یكشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۲۷ | ۱۳۹۱/۰۶/۰۵
مدیریت هوشمند ترافیک در زمان اجلاس
۱۲:۲۷ | ۱۳۹۱/۰۶/۰۵
اجاره خودرو

مدیریت هوشمند ترافیک در زمان اجلاس

پرشین خودرو: معاون اجرایی سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در راستای آماده‌سازی شهر برای برگزاری شانزدهمین اجلاس سران کشورهای عدم تعهد، نسبت به ارتقاء سیستم های هوشمند، نصب علائم ایمنی، نصب تجهیزات ایمنی و مناسب سازی حمل و نقل عمومی اقدام شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، وحید نوروزی با بیان این مطلب اظهار کرد: نصب و راه اندازی 100 دستگاه دوربین نظارت تصویری در مناطق 1 تا 13 و مناطق 19 و 22، نظارت، تعمیر و نگهداری چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در مسیر فرودگاه امام خمینی(ره) تا آزادی و محورهای یادگار امام(ره)، چمران، همت و شیخ فضل‌الله، خط کشی 1590کیلومتر طول از بزرگراههای مسیر سران اجلاس و بهسازی و شستشوی کلیه تابلوهای این مسیر ها از جمله اقداماتی است که در راستای آماده سازی تهران برای برگزاری اجلاس کشورهای عدم تعهد صورت گرفته است.

وی افزود: آماده باش و انجام عملیات تعمیر و نگهداری شبکه فیبر نوری، دوربین‌های نظارت تصویری،تابلوهای متغیر خبری، دوربین‌های ثبت تخلف غیرمجاز، شبکه ارتباطی بیسیم دوربین‌های نظارت تصویری و تقاطعات هوشمند نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

نوروزی آماده سازی برج میلاد تهران را در زمان برگزاری اجلاس از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد و گفت: نصب بیش از 11200 استوانه ایمنی وجمع آوری 6800 عدد تجهیزات مستعمل در محورهای مدرس، آزادی، چمران، آزادگان، همت، جناح، ستاری،لشکری و کاظمی و همچنین نصب بیش از 680 بشکه ایمنی در این محورها محقق شده است تا پایتخت کشورمان بتواند میزبان شایسته ای برای این اجلاس باشد.

وی در پایان اظهار کرد: در زمان برگزاری اجلاس، مرکز کنترل ترافیک شهر تهران نیز در آماده باش کامل قرار خواهد داشت تا مدیریت و نظارت بر وضعیت ترافیکی شهر به خوبی صورت گیرد.

تکمیل و اجرای عملیات فیبر نوری

همچنین معاون شهردار تهران گفت: سیستم یکپارچه بلیت الکترونیک، سیستم هوشمند ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز و توسعه زیرساخت فیبر نوری بخشی از خدمات به کار گرفته شده در مدیریت هوشمند پایتخت است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تأکید بر مدیریت هوشمند ترافیک گفت: سیستم‌های هوشمند حمل و نقل (ITS ) افق تازه‌ای برای دست‌یابی به شهر هوشمند و ارائه خدمات هر چه بهتر و بیشتر به شهروندان را پیش رویمان گشوده و مدیریت شهری گام به گام به سوی تحقق شهر الکترونیک پیش می‌رود.

سید جعفر تشکری هاشمی افزود: سیستم‌های هوشمند حمل و نقل در صورت استفاده مناسب به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر چگونگی اداره و مدیریت شهر و دسترسی به شهر الکترونیک اثر می‌گذارد.

وی با اشاره به رشد روز‌افزون تعداد وسایل نقلیه و مشکلات ناشی از آن همچون کاهش منابع تجدیدناپذیر انرژی و افزایش آلودگی‌های زیست‌ محیطی، اظهار کرد: مدیریت هوشمند ترافیک یکی از راهکارهای کنترل این مشکلات است و از این رو در سیاست‌های راهبردی خود، توسعه سیستم‌های هوشمند حمل و نقل را به عنوان یک راهکار جدی و موثر مد نظر قرار داده‌ایم.

معاون شهردار تهران، کنترل جریان ترافیک در معابر شهری، هماهنگی چراغ‌های ترافیکی برای به حداقل رساندن تأخیرها، کنترل حوادث ترافیکی و کمک به پلیس به منظور اعمال قانون را از جمله خدمات مدیریت هوشمند ترافیک در پایتخت بر شمرد و تصریح کرد: کنترل مکانیزه محدوده طرح ترافیک، نصب دوربین‌های مکانیزه پلاک‌خوان، نصب و راه‌اندازی تابلوهای متغیر خبری و نیز هوشمندسازی سامانه‌ اتوبوس‌های تندرو، از دیگر خدمات سیستم‌های هوشمند حمل و نقل در تهران است.

وی با تأکید بر ضرورت استفاده از سیستم‌های هوشمند حمل و نقل در مدیریت ترافیک، اعلام کرد: استقرار سیستم کنترل مکانیزه محدوده طرح ترافیک در تهران به عنوان تحولی شگرف، توان مضاعفی را در مدیریت ترافیک محدوده مرکزی شهر موجب شده و برای نخستین بار از این طریق آمار و اطلاعات مستند و متقن در اختیار مدیریت شهری قرار گرفته که بر مبنای آن، تقویت نظام‌های کنترلی و نظارتی و تصمیم‌گیری در خصوص استراتژی‌های توسعه حمل و نقل امکان‌پذیر شده است.

تشکری هاشمی با بیان این که سیستم یکپارچه بلیت الکترونیک، سیستم هوشمند ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز و توسعه زیرساخت فیبر نوری بخشی از خدمات به کار گرفته شده در مدیریت هوشمند پایتخت به شمار می‌روند، اضافه کرد: تکمیل و اجرای عملیات فیبر نوری، توسعه سیستم هوشمند کنترل محدوده مرکزی شهر، تبدیل چراغ‌های چشمک‌زن به چراغ‌های زمان‌دار و توسعه سیستم نظارت تصویری، از جمله طرح‌های در دست اقدام مدیریت ترافیک تهران به شمار می‌رود.

معاون شهردار تهران در پایان استفاده بهینه از منابع موجود، بهره‌گیری از تکنیک‌های جدید و به کارگیری فنآوری‌های نوین مدیریت ترافیک را از جمله راهکارهای کلان شهرهای دنیا طی سال‌های اخیر بر شمرد و خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های لازم جهت شکل‌گیری، استقرار و توسعه سیستم‌های هوشمند حمل و نقل در تهران نیز آماده شده و امیدواریم با دست‌یآبی به شهر هوشمند و تحقق شهر الکترونیک بتوانیم در جهت خدمات‌رسانی هر چه بهتر و بیشتر به شهروندان گام‌های بلندتری بر‌داریم.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
اجلاس
نظر بینندگان
!
!
!