شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۳ | ۱۳۹۱/۰۶/۰۴
قوانینی که رانندگان تصویب می کنند
۱۰:۳۳ | ۱۳۹۱/۰۶/۰۴
اجاره خودرو

قوانینی که رانندگان تصویب می کنند

پرشین خودرو: هر اداره و سازمان تو هر کشوری قوانین و مقررات مربوط به خودش رو داره که کارمندان آن موظف به رعایت این قوانین هستند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، شرایط و مقرراتی که هم در سازمان یا اداره دولتی یا خصوصی و هم در یک خانواده حاکم باشه که در اون تمامی افراد مرتبط موظف به رعایت این قانون ها هستن و البته گاهی هم پیدا می شن کسانی که علاقه ای به رعایت قانون ندارن و سر پیچی کردن از اون بیشتر بهشون مزه میده.

یکی از سازمان هایی که مثل تمام سازمان های دیگر از مقررات مربوط به خودش برخورداره سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران که مصوباتش از سوی مسئولان شهر تهران تعیین میشه که یکی از اون ها هم تعیین میزان کرایه ها در اوایل هر سال جدیده و تمام رانندگان نیز باید براساس این مصوبات نرخ کرایه خودشون رو تعیین کنن صد البته همیشه هم همنطور بوده و رانندگان محترم همیشه سعی کردن که به حقوق دیگران و قانون احترام بذارن اما هر ازگاهی مواردی به چشم می خوره که جای تعجب و تامل داره و اون هم قانون هایی که شخص خود رانندگان یا تعدادی از اون ها با مشورت همدیگه تعیین می کنن، مواردی که ممکنه یا از دوستان به گوشتون رسیده باشه یا خودتون با اون روبرو شده باشین.

برف و بارون و ترافیک و گرما یه موضوع خیلی عادی تو شهر تهران محسوب می شه اما نمی دونم این موضوعات چه تاثیری در افزایش نرخ کرایه تاکسی ها داره.

بعضی مواقع پیش اومده که برخی از این راننده ها با این که برچسب قیمت کرایه تاکسی هاشون رو روی شیشه جلو ماشین نصب کردن موقعی که پشت ترافیک گرفتار میشین به خصوص زمانی که زیر بارون میون سیل خودروها گیر می افتن، وقتی که مسافر از خودرو پیاده میشه و کرایه تقدیم شده رو می گیرن، صدای اعتراضشون بالا میره که آقا یا خانم کرایه کم دادی، وقتی هم که علت رو میپرسی میگن نمی بینی بارون میاد چقدر ترافیکه! من یک ساعته تو ترافیک موندم...!

وقتی هم که اعتراض می کنی کرایه چه ارتباط به بارون داره راننده میگه مگه پول بنزین منو که لیتری فلان قدره تو میدی!؟ و اینجاست که بحث کردن هیچ فایده ای نداره و هر چقدر بیشتر موضوع ادامه پیدا کنه بحث بالا میگیره و مشکلات دیگه ای پشتش پیش میاد...

علی 26 ساله دانشجوی مهندسی مكانیك و یكی از شهروندان تهرانی كه با اتفاق مشابهی در این رابطه روبرو شده بود میگه: یه روز كه سوار یكی از تاكسی ها شده بودم تا به مقصد كرج برم راننده به خاطر گرمای تابستون با بالا كشیدن شیشه اتومبیلش كولرشو تا مقصد روشن كن اما وقتی به كرج رسیدیم به جای كرایه دو هزار تومانی از مسافر دو هزار و 500 تومان كرایه گرفت.

وقتی هم ازش پرسیدم مگه كرایه ها گرون شده كه 500 تومان اضافه تر از مسافران می گیری گفت: نه ولی چون از تهران تا اینجا كولر ماشین روشن بوده و قرار بر این شده كه ماشین هایی كه با كولر روشن مسافر جابجا می كنن 20 درصد كرایشون گرونتر باشه اون هم 500 تومان اضافه تر از مسافرا می گیره در صورتی كه 20 درصد كرایه دو هزارتومانی میشه 400 تومان، وقتی پرسیدم این مصوبه شورای شهر یا خودتون نرخ تعیین كردین گفت: با چند تا از راننده ها تصمیم به گرون تر كردن كرایه ها گرفتن.

علی كه به یاد میاره چند روز قبل هم توی همین مسیر و با چنین شرایطی به مقصد رسیده ولی راننده كرایه بیشتری نگرفتند معترض از اینه كه همین چند وقت پیش بود كه مسئولین شورای شهر كرایه تاكسی ها رو زیاد كردن پس دلیلی برای اضافه شدن نرخ تاكسی ها توسط راننده ها وجود نداره.

شهروند دیگری به نام مریم 28 ساله دانشجوی مهندسی برق نیز با یادآوری اتفاقی كه برایش خیلی جالب بود گفت: چند وقت پیش سوار یه تاكسی شدم تا به محل كارم برم وقتی موقع پیاده شدن خواستم كرایه رو حساب كنم راننده گفت: كرایتون میشه 500 تومن زمانی كه اعتراض كردم كه كرایه 350 تومنه، راننده گفت:‌ ما به خاطر این پل روگذره كه كمی پایین تر دارن میزنن و مسیر اصلیمون بسته شده مجبوریم از خیابون پایینی دور بزنیم و به مقصد برسیم واسه همین خودمون كرایه ها رو زیاد كردیم و كسی هم گله و شكایت نكرده، كرایه رفت این مسیر 350 تومانه اما مسیر برگشت كه راه دورتره 500 تومن میشه و این روال تا زمانی كه پل افتتاح بشه ادامه داره...

مریم هم كه از این موضوع گله مند بود یادآور شد: كه چند روز پیش از این نیز از چندتا مسافر شنیده بعضی از راننده ها با عبور از مسیری كه راه رو حتی به مقصد نزدیكتر هم میكنه باز همون كرایه 500 تومانی رو از مسافر میگیرن و این در حالیه كه هیچ برچسب جدیدی برای تغییر نرخ كرایه روی شیشه تاكسی دیده نمیشه.

از این اتفاقات عجیب و غریب و مصوبات عجیب تر توی شهر زیاد دیده میشه، راننده ای كه به خاطر گذاشتن كیف یا كیسه میوه هایی خرید، روی صندلی خالی عقب ماشین مدعی دریافت كرایه دو نفر مسافر میشه با به جای پیاده كردن، این سمت چهارراه، طرف دیگر چهارراه مسافرو پیاده میكنه و كرایه بیشتری می گیره و موارد جالب دیگه كه برای خیلی ها ممكنه اتفاق افتاده باشه.

شاید همین اتفاقات عجیب و جالب تو شهر بزرگمون تهرانه كه باعث میشه همیشه مردم حساسیت بیشتری نسبت به نرخ كرایه های تاكسی ها داشته باشند.

امیدواریم مسئولین قوانین بهتری برای رفع این مشكلات تصویب كنند و مردم هم با انصاف بیشتری با هم روبرو بشوند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
راننده تاکسی
نظر بینندگان
!
!
!