵/۲۴
برخورد با 2میلیون راننده حادثه‌ساز تهرانی
۱۳:۰۲ | ۱۳۹۱/۰۵/۲۴
اجاره خودرو

برخورد با 2میلیون راننده حادثه‌ساز تهرانی

پرشین خودرو: رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از برخورد با حدود دو میلیون راننده حادثه‌ساز پایتخت در سال جاری خبر داد و گفت: پلیس راهور تهران طرح‌های ویژه‌ای برای تعطیلات آتی داشته و به طور جدی با تخلفات حادثه‌ساز خصوصا در معابر بزرگراهی برخورد می‌كند.

به گزارش «پرشین خودرو»، سردار حسین رحیمی اشاره به اینكه "بهبود رفتار ترافیكی" شعار امسال پلیس راهور تهران است، افزود: بر این اساس از ابتدای سال جاری تاكنون با حدود دو میلیون راننده‌ای كه تخلفات حادثه‌ساز و رفتارهای مخاطره‌آمیز داشتند، برخورد شد.

محرومیت 658 راننده متخلف تهرانی از رانندگی

وی با اشاره به اینكه در سال جاری 160 هزار خودروی رانندگان متخلف در سال جاری توقیف و روانه پاركینگ‌ها شد افزود: از این تعداد 50 هزار خودرو مربوط به رانندگان پرخطر بوده است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از انجام تست سلامت 723 راننده‌ای كه بیش از 140 كیلومتر بر ساعت در بزرگراه‌های تهران می‌راندند و یا دو تخلف همزمان حادثه‌ساز داشتند، خبر داد و گفت: بر این اساس 630 راننده مرد و 28 راننده زن، بین یك تا شش ماه از رانندگی محروم شدند. از سوی دیگر گواهینامه بیش از 90 راننده كه بالای 30 نمره منفی داشتند نیز در این مدت ضبط شده است.

جریمه 1200 خودرو به دلیل عبور از خط اضطراری تونل‌های پایتخت

وی از برخورد با حدود 560 هزار خودرو به دلیل سرعت غیرمجاز و به همین میزان به دلیل نبستن كمربند ایمنی در سال جاری خبر داد و گفت: در عین حال در این مدت با 130 هزار خودرو به دلیل تجاوز به گذرگاه عابر پیاده، یكصد هزار مورد توقف دوبله، 40 هزار مورد ورود ممنوع، 14 هزار مورد عبور از چراغ قرمز، پنج هزار مورد به دلیل انجام حركات مارپیچ، چهار هزار مورد انجام حركات نمایشی و دو هزار و 300 مورد حركت با دنده عقب در بزرگراه‌ها برخورد شده است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به این كه در سال جاری با 240 هزار موتورسیكلت سوار به دلیل عدم استفاده راكب یا ترك‌نشین آنها از كلاه ایمنی برخورد شده است افزود: در عین حال در این مدت با 170 هزار راننده نیز به دلیل صحبت با تلفن همراه در حین رانندگی برخورد شده است.

رحیمی با اشاره به اینكه در سال جاری با حدود 100 هزار راننده‌ای كه نسبت به خوردن و آشامیدن در حین رانندگی اقدام كرده بودند برخورد شده است تصریح كرد: در عین حال 22 هزار راننده‌ای كه نسبت به پرتاب زباله و ضایعات به معابر پایتخت اقدام كرده بودند نیز اعمال قانون شدند.

وی از فعال‌‌سازی دوربین‌های عبور از خط اضطراری تونل‌های پایتخت خبر داد و به ایسنا گفت: تنها طی 20 روز گذشته، یكهزار و 200 دستگاه خودرو به دلیل استفاده غیرمجاز از خط اضطراری تونل‌های پایتخت جریمه شدند.

طرح ترافیك و زوج و فرد در روز شنبه از ساعت 7 تا 16 در پایتخت اجرا می‌شود

رحیمی با اشاره به اینكه پلیس تدابیر ویژه‌ای برای برخورد با تخلفات رانندگان، خصوصا در معابر بزرگراهی در تعطیلات آتی دارد تصریح كرد: برابر ابلاغیه صورت گرفته تمامی نیروهای پلیس پایتخت در آماده‌باش كامل قرار دارند از سوی دیگر علاوه بر دوربین‌های ثابت ثبت تخلف سرعت، تعداد قابل توجهی دوربین‌های سیار نیز بكارگیری خواهد شد تا در بخش‌هایی از بزرگراه‌های تهران كه فاقد پوشش سیستم‌های هوشمند كنترل سرعت هستند و یا تخلف سرعتی در آنها زیاد است با متخلفان برخورد كنند.

وی از بكارگیری 15 دستگاه دوربین عبور از چراغ قرمز و استفاده از دوربین‌های كنترلی مستقر در مركز فرماندهی و كنترل ترافیك پلیس راهور تهران برای برخورد با تخلفات در تعطیلات آتی خبر داد و گفت: در كنار این امر استفاده از تیم‌های ویژه‌ كنترل نامحسوس و بازرسان نامحسوس در تعطیلات آتی برای برخورد با تخلفات رانندگان و برخورد جدی با تخلفات شبانه و حادثه‌ساز، خصوصا تخلفات كامیون‌ها نیز در دستور كار ماموران پلیس راهور تهران قرار دارد.

رییس پلیس راهور تهران در خصوص اجرای طرح ترافیك و زوج و فرد در روز شنبه نیز گفت: با توجه به پیش‌بینی بار ترافیكی در هسته مركزی شهر همچنان طرح ترافیك و زوج و فرد در روز شنبه از ساعت 7 تا 16 در پایتخت اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینكه پیش‌بینی می‌شود در تعطیلات آتی خلوتی قابل توجهی را در معابر تهران خصوصا معابر بزرگراهی شاهد باشیم، در پایان از رانندگان خواست همانند همیشه با همكاری خوب خود از بروز حوادث احتمالی پیشگیری كنند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
حادثه ساز
نظر بینندگان
!
!
!