شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۴۷ | ۱۳۹۱/۰۶/۰۵
انتقاد کارشناس آلمانی از علائم جاده ای ایران
۰۹:۴۷ | ۱۳۹۱/۰۶/۰۵
اجاره خودرو

انتقاد کارشناس آلمانی از علائم جاده ای ایران

پرشین خودرو: یک کارشناس راهنمایی و رانندگی جاده ای از شهر بن آلمان گفت: تعداد علائم راهنمایی و رانندگی نصب شده در جاده های ایران کم است.

به گزارش «پرشین خودرو»، ادوارد مونخ که به عنوان گردشگر به کشور ایران سفر کرده است،‌ افزود: برخی از سفرهای خود به شهرهای اصفهان، شیراز، اردبیل، کرمان و یزد را با تاکسی و اتوبوس های بین شهری به اتفاق خانواده اش طی کرده است.

وی افزود: در برخی از شهرهای بزرگ ایران تابلوهای راهنمایی برون شهری بسیار کم و یا در مکان درست نصب نشده است.

وی اظهار داشت: من می خواستم بدانم جهت و کیلومتر مسیر تهران - شیراز از کدام طرف و چند کیلومتر است در حالیکه تنها تابلوی راهنمایی قم و اصفهان چند کیلومتر بیرون از شهر دیده می شد.

این کارشناس آلمانی افزود: این کمبود و یا نقص ها در حالی است که در پایتخت بویژه در ترمینال ها و فرودگاه ها باید نام شهرهای بزرگ و یا مهم کشور به سه زبان مادری، انگلیسی و عربی به همراه جهت وک یلومتر آنها نوشته شود.

وی به ایرنا گفت: بسیاری از پلاک و چراغ های خودروها بویژه اتوبوسهای مسافربری، خودرو های سنگین باربری و یخچال دار در کشور ایران تمیز نبودند.

به گفته این کارشناس راهنمایی و رانندگی شهر بن آلمان، این موضوع بزرگترین تخلف جاده ای است.

وی اظهار داشت: در کشورهای اروپایی تردد ماشین های کثیف بویژه در جاده ها به این دلیل که ممکن است باعث بروز حادثه شود جریمه سنگینی به همراه دارد.

وی پیشنهاد داد که برای جلوگیری از حوادث رانندگی، پلیس بزرگراه ها و جاده ای به این موضوع بسیار توجه داشته باشند.

ادوارد مونخ که در قسمت بازرسی نصب علائم و راهنمایی بزرگراه و جاده شهر بن مشغول به فعالیت است، گفت: در ایران علاوه براینکه ماشین ها کثیف هستند، علائم راهنمایی و رانندگی در جاده ها کثیف و یا شب رنگی آنها از بین رفته که این نیز بسیار خطرآفرین است.

وی همچنین اظهار داشت: استاندارد جهانی این است که بایستی تابلوهای جاده ای برای راهنمایی راننده برای پیدا کردن مقصد و یا خدمات جاده ای، 100 تا 150متر جلوتر نصب شود تا راننده بتواند مسیر عبوری خود را سریع انتخاب کند.

مونخ افزود: این در حالی است که برخی از تابلو ها در جاده های ایران بدون اطلاع رسانی قبلی سر مکان نصب شده بطوریکه راننده برای انتخاب مسیر با مشکل رو برو می شود و برای انتخاب مسیر یا عجله می کند و یا در بزرگراه برای رفتن به مقصد مورد نظر دنده عقب بر می گردد.

وی تاکید کرد: علائم راهنمایی و رانندگی شهری و جاده ای باید با این پیش فرض که همه در این شهر و جاده مسافرند و هیچ کس هیچ نمی داند، نصب شود.

به گفته این کارشناس ،نصب علائم خود نوعی فرهنگ و احترام به حقوق شهر وندی و توریست است.

به گفته ادوراد مونخ جاده های ایران به غیر از جاده تهران - قم در تاریکی مطلق بسر می برد در حالیکه اولین نشان امنیت برای هر جاده و راننده روشنایی جاده است.

وی با بیان اینکه کشور هند، پاکستان و ایران در زمینه تلفات تصادفات جاده ای در کلاس های آموزشی همیشه مورد مثال بوده است، گفت : آنچه که باید در کشور ایران بسیار مورد توجه قرار گیرد آموزش و فرهنگ رانندگی و بعد از آن اشد مجازات است.

این کارشناس علائم راهنمایی و رانندگی افزود: در آلمان تبلیغات آموزش فرهنگ رانندگی درمدارس، فیلم ها و سریال ها به کرات دیده می شود بنابراین نیاز است در ایران به این موضوعات بیشتر توجه شود.

وی همچنین افزود: در علائم راهنمایی و رانندگی شهری و جاده ای کودکان نباید فراموش شوند و با دادن هشدار ها از جمله حین رانندگی با بزرگتر صحبت نکنید، کمربند ایمنی خود را ببندید، زباله ها خود را در جاده ها نیندازید ،‌باید آنان را در برقرای امنیت جانی سهیم کرد.

وی کشور و مردم ایران را بسیار زیبا و مهمان نواز توصیف کرد و گفت: آنچه نگران می کند این است که چرا چنین مردمی باید در تصادفات جاده ای جان خود را از دست بدهند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
علائم راهنمایی
نظر بینندگان
!
!
!